Tři slepé myšky

2. dubna 2018 v 11:19 | Rogue |  Knížky
https://pimages.dcdn.cz/_thumbs/7/5/8/0/97a6c96799c4f5c7a235b485/1457684220-446x698_fx.jpg
Autor: Agatha Christie
Počet stránek: 216
Anotace: Titulní příběh Christie přepracovala do podoby divadelní hry Past na myši, která je ve Velké Británii hrána nepřetržitě již od svého vydání roku 1952 a jedná se tedy o nejdéle uváděné představení na světě. Knižní podoba hry nesmí podle autorčina zákazu ve Velké Británii vyjít, dokud bude představení Past na myši v repertoáru anglických divadel, aby nebyla vyzrazena zápletka. Novela Greenshoreská kratochvíle, kterou Christie nakonec rozšířila na román Hra na vraždu, byla v době svého vzniku příliš dlouhá na časopisecké vydání a příliš krátká na knihu.
Poslední tři texty odhalil archivář John Curran v desítkách zápisníků královny zločinu až bezmála čtvrt století po její smrti. Jedná se o jinou verzi Únosu Kerbera než tu, publikovanou v Herkulovských úkolech pro Hercula Poirota, dále o Příhodu s míčkem pro psa - se shodnou zápletkou jako román Němý svědek, nicméně odlišným pachatelem a vysvětlením - a nakonec o Případ domovníkovy manželky, povídku, jež je podstatně rozdílná oproti Případu domovnice ze souboru Poslední případy slečny Marplové. (zdroj + moje úpravy)Můj názor:
Ač jsem vždy tvrdila, že detektivní příběhy nejsou nic, co by mě zajímalo, tak jim poslední měsíce přicházím na chuť. Přečetla jsem x stránkové Volání Kukačky a dojem byl veskrz pozitivní, ale mám pocit, že kratší příběhy mi vyhovují o něco více.
Královna detektivek Agatha Christie u mě opravdu boduje; mám ráda její styl psaní. Líbí se mi jak na pachatele ukazuje v průběhu celého příběhu, avšak člověk si musí dát do souvislosti ty správné zmínky, události a letmé pohledy. Poirot je opravdu geniální hrdina a v této knize mě skutečně velmi bavil.
Tři slepé myšky obsahují hned několik příběhů; od nejznámějšího povídky převedené na divadelní prkna, po které kniha nese název a taky povídku Greenshoreská kratochvíle, kterou považuji za dost známou. Únos Kerbera nebo Případ domovníkovy manželky pro mě byly úplné novinky.
Příjemné a oddechové čtení, které Vás vtáhne do dob minulých.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alethea Alethea | Web | 4. dubna 2018 v 20:34 | Reagovat

Od Agathy Christie som zatiaľ čítala len dve knihy - Murder on the Orient Express a And Then There Were None. Oboje sa mi veľmi, veľmi páčili, takže sa teším, až sa dostanem k nejakej z jej ďalších kníh :) Takže vďaka za odporúčanie ˆˆ

Btw. ešte k tomu zvieratku z môjho nedávneho článku - absolútne vôbec netuším čo to je :-D Tá fotka kolovala na twitteri a proste som si ju musela dať aj na blog, lebo je to stvorenie fakt rozkošné :D

2 Silwiniel Silwiniel | Web | 7. dubna 2018 v 18:21 | Reagovat

Poirota mám moc ráda, jak v knihách, tak v seriálovém zpracování. Agatha Christie je skvělá!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama