Planeta Česko

30. března 2018 v 23:39 | Rogue |  Filmy

https://www.aerofilms.cz/media/3040/planetac-poster-online-jpg.jpg
Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte - divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! (zdroj + moje úpravy)
Můj názor: Nebudu přehánět, když řeknu, že jsem u dokumentů věnovaných přírodě a zvířatům strávila desítky hodin. Kanál Prima Zoom je v tomto ohledu místem mých snů - když připočteme všechy pořady věnované historii a zajímavým výzkumům, tak se opravdu dotýkám ráje. Ale zpátky k přírodě; jakmile jsem se dozvěděla, že do kin půjde dokument věnovaný naší krásné přírodě a jejím tvorům, měla jsem jasno, že půjdu do kina.
Snímek se mi líbil; jistě to není pravé ořechové pro každého, ale kdo má rád dokumenty, tak si určitě přijde na své. Kromě toho, co jsem od filmu čekala - krásné záběry, zvířata, vkusný komentář a velmi pěkná hudba mi přinesl i příjemná překvapení. Ač se pokládám za člověka, který má představu, jaké tvory lze nalézt na našem území, tak jsem byla v několika případech velmi překvapená, co se prohání za zvířata po pověstných luzích a hájích. Rovněž jsem věděla, že zvířata jsou přizpůsobivá a nalézají si své místo v našem uspěchaném a betonovém světě, ale vynalézavost a přizpůsobivost některých mi skutečně vzala dech; není pravda, že zvířata jsou ukrytá hluboko v lesích chráněných oblastí. Opravdu jsou nám velmi blízko, stačí se jen dobře dívat.
A všechny ty záběry přírody a zvířat v ní - nádhera, krása, krása. Naše země je dokonalá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael | Web | 31. března 2018 v 0:08 | Reagovat

to vypadá zajímavě

2 SarushEf SarushEf | Web | 1. dubna 2018 v 13:39 | Reagovat

To je krásný, určitě by mě to bavilo :) Jenom ten Hádkův hlas mi tam zatím strašně nesedí :D

3 Rogue Rogue | Web | 9. dubna 2018 v 15:35 | Reagovat

[2]: Mám Hádka celkem ráda, takže jsem s tím žádný velký problém neměla. Zvláštní ovšem bylo to, že v dokumentu vystupuje sktuečný autor, který v úvodu popisuje své pohnutky pro natočení dokumentu a ve snímku samotném je několik dalších informací přímo od autora (kam za zvířaty vyrazil, co při tom zažil...) a v tu chvíli mě příšerně rozhazoval ten nesoulad vizuálna (pohled na autora) a komentáře v ich-formě, který ovšem četl Hádek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama