Dobrou chuť a šťastnou cestu

3. srpna 2017 v 12:12 | Rogue |  Hvězdný deník
Léto je moje nejoblíbenější roční období a na to letošní jsem se těšila obzvlášť, protože mě čekala cesta k moři. A moře to je pro mě skoro ráj - teplo, voda a nicnedělání. Představovala jsem si sebe, jak ležím na pláži a čtu si knížku, pak si odskočím do vody, abych se podívala po krásách mořského dna, povozila se na lehátku a užila všech blahodárných účinků slané vody.
Těmto (a mnoho dalším zážitkům) předcházela neopominutelná věc; cesta. A byla to cesta autobusem. Nijak zvlášť jsem se netěšila, ale zároveň si říkala, že existují horší věci a pro tu krásnou dobu strávenou u moře se vyplatí pár hodin v autobuse vydržet.
https://st.depositphotos.com/1002720/3195/v/950/depositphotos_31956955-stock-illustration-tourist-bus-cartoon.jpgVyrazili jsme na cestu a všichni se těšili na dovolenou. A nebyla by to pravá česká posádka "paluby", kdyby nebyla dobře vybavena jídlem. Po prvních kilometrech dálnice všichni zašustili ve svých zavazadlech a vytáhli poctivě nasmažené řízky. Paní přes uličku měla krabici, která se jí málem nevešla na klín (v podobné skladujeme na Vánoce cukroví) a tahala jeden obalený plátek za druhým. Autobus byl brzy plný vůně oleje a připálený strouhanky. Jen jsem koukala z okna a v duchu se smála, jak na zpáteční cestě budou cestující odkázání na potraviny, které nakoupí v Chorvatsku a to bude bílé pečivo, zelenina a ovoce a bude konec mastným drobkům v uličce.

Na zpáteční cestě se ovšem ukázala, jak hluboce jsem podcenila přípravu českých žaludků. Sotva nám moře zmizelo z dohledu a lidé přestali zuřivě cvakat foťáky na mobilech (mimochodem minimálně polovina autobusu by potřebovala poučit o tom, že z fotek pořízených za jízdy stejně nevzejde žádná kvalita. A pokud by je to nepřesvědčilo a chtěli by fotit dál, tak bych jim alespoň doporučila vypnout si zvuk a nenutit tak další cestující poslouchat zběsilé "cvak, cvak, cvak"). Přišel čas na jídlo. V duchu jsem si zamlula ruce, že nebudou žádné řízky, ale pěkně vonící papriky nebo broskve.
Tůdle broskve. Z hlubin batohů vyskočila paštiky a lunchmeaty. Po týdnu u moře musely být poctivě odloželé a čekala jsem, zda si otevřou samy.
Inu... Dobrou chuť a šťastnou cestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 12. srpna 2017 v 19:34 | Reagovat

Tak já jsem taky ta co sebou taha tuny jídla, ale teda řízky neeee :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama