Mamma Mia! Here we go again

27. července 2018 v 10:44 | Rogue |  Filmy
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71lhPJ8cKqL._SY679_.jpg
V pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni, včetně trojice jejích charismatických tatínků. Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA. (zdroj + moje úpravy)


https://storage.cinemaware.eu/katalogy/images/4/8/48037948-64b7-11e8-8e7d-000c29a578f8.jpg
https://www.thetimes.co.uk/imageserver/image/methode%2Ftimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2F056a0e62-8501-11e8-ad58-ae35970199d3.jpg?crop=3000%2C1687%2C0%2C156&resize=685https://static.rogerebert.com/uploads/review/primary_image/reviews/mamma-mia-here-we-go-again-2018/hero_Mamma-Mia-2-2018.jpg

Můj názor:
První díl naprosto zbožňuju a je mi úplně fuk, nakolik je to přízemní popřípadě nakolik ten film odsuzují ostatní. Mamma Mia mě vždycky rozesměje a roztančí, písničky ABBY mají kouzlo a filmové aranžmá s mými oblíbenými herci je dotáhlo k dokonalosti.
Tím pádem bylo úplně jasné, že do kina vyrazím na další díl; trochu rozechvělá z toho, co scénáristi vymysleli a zda se ten báječný příběh nepokazí.
Druhý díl je trochu smutný; už to není ten bezpodmínečně rozdováděný a prosluněný film jako minule. Ovšem neříkám, že je to ke škodě, neboť ten smutek se podařilo udržet v rozumných mezích a je vyvážen dostatkem vtipů, laskavého humoru a především skvělých písniček. Líbilo se mi vrátit do minulosti a poznat, jak to tehdy bylo - i když už nyní vidím jisté drobné rozpory oproti tomu, co bylo uváděno v prvním díle, ale vem to čert, nepíšeme učebnici dějepisu. Líbilo se mi jakým způsobem se prolínal příběh Sophie a Donny, znovu-nadchla mě role jejích otců, byla jsem nadšená z Donniných přítelkyň Rosie a Tanyi, jejich podpora byla opravdu skvělá, ať už mluvíme o přítomnosti nebo minulosti.
Od rána poslouchám filmové písničky a mohu Vám to celé vřele doporučit. Příjemná podíváná se skvělou muzikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 4. srpna 2018 v 21:11 | Reagovat

já byla z toho nadšená i ne :D každopádně první díl miluji a tento mu šlape na paty. Zrovna dneska jsem na plné kuly oba dva soundtracky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama