Sirotek

4. června 2018 v 18:44 | Rogue |  Filmy
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/418Cx0UlFbL.jpg
Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda... (zdroj + moje úpravy)

https://moviescene.files.wordpress.com/2014/08/04_orphan__blu-ray.jpg

Můj názor:
Upřímně dost dobře nevím, proč jsem film sledovala - určitě nejsou cílovou skupinou pro tento žánr. Snad to byla jedna z chvil, kdy bezmyšlenkovitě sedíte u televize, bavíte se s ostatními a na obrazovce se začíná odvíjet příběh. Nakonec bych řekla, že to není špatná podívaná, když chcete cítit lehké mrazení v zádech, ale na druhou stranu nemůžu mluvit o tom, že bych byla nějak zvlášť ohromená nebo vyděšená. Film má skvělé momenty, které velmi dobře pracují s psychologií diváka, ale na druhé straně jsou chvíle, kdy se vám chce brečet nad jednoduchostí postav respektive scénáře.
V mých očích tu bylo až příliš mnoho momentů, které filmu ubraly - už jenom úvod, po kterém bych to nejradši vypnula, protože na takové podívané není vůbec nic strašidelného, je to jenom nechutné. Za další - dětské domovy nejsou útulky pro psy, nefunguje to tak, že člověk přijde a za půl hodiny odchází s vybraným dítětem. Odezírání ze rtů funguje jen na určitou vzdálenost a odezírající a mluvčí musí stát proti sobě v určitém úhlu. A ta milionkrát použitá zápletka - jedna z postav začíná vidět, že je něco špatně, ale ostatní to zdařile ignorují a všechno se obrací proti onomu podezřívajícímu? ... To bylo trochu moc chyb a chvílí, které film srážely. Na druhou stranu se mi líbilo, že se ve filmu ukázal český herec Karel Roden ;) A samozřejmě klobouk dolů před dětskou herečkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama