Diskuze č.30

8. července 2017 v 16:59 | Rogue |  Diskuze
Téma další diskuze považuji za prodchuté létem, sluníčkem a zážitky :)
https://vignette1.wikia.nocookie.net/harrypotter/images/d/d3/HPPS_2014_Bk_Cvr.jpg/revision/latest?cb=20170109044331


Dopisy! :)
Máte rádi dopisy? Dopisujete si s někým pravidelně? Kdy nejvíce posíláte/dostáváte dopisy? Píšete je vůbec anebo je považujete za dávno minulý přežitek?
Téma považuji za bohaté a budu ráda, když se budete vyjadřovat :)

Dopisy ráda píšu a ještě raději dostávám. Je to pocit příjemného překvapení, mravenčení i zvědavosti, když otevřete schránku a vypadne dopis s vaším jménem. Nebo se díváte na krásné místo na pohledu a čtete si krátký vzkaz o tom, jak se pisateli na daném místě daří a co tam zažívá. Vždycky si vychutnávám tu chvílí, kdy svírám v ruce obálku a chystám se na její otevření - někdy odesílate poznám hned podle písma a jindy chvíli přemýšlím a uvažuji, kdo by mi mohl psát.
Dříve jsem si pravidelně dopisovala se svou babičkou a sestřenicí.
Doma mám "truhlu" a v ní mám schované všechny dopisy, které jsem dostala a čas od času udělám času a do všeho psaní se ponořím a pročítám jej a vzpomínám na události dávno minulé nebo zapomenuté, směju se starým vtipům a příhodnám a vracím se na místa, která jsou dnes dávno jiná a nepoznala bych je.

Nejvíce dopisů a pohledů dostávám v létě - i proto jsem psala, že téma považuji za letní. Sednou si jen tak ke stolu a sepsat pro kamaráda dopis už se dneska moc nenosí (když si můžeme napsat na FB), ale v létě je to takové přirozenější - zvlášť poslat pohled z cest.
Úžasné to bylo na táboře, kde jsme se předháněli v tom, kdo dostane nejvíce dopisů (tímto děkuji mojí báječné rodině a přátelům, kteří docílili mojí výhry a podezření hlavase, že si dopisy posílám sama). Přijde mi smutné, že někteří lidé dopisovou korespondenci odmítají a když jsem prosila a pohled na tábor, tak mě odbyly se slovy, že mi pošlou smsku - ale vždyť to není totéž! Dopis je něco hmatatelného a něco s čím si odesílatel dal práci. Vždycky mi to přišlo lepší i pro děti - když přišla sms z domova, tak tu hned byly slzy a stýskání. Jakmile přišel dopis, tak se radovaly.

Mnohdy mi je smutno z toho, jak ubývá dopisů a pohledů a lidé radši posílají fotky přes Messenger. Na jednu stranu to chápu - vyvíjí se doba, je to zkrátka jiné než před x lety. A taky ta cena za dopis/pohled je celkem astronomická. Na druhou stranu fotka v Messengeru brzo upadne v zapomění. Dopis budete mít ve skříňce už napořád.

A co vy a dopisní papír? :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 9. července 2017 v 10:55 | Reagovat

Mám ráda pohledy, ale už jich moc nedostávám. Vlastně vůbec. Já nikde nejezdím, a ti co jezdí tak jim za pohled nestojím. Kdysi kámošky jezdily po Evropě a posílaly, ale teď už nic. Ale pokud ráda posíláš pohledy, tak bys mohla poslat pohled jedné holčičce z mého města, která má rakovinu a je milovník pohledu, a tak ji lidé posílají pohledy. Kdybych někde byla tak bych ji poslala,ale protože bydlí ve stejném městě tak je to zbytečné, i když možná ji pošlu nějaký   pohádkový aspon :) http://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/479147/rakovina-pozira-lenicce-10-nohu-udelejte-ji-radost-poslete-pohled.html

2 Rogue Rogue | Web | 13. července 2017 v 16:30 | Reagovat

[1]: Pohled už je poslaný ;-)

3 Alethea Alethea | Web | 17. července 2017 v 21:07 | Reagovat

Hmm, až mi to príde divné, ale opäť niečo v čom sa zhodujeme :D Milujem totiž, keď mi príde list a keď môžem napísať ja niekomu :)
S kamarátkou z Čiech sme mali taký zvyk písavať si (napriek tomu, že sme boli takmer nonstop v kontakte aj na nete), ale teraz to poslednú dobu nejako utíchlo, čo ma mrzí... Zostalo mi už len posielanie mnou vyrobených vianočných pozdravov. Tie odosielam každý rok viacerým ľuďom napriek tomu, že od nich mi nič nechodí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama