Největší, nejdůležitější a nejtěžší zkouška

21. května 2018 v 15:14 | Rogue |  Jednorázové
Přináším jednu maličkost ze světa Harryho Pottera resp. Pobertů ;) Přeji příjemné čtení, snad také zábavu a těším se na Vaše komentáře!

http://thebookfoundation.org/wp-content/uploads/2014/11/BookstackVector.pngUkazovátko zasvištělo vzduchem a hlasitě třesklo o přední lavici. "Tak ticho! Nemáme tu žádnou volnou zábavu!"
Petr provinile sklonil hlavu a nervózně žmoulal lem svého hábitu. Oproti tomu Sirius s Jamesem ani kajícný výraz nasadit nestihli, protože přísný pedagog k nim právě mířil. "Vůbec to nebere vážně! Zavřete učebnice, prozkouším vaše znalosti." Sirius a James po sobě hodily vyděšené pohledy. "Pane Pottere, položte otázku svému příteli Blackovi, ať ho otestujete."


Siriusovi naskočily na čele krůpěje potu. James si ze zvyku prohrábl vlasy. "Tak… Eééé, hm, no, takže, třeba, Siriusi, kolik neprominutelných kleteb znáš?"
Remus stiskl rty do úzké čárky a nápadně se tak podobal profesorce přeměňování. "To není otázka hodna zkoušek OVCE, které vás čekají! Slíbil jsem, že vás budu doučovat a připravovat, ale vy se jen bavíte!" zvolal a znovu práskl ukazovátkem o lavici, jen kousek od nebohého Petra, který se stále víc a víc choulil k desce stolu.
Sirius si povzdechl. "My si tvého času i zápalu vážíme, Remusi, ale… Víš, představovali jsme si to doučování trochu jinak."
James horlivě kýval hlavou. "Ano, mysleli jsme, že se to ponese ve více přátelském duchu."
"Čeká nás největší, nejdůležitější a nejtěžší zkouška za celé studium, tady není čas na přátelství! Tady je místo jen pro tvrdou práci!"
Z Petra už byla vidět jen čupřina vlasů, zbytek zmizel pod stolem.
"Kámo, ty umíš uklidnit." Povzdechl si Sirius. "No, tak ty kletby jsou tři."
Remus neznatelně přikývl. "Skvělé, i když nemůžete čekat, že podobnou otázku obdržíte u zkoušek OVCE. Siriusi, dej otázku Jamesovi."
"A trochu ocenění pro šikovného studenta?" zeptal se Sirius.
"O to si řekni některé ze svých fanynek. Tu otázku!" odbyl ho Remus.
"Dvanácteráku, kámo, řekni mi něco o Gampově zákonu elementárního přeměňování."
James zalapal po dechu. "To si říkáš kámo? Ten název znám jen proto, že ho Lily mumlá ze spaní, jinak mi to neříká ani ň."
Remus zbledl a pak zalomil rukama. "To je konec! Konec! Nemůžu! Jamesi!" zvolal a ukázal na něj prstem, který se povážlivě chvěl. "Do příští hodiny mi napíšeš esej o Gampově zákonu, chci všechno, všechno! Siriusi… Siriusi ty ho napíšeš taky, jen ti to prospěje. A Červíčku, ty… Ty si to po nich aspoň přečti, snad ti to pomůžeš." S tím Remus vyběhl z učebny.
"Byla chyba, že jsme ho poprosili o pomoc?" zeptal se po chvíli ticha James.
"Ano. Jenom nevím, zda víc litujeme my anebo on." Ušklíbl se Sirius a začal hledat pergamen…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alethea Alethea | Web | 21. května 2018 v 16:15 | Reagovat

To bolo milé :D Chudák Remus, viem si predstaviť, že doučovanie tých dvoch stojí veľa, veľa nervov :D

Krásne si vystihla atmosféru, vďaka za super poviedku :)

2 Katie Katie | Web | 21. května 2018 v 18:42 | Reagovat

Tak to pobavilo :D... Chudák Remus, takové nervy s nima :D. A mně to zpestřilo učení :D. Akorát škoda, že mě taky nedoučuje takový sexy vlkodláček :D

3 Remi Remi | Web | 28. května 2018 v 14:40 | Reagovat

To je výborné! :) A  jsem si dost jistá, že Remus lituje víc, i když to nemyslí zle. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama