Rockovej koncert hadr

5. listopadu 2018 v 16:07 | Rogue |  Akce
Možná by to do mě ostatní lidé neřekli, ale zbožňuji kapelu Čechomor. Kam až moje paměť sahá, tak mám při jejich písničkách uši nastražené, husí kůži až na čele a při obzvlášť mistrných kouscích i slzy v očích. Nevím, jak se ve mně ta láska vzala, ale je to tak.
Když se mi tedy naskytla příležitost zamířit na jejich koncert, tak jsem neváhala ani na okamžik. Měla jsem za to, že mě čeká velice kultivovaný večer, plný dech beroucích tónů houslí a hlubokého zpěvákova hlasu. Vhodně jsem se k této příležitost oblékla a s očekáváním poklidného až relaxačního poslechu jsem zamířila na místo konání.
Pořadatele příliš pochválit nemohu. U vstupu sice nebyla žádná fronta, ale mnohem radši bych chvíli počkala v zástupu, než se po odbavení ponořila do chaosu v sále. Židle měli zezadu na opěradlech napsaná čísla tlustým černým fixem. K našemu údivu, ale čísla nešla popořadě, zdálo se, že židle jsou seřazeny zcela náhodně a vedla čísla pět stála židle s číslem dvacet. Došli jsme tedy k názoru, že číslované jsou pouze řady, a nikoliv sedadla a požádali jsme několik lidí sedících na kraji, aby nás pustili do středu řady, kam jsme si kupovali lístky. K mému úžasu (i úděsu, protože ti lidé, co jsme je zvedli byli opravdu staří) se ukázalo, že židle mají na opěradle vepředu miniaturní papírky s číslem sedadla. S mnoha omluvami jsme tedy vycouvali a šli zkoušet štěstí z druhé strany. Pořadatelé nezvládli být věrni plánku, který byl na internetu; lístky jsme si kupovali nalevo od podia a skončili jsme napravo. Za cenu vstupenky jsem si také představovala, že budu sedět na něčem jiném než na staré, rozvrzané a dřevěné židli, která byla opravdu nepohodlná. A nakonec bych byla ráda, kdyby pořadatelé nepřeceňovali velikost místa, na kterém akci pořádají. Nejenže naše židle jako takové byli nekonečně nepohodlné, šlo také o to, že řada přede mnou mi takřka seděla na klíně a tak dále…

Ale teď už k samotnému koncertu! Hned jak spustili intro, mě to přikovalo do (té tvrdé a strašně nepohodlné) židle a přemýšlela jsem, zda je Martina Pártlová jejich hostem, který bude doprovázet jejich koncert anebo jejich předskokanem, protože takové intro bylo k Čechomoru velmi překvapují. Bylo to divoké, drsné a velmi hlasité; skoro jsem si říkala, zda neexistuje ještě jiná kapela s identickým názvem a já se teď omylem neocitla na jejich koncertě.
Čechomor byl jiný, než jak jej znám z poslechu CD. Řekla bych, že to bylo mnohem víc vohulený :D Zážitky takového typu, kdy kapela hraje takto živelně mám spíše z Jamrocku a podobných akcí a rozhodně bych to neřekla do skupiny Čechomor. Byla baskytara, elektrický kytara a dokonce bicí. Ty mi bylo trochu trnem v oku; některé písničky doplnily velmi dobře a líbilo se mi to, ale jiné bych si radši vychutnala jen v kytarovém a houslovém provedení a bubnování mi požitek kazilo. Z mých oblíbených chyběly snad jen dvě písničky, jinak zazněly všechny krásné a známé - Mezi Horami nebo Proměny. Právě při písničkách jako Proměny byla kapele pomáhat Martina Pártlová; má opravdu skvělý a silný hlas, její provedení se mi líbilo. Kapela navnadila obecenstvo také písničkami ze své nové desky a na závěr dali Velické zvony.

I když bych ráda některé věci prožila (slyšela) v trochu jiném provedení, tak jsem z koncertu odcházela nadšená a jsem šťastná, že jsem Čechomor slyšela naživo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama