Hedvábník

30. srpna 2018 v 16:47 | Rogue |  Knížky
https://www.knihydobrovsky.cz/files/thumbs/mod_eshop/produkty/h/hedvabnik-9788025904459.280299474.1474988378.jpg
Autor: Robert Galbraith
Počet stránek: 508
Anotace: Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil - už to v minulosti párkrát udělal - a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet.
A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…Můj názor: První díl se mi četl skvěle a tak bylo přirozené sáhnout po pokračování. Který čtenář se rád neshledává s postavami, prostředím a autorovým stylem, který zná a který mu je příjemný?
Na Cormoranu Strikovi se opravdu nic nezměnilo; možná se mi zdál ještě o něco drsnější/vulgárnější. Ovšem celkový styl knihy není nijak útlocitný a proto sem jeho vyjadřování, myšlenky i kroky velmi dobře zapadají.
Velice jsem si oblíbila postavu Ala - ten byl tak milý a nadšený pro věc, že se nešlo neusmívat, jakmile se objevil na stránkách.
Na obou knihách se mi líbí to, že nás autor(ka) bere do prostředí, které v podstatě každý zná - kdo by nejmenoval, alespoň jednu modelku nebo spisovatele? Kolik z nás si myslí, že má povědomí o tom, jak tyto světy fungují a jak vypadají životy jejich aktérů? Galbraith/Rowlingová Vás tohoto dojmu zbaví a ukáže, že svět modelek a spisovatelů je stejný jako ten náš; lidé mají dobré i špatné vlastnosti, snaží se prosadit sami sebe a chovají se tak, jak to považují za nejlepší. Milují i nenávidí a dýchají úplně stejný vzduch jako my. A ani těmto světům obestřeným aurou dokonalosti se nevyhýbají běžné věci jako závist a žárlivost. A všichni víme, kam to celé může vést.

Hedvábník je v mých očích o poznání drsnější, temnější a náročnější kniha. Není nouze o akci, překvapení, temná tajemství, propletené vztahy a rozporuplné charaktery.
Odpočinkové čtení to určitě není, nicméně jsem četla takřka jedním dechem, zvědavost mě nutila obracet stránky a pozvolna rozplétat ten zapletený příběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 11. září 2018 v 18:11 | Reagovat

Nejsem na detektivky. Koupila jsem si první díl kvůli Rowlingové, došla jsem do ani ne čtvrtky a nebavilo mě to. Pak vyšel druhý díl, byla na něho akce a já vůl ho koupila. No a nakonec jsem v soutěži vyhrála i 3 díl :D Fakt nevím zda to někdy přečtu, ale mám je ve sbírce :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama