Srpen 2017

Oněgin byl Rusák

31. srpna 2017 v 11:37 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/129/352_base.jpg
Autor: Irena Dousková
Počet stránek: 260
Anotace: Helena Součková se přes kádrové překážky dostává na gymnázium. Přestože jí osud nerozdal právě příznivé karty, statečně usiluje vyznat se ve svém nitru i v pokryteckém světě kolem. Navzdory všem obtížím a zmatkům si dokáže trpělivě budovat bohatý vnitřní svět.

Partly Cloudy

27. srpna 2017 v 15:44 | Rogue |  Ostatní
Vsadím se, že tohle video většina z vás viděla.
Mně připadá tak roztomilé! :)

Andělé smrti

23. srpna 2017 v 12:28 | Rogue |  Knížky
http://i1.martinus.cz/tovar/_l/25/l25179.jpg
Autor: William King
Počet stránek: 344
Anotace: Míšenec, Lasička a Barbar jsou tři vojáci z průzkumné jednotky lehké pěchoty nazývané Andělé smrti. Byli vysláni do hor, aby rozprášili povstání proti vládnoucím terrarchům a zajala jejich vůdce, militantního proroka Zarahela a temného čaroděje. Po boji s pavoučím démonem, při kterém nemají jinou možnost, než mága zabít, se zmocní jeho knih v naději, že se jim podaří je výhodně prodat. Záhy ale zjistí, že mají v patách nejenom horaly vedené Zarahelem, kteří chtějí pomstít svoje krajany, ale patrně i inkvizici a rozzuřeného boha. Nakloněn jim není ani jejich poručík Sardec, kterému zachránili život a zranili tak jeho ješitnost, a navíc je na obzoru válka se sousední Kharadreou…

Pět chorvatských postřehů

19. srpna 2017 v 8:46 | Rogue |  Hvězdný deník
Přijde mi zajímavé a zvláštní čeho si člověk všímá na svých cestách nebo všeobecně ve svém životě. Ze své dovolené jsem si nepřivezla jen krásné zážitky, opálení a několik suvenýrů. Přivezla jsem si i částečné poznání chorvatské nátury a ráda bych se s vámi o tyto zajímavosti podělila.
http://www.nascotours.com/articlefiles/10-things-you-must-pack-when-traveling-around-the-world.jpg

Zimoděj

16. srpna 2017 v 12:49 | Rogue |  Knížky
https://img-cloud.megaknihy.cz/180912-large/b701c22836fe805bafb56dfade0bf9a8/zimodej.jpg
Autor: Terry Pratchett
Počet stránek: 399
Anotace: V devíti Tonička Bolavá porazila krutou Královnu víl. V jedenácti bojovala se starodávným zlem kradoucím těla. Ve třinácti Tonička musí čelit nové výzvě: chlapci. A chlapci mohou být trochu problém, když je vám třináct... Ale Zimoděj není doopravdy chlapec. Je to samotná zima - sníh, vichřice, rampouchy - to všechno dohromady. Když se zamiluje do Toničky, může jí udělat růže z ledu, ale jeho přirozeností jsou vánice a laviny. A chce, aby Tonička zůstala v jeho lesknoucím se zmrzlém světě. Navždy. Tonička bude potřebovat všechnu svou prohnanost, aby přežila do jara. Bude také potřebovat pomoc všech svých přátel, od mladých čarodějek až po legendární Bábi Zlopočasnou. A ještě - Svobodnej národ! Ty nejodvážnější, nejhouževnatější a nejsmradlavější piktmužíky, jací kdy byli vyhnáni ze Země víl - ať už se jí to líbí nebo ne. Vypadá to na velmi chladné období, protože jestli Tonička nepřežije do jara - jaro už nepřijde.

Akusticky poprvé

12. srpna 2017 v 23:46 | Rogue |  Akce
Snad poprvé se mi děje to, že bezprostředně po koncertu usedám ke klávesnici a začínám sepisovat své dojmy.
Kapelu Imodium (a ne, nemá to nic společného s lékem proti střevním problémům) chovám ve velké oblibě už několik let. Zaujali mě na první poslech a od té doby nevynechám žádný z jejich koncertů v našem městě a stejně tak si je najdu a navštívím na festivalech, kde bohužel nejsou častými hosty. Velkou radost mi udělala zpráva o jejich akustickém vystoupení v Hradci Králové. Když zapátrám v paměti, tak nemůžu přijít na žádný čistě akustický koncert, který bych navštívila, a proto tento zážitek považuji za premiérový. A bylo to velmi kvalitní uvedení!

http://www.ireport.cz/files/66_13264_55994.png

Koncert byl zadarmo a trochu jsem si dělala starosti, zda se na místo výstupu vůbec vtěsnám. Nádvoří radnice sice není nejmenší, ale největší také není. Nakonec byly moje obavy liché a mohla jsem si užívat hudební produkci i dostatek místa. Postavili si malé podium a nejednoho diváka potěšili místem k sezení v podobě židlí se stoly. Sama jsem se vmáčkla ke zdi na jednu z kamenných lavic, a přestože několik lidí postávalo před podiem, viděla jsem dobře.

Něžné vlny

7. srpna 2017 v 12:53 | Rogue |  Filmy
https://www.falcon.cz/content/files/_filmy/nezne-vlny/film-plakat-orig.jpg
Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989.(csfd.cz)

Dobrou chuť a šťastnou cestu

3. srpna 2017 v 12:12 | Rogue |  Hvězdný deník
Léto je moje nejoblíbenější roční období a na to letošní jsem se těšila obzvlášť, protože mě čekala cesta k moři. A moře to je pro mě skoro ráj - teplo, voda a nicnedělání. Představovala jsem si sebe, jak ležím na pláži a čtu si knížku, pak si odskočím do vody, abych se podívala po krásách mořského dna, povozila se na lehátku a užila všech blahodárných účinků slané vody.
Těmto (a mnoho dalším zážitkům) předcházela neopominutelná věc; cesta. A byla to cesta autobusem. Nijak zvlášť jsem se netěšila, ale zároveň si říkala, že existují horší věci a pro tu krásnou dobu strávenou u moře se vyplatí pár hodin v autobuse vydržet.
https://st.depositphotos.com/1002720/3195/v/950/depositphotos_31956955-stock-illustration-tourist-bus-cartoon.jpg