Počátek

10. září 2018 v 8:21 | Rogue |  Knížky
https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351159/big_pocatek-EaL-351159.png
Autor: Dan Brown
Počet stránek: 504
Anotace: Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení - odhalení objevu, který "navždy změní tvář vědy". Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Pečlivě naplánovaný večer se najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. (zdroj + moje úpravy)


Můj názor:
Z nejnovějšího dobrodružství profesora Langdona mám trochu rozporuplné pocity.
Objektivně vzato se knize nejspíš nedá nic vytknout; je mistrně propracovaná, tajemná, dynamicky se rozvíjející a přinášející spoustu překvapení.
Na druhé straně (a ta je spíše subjektivní) mi něco scházelo. Snad čtu Brownovy knihy příliš dlouho a vím, co se dá očekávat a chybí mi ten prvek překvapení jako když se v Šifře vykluboval z dobráckého Teabinga vyklubal ten, kdo za vším stojí a hlavním hrdinům usiluje o život. Možná je problém v tom, že stejně jako hlavní hrdina románů se jistější cítím v minulosti a jejích záhadách a proto mě téma knihy tolik neoslovilo a nemohla jsem se naplno zabrat do čtení. Uznávám, že některé technické fakty uvedené v knize zcela přesahovaly rámec mého chápání.
Objev Edmonda Kirsche mě nakonec do sedačky nijak zvlášť nezatlačil. Jeho vize budoucího světa je něco, co se dá očekávat a nemyslím si, že může otřást náboženstvím tak, jak všichni v knize předpokládali. Jestliže chci něčemu věřit, pak věřím a okolnosti si vykládám v rámci víry - tak to bylo, je a bude.
Kniha byla napínavá, plná zajímavostí, ale cosi mi v ní scházelo. Snad se Brown ve svém dalším díle vrátí k řešení prastarých tajemstvím, protože to mě baví o něco více.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzulet Zuzulet | Web | 10. září 2018 v 17:40 | Reagovat

Tak osobne túto knižku si už kupujem asi pol roka :D Ale hádam sa k tomu už konečne dostanem aj ja :) A veru u Browna to už asi tak je, že niekedy vieme čo môžeme očakávať :)

2 Meyri Salywely Meyri Salywely | Web | 12. září 2018 v 18:12 | Reagovat

To vypadá zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama