Inteligentní stromy

20. března 2018 v 18:19 | Rogue |  Filmy
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/915-b4Al1wL._RI_.jpg
Lesník a úspěšný spisovatel Peter Wohlleben a vědkyně Dr. Suzanne Simard už několik desítek let sledují komunikaci stromů. Jsou stromy ve skutečnosti bytosti, které mají city, společný jazyk, znají přátelství a pečují o sebe navzájem? (zdroj)


Můj názor: Film nebo lépe řečeno dokument jsem před několika měsíci viděla na LesFestu a měla jsem k dispozici pouze uvedený popis a trailer. Do promítacího sálu jsem usedala se zvědavostí; absolutně nepochybuji o možnostech a schopnostech přírody, jsem si jistá, že všechny přírodní děje mají svůj důvod a myslím si, že jak zvířata, tak rostliny spolu určitým způsobem komunikují. Zároveň mě trochu hlodaly pochybnosti, zda snímek nebude sci-fi v podání "žížalomilů" (můj soukromý výraz pro vědce, kteří jsou pro svou věc natolik zapálení, že zapomínají používat zdravý selský rozum).
Po shlédnutí jsem mile překvapena; zda budete nebo nebudete věřit uvedené teorii a důkazům, o které se opírá je na Vás. Za mně to je zajímavá a uvěřitelná podívaná, která dává mnoho podnětů k zamyšlení - nejen o inteligenci stromů, ale také o lidském chováním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 23. března 2018 v 16:41 | Reagovat

To vypadá zajímavě! Stromy mám moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama