Šťavnaté zahájení festivalové sezóny

5. června 2017 v 20:52 | Rogue |  Akce
Zahájení letošní festivalové sezony bylo trochu netradiční. Neboť mám jako chudý student hluboko do kapsy nevydala jsem se přímo na festival, ale zůstala jsem za jeho branami.
Okoř se šťávou se totiž koná na prostorné louce přímo u zříceniny hradu Okoř a přilehlý březový hájek s potůčkem přímo vybízí k tomu, aby se člověk uložil do chládku stromů a bezplatně se zaposlouchal do hudební produkce. Stačí se vybavit příjemnou společností, karimatkou či dekou, pitím a občerstvením (nicméně i mimo areál se našlo několik stánků s dobrotami a především tekutinami) a máte před sebou skvělý den.

http://www.ticketpro.cz/public/57/f9/ea/2036804_1320801_okor360.jpg


Přicházela jsem současně se začátkem produkce Wohnoutů. Tuto kapelu mám moc ráda a bylo pro mě příjemným překvapením, že ji pořadatelé zařadili do brzkého odpoledne nikoliv do pozdních nočních hodin, jak bývá zvykem. Vyslechla jsem si svého oblíbeného Gastrosexuála, Pedra a pochopitelně nechyběl přídavek (jak typický pro festivalový život) Svaz českých bohémů. Čas určený pro hraní utekl velmi rychle a na scéně je vystřídala pro mě známá kapela O5 a Radeček. Jsem moc ráda, že se tahle partička z Šumperka dostává do většího povědomí a zvou je na více a více akcí. Jejich hudba je pohodová, rytmická a jejich přístup k publiku velmi vřelý. Na písničku Zůstaň si tradičně vybírají jednu z divaček, aby je svým zpěvem doprovodila, nechybí spousta chvály a společná fotografie s kapelou. S radostí jsem si vyslechla právě tento song (byť vybraná slečna nebyla vůbec slyšet :D ) anebo písničku Vloupám se, která se objevila i na Óčku.
Po Radečkovi nám zahrálo České srdce - o této kapele jsem slyšela prvně, ale prý patří ke stálicím programu neboť její členové jsou zároveň organizátory festivalu. Předvedená tvorba nebyla ryze autorská, ale příjemně se poslouchala. O poznání méně příjemný poslech přinesla kapela následující - Maniac. Též jsem měla čest slyšet je prvně a nevnímám na škodu, když se mi nic takového v budoucnu nepoštěstí. Texty hloupé, zpěv připomínal spíš ječení a hospodské pořvávání a hudba nevalné kvality.
Na spojení festivalu a Hanky Zagorové jsem byla opravdu zvědavá. Tuto zpěvačku má v oblibě má maminka a tak z dětství znám mnoho jejích písniček a těšila jsem se, až je vyslechnu. Zklamaná jsem vůbec nebyla! Navzdory podmínkám (nemyslím si, že Hanka Zagorová by byla typ, který vystupuje po festivalech, sedí mi spíše do koncertních síní) a svému věku podala úžasný výkon. Chvílemi se zdálo, že jí doprovod zpěvácky přehluší, ale snad jsem si pak zvykla nebo to zvukař vyrovnal. Líbil se mi její písničkový mix složený z populárních kousků její tvorby.
Kapela Decline zahrála opravdu krátce a jejich projev pro mě byl nevýrazný - nezaujali, neurazí.
Pro mě pak přišel zlatý hřeb večera - kapela Jelen. Slyšela jsem je před rokem na Majálese a již před ním jsem jejich písně měla v oblibě. Živý výstup mě pak zaujal ještě více, protože z kapely prýští čirá energie, radost a optimismus. Zpěvákův hlas považuji za velmi příjemný a jejich příležitostné spojení s Kateřinou Marií Tichou je opravdu výbornou souhrou. Nebyla jsem ochuzena snad o žádnou ze svých oblíbených písní, vůbec mi nevadilo, že během jejich výstupu začalo pršet, jak jsem si užívala. Zahráli i písně z připravované desky a hádám, že se máme nač těšit. Naprosto mi učarovala písnička Klidná jako voda, nechápu jak mi mohla dodnes unikat! A pochopitelně mě na duši pohladila Magdaléna!

Jelen - Klidná jako voda

Na rozloučenou hráli Horkýže Slíže - ještě v kopci jsem slyšela "Hoří ti maštal!" a mohla jsem se vydat k domovu s úsměvem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 11. června 2017 v 10:30 | Reagovat

nj já nejsem festivalový člověk, ale vždy mě tvé články o tom baví číst. Každopádně ok znám ty skupiny co ty ha,  i když jen po jménu, z jejich songu bych neřekla ani jeden název :D

2 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 26. června 2017 v 17:23 | Reagovat

No vidíš, to je dobrej nápad zůstat za branami, i tak tam jde muzika slyšet! Já na már festivalech byla, na Okoři ale ještě ne :)
Z kapel které píšeš že tam byli, by mě osobně nejvíc bavil Jelen, na ty jsem měla na festivalech štěstí jen jednou, tak snad na ně zase někdy někde narazim :) Hezky napsaný článek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama