Diskuze č. 33

24. dubna 2018 v 21:49 | Rogue |  Diskuze
Znáte únikové hry?
http://www.internationaldriveorlando.com/images/business/logo/the-escape-game-orlando-logo-no-background.png


Jejich princip je prostý; dost možná Vás napadne, že jste něco podobného hráli na počítači. Úniková hra je ovšem přenesená do reálného světa; jste zavření v místnosti a na základě různých hádanek, hlavolamů a postupně nalézaných indicií musíte v časovém limitu nalézt východ. Tento útěk je zpravidla motivován příběhem, aby byla hra zajímavější - například si hrajete na útěk z vězení, hledání zločince nebo monstra, zneškodňujete nebezpečnou zbraň apod. - možností je nespočet, záleží na fantazii tvůrců. Únikové hry jsou momentálně velmi populární a dost možná víte o nějaké ve Vaší blízkosti.

Zajímalo by mě, zda jste únikovku navštívili, jak se Vám to líbilo a jestli byste nějakou doporučili ;)

Sama jsem na první únikovce byla cca před rokem a byla jsem velmi příjemně překvapena; popravdě jsem neměla velká očekává, byla jsem smířená s tím, že to bude spíše fiasko a minimálně já se budu velmi nudit/cítit trapně, protože útěk bude založen na počítání obtížných matematických rovnic, což určitě není moje parketa. Žádná z mých chmurných vizí se nenaplnila a naopak to bylo úžasně vzrušující a zábavné! Nedávno jsem se k únikovkám vrátila a v relativně krátkém čase navštívila dvě další a ani tentokrát jsem neodcházela zklamaná, ba naopak mě to nadchlo, rozšířila jsem si povědomí o možnostech různého "kódování" a beru to jako skvělý způsob trávení času - člověk kooperuje v týmu, zapojuje mozek, hledá kreativní nebo netradiční řešení.

Jaké jsou Vaše zkušenosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 24. dubna 2018 v 23:29 | Reagovat

O tomhle jsem asi ještě neslyšela. Ale zní to zajímavě. Možná by mě to bavilo.

2 Alethea Alethea | Web | 26. dubna 2018 v 21:23 | Reagovat

Tiež som tam šla s tým, že pravdepodobne to bude o ničom :D A našťastie som odchádzala rovnako nadšená ako ty :) My sme s partiou boli v tematickej únikovke - čiže prostredie aj úlohy boli ladené do štýlu Piráti z Karibiku. Bolo to fakt peckové, skvelo sme sa zabavili.

Vraj by u nás mali otvárať aj hobitovskú escape room a neďaleko nás by mala byť jedna potterovská, takže zvažujeme, že to ešte niekedy zas vyskúšame :)

3 Remi Remi | Web | 1. května 2018 v 18:58 | Reagovat

Únikovky znám, ale na žádné jsem ještě nebyla. Maximálně na laser-game, ale to je zas trochu něco jinýho. Na takových akcích se teprve zjistí, kdo je doopravdy agresivní... :-D

4 Janiss Janiss | Web | 3. května 2018 v 10:33 | Reagovat

Slyšela sjem o tom, ale u nás to nikde není a kámošky odmítají na to tak či tak se mnou jít :D Ale teda asi bych tam zůstala trčet:D Mozek mi pod tlakem nepracuje :D

5 Katie Katie | Web | 11. května 2018 v 12:39 | Reagovat

Já jsem byla celkem třikrát - jednou jsme to s lidma z ESN boardu měli jako board building (teambuilding pro boarďáky) a to bylo super.
Pak jsem byla dvakrát s rodinkou.
Přijde mi ale, že čím další únikovku navštívím, v té další už mě nic nepřekvapí. Ano, může tam být všechno "schované" jinak, ale základní principy jsou pořád stejné. Takže si chodím užít atmosféru.
Můžu doporučit v Brně Bunkr 13 - je ale pro víc lidí - až 8. Máte na to hodinu a půl (nám zbývalo 20 min do konce, když jsme unikli.
Pak v Praze je super Záhada hlavolamu - pokud máte rádi Rychlé šípy, naprosto ideální. Tam je na to hodina a stihli jsme to tak 5 min do konce.
Na poslední jsme byli (nevím, jak se přesně jmenovalo) cosi s druhou světovou válkou - únik z vězení a hledání plánů válečné lodě. Ta byla jednoznačně nejhorší. Na to byla hodina, unikli jsme s 15 min rezervou. Celé to bylo založené na morseovce, takže jsme neprozkoumali velkou část místnosti ani, protože jsme nepotřebovali návod na morseovku (všichni ji umíme z hlavy). Takže jsme unikli dřív, než jsme čekali. Prostě jsme luštili morseovku, kterou jsme vždycky našli, zadali správný kód vždycky... A pak jsme najednou byli venku, úplně zmatení, jak je možné, že jsme ještě nebyli támhle a támhle... Ale pokud morseovku neumíte, pak s tím budete mít jistě úplně jinou zkušenost :).
V brzké době se chystáme na jednu alchymistickou, tak jsem moc zvědavá :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama