Vražda v Orient Expresu

13. srpna 2018 v 6:30 | Rogue |  Knížky
https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223/big_vrazda-v-orient-expresu-fzj-223.jpg
Autor: Agatha Christie
Počet stránek: 214
Anotace: Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá - a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti… Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu.Můj názor:
Podle mého názoru jeden z nejznámějších detektivních příběhů od Agathy Christie. Co bych o něm mohla napsat? Je to skvělé čtení, mám Poirota moc ráda a jeho metodicky vedené vyšetřování mě baví. Knihu jsem měla přečtenou za den, tak krásně stránky ubíhaly a ponořila jsem se do příběhu.
Spletitý a zdánlivě nevyřešitelný případ vraždy se před vámi rozkrývá - stačí jen dávat dobrý pozor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 19. srpna 2018 v 11:15 | Reagovat

Přečetla jsem teď dvě detektivky od Agathy Christie - Hodiny (The Cloks) a Karty na stole (Cards on the table). Raději uvádím i anglické názvy, protože jsem četla v aj a nejsem si jistá, jak jsou názvy přeložené do češtiny. Ta druhá knížka byla o něco lepší, ta mě fakt vzala, byla hrozně nepředvídatelná, už jsme si myslela, že je jasné, kdo je vrah a na poslední chvíli se to úplně změnilo!
Vražda v Orient-expressu je taky skvělá, určitě jsme viděla původní díl seriálu s Poirotem, ale nejsem si jistá, jestli jsme to i četla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama