Pěšky mezi buddhisty a komunisty

14. dubna 2018 v 17:51 | Rogue |  Knížky
https://www.kinosvetozor.cz/film_photos/film-8373-aero.jpg
Autor: Ladislav Zibura
Počet stránek: 294
Anotace: Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje. Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej. Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější. Jednoduše vyrazím na cestu a čekám, co mě tam potká. Tentokrát jsem se vydal do Číny a Nepálu. V kraťasech ze supermarketu a brýlích z drogerie jsem prošel Himálaj i úplně neznámé vesnice v údolích řek. Mnohokrát jsem spal u úplně cizích lidí doma a poznával, jak se jim doopravdy žije a co jim přináší štěstí. Už na cestě jsem o nich začal psát tuto knihu. Času na psaní byl dostatek, protože ujít pěšky 1 500 kilometrů trvá docela dlouho. Jak si teď po sobě knihu čtu, myslím, že se mi povedlo vytvořit pěkné svědectví o jednoduchosti života a půvabu svobody. Jestli se chcete dozvědět něco o památkách a historii, radši si ji ale nekupujte. Kniha je jen o Číňanech, Nepálcích a jejich životě. A taky trochu o mně. Tomu se člověk nevyhne, když jde sám.Můj názor:
Kniha o putování do Jeruzaléma se mi líbila velmi a po přednášce samotného autora, kterou jsem navštívila loni na podzim bylo jasné, že sáhnu i po druhém dílu.
Přiznávám, že jsem mírně zklamaná. Při čtení o "prvním" putování jsem se smála skoro na každé stránce, bavilo mě to a líbilo se mi poznávat cizí zem z úplně jiné stránky. U této knihy jsem se nebavila skoro vůbec - ano, našlo se několik vtipných pasáží jako setkání se svérázným nepálským šerpou, cesta za pandami a podobně, ale na knihu, co má skoro 300 stran je to málo. Přišlo mi, že se nudil a nutil i sám autor - navštívené země ho příliš neoslovily (Nepál vůbec ne, Čína o něco více) a kniha byla napsaná proto, jaký úspěch sklidila jeho prvotina.
Z knihy si odnáším především to, jak autor hledal nocleh, obchod s pivem nebo rodinu, u které by se mohl najíst. Nicméně skládám poklonu za velmi pěkné ilustrace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama