Kniha kouzel TAG

9. května 2017 v 8:10 | Rogue |  Ostatní
Opět od Alethei :)

http://data.whicdn.com/images/44516560/large.jpg

- Kouzlo, jež Vás přenese do děje jakékoliv knihy, přesně do chvíle, kterou si vyberete -
Kam se necháte přenést, do jaké chvíle a proč?
Často se opakuji, ale na tom nesejde. Jakožto člověk, který vyrostl na příbězích Harryho Pottera bych pochopitelně zavítala do Bradavic a Prasinek a taky domů Weasleových a chtěla bych poznat většinu postav, které příběhy prošli. Pochopitelně velmi toužím po setkání s Poberty, ale také Weasleyovými nebo bradavickými profesory.

- Kouzlo Vám umožní vytáhnout libovolnou postavu z knihy a přivést ji do reálného světa -
Koho vytáhnete a proč? Co s ní uděláte v reálném světě?
Nemůžu odolat dalšímu dětskému přání a to je přivést k životu sourozence Walkerovi a sestry Blacketovi z knih Artura Ramsona a prožít s nimi všechna ta nádherná prázdninová dobrodružství, plachtit a tábořit, bojovat o ostrov Divokých koček nebo objevovat Záhadné vody.

- Kouzlo, které Vám dá možnost přetvořit konec jedné knihy -
Který konec předěláte dle vašich představ a proč? Jak moc velký rozdíl mezi původním a novým koncem bude?
Zde bude moje přání nejspíš netradiční - byla by to Maryša. Konec pro mě byl velmi zvláštní a jaksi neuzavřený, pořád jsem převracela stránky a hledala další slova a nějakou dohru. Připadalo mi to tak neukončené a proto bych to knihy přidala ještě pár prostých stránek, kde se dozvíme víc o osudu Maryši nebo pohledu ostatních na její čin.

- Kouzlo má za účel zabít postavu z knihy dle Vašeho výběru ve Vámi zvolenou chvíli -
Kterou postavu, kdy a proč zabijete? Jak to podle vaší teorie ovlivní děj knihy?
Holden Cautfield a pokud možno hned na začátku max. po prvních stránkách knihy, kdy opouští školu. Byl to pro mě sprostý výrostek, který si neváží nikoho a ničeho a sám se považuje za střed světa, kterému bylo obrovsky ublíženo.
Předpokládám, že změna děje bude razantní, když je to hlavní postava.

- Když tímto lektvarem polijete stránku knihy, přehraje vám scénu, která se zrovna odehrává -
Jakou scénu byste takto chtěli vidět na vlastní oči a né o ní jen číst a z jaké je knihy? Proč právě tuhle scénu?
Malý princ a jeho rozhovor s liškou.

- Lektvar, po jehož vypití se na 1 hodinu stanete hlavní hrdinkou/hlavním hrdinou vybrané knihy v libovolnou chvíli -
Kým byste se stali a co byste udělali jinak?
Chtěla bych se dostat do románu Polibek pro Annu a to především z důvodu, že se odehrává v mé vytoužené Paříží. Líbí se mi jeho trochu naivní atmosféra, všechna ta drobná dobrodružství, poznávání, nálezy i ztráty, radosti i smutky. Trochu váhám, zda bych se chtěla vtělit do samotné Anny či Meredith, kterou jsem si velmi oblíbila. Na každý pád bych se svými přáteli více komunikovala a vyhnula se tak některým zbytečným problémům.

- Lektvar, který vymaže zvolenou knihu ze světa i z paměti lidí -
Kterou knihu byste bez výčitek nechali přestat existovat? Čím se provinila, že si něco takového zaslouží?
Napadlo mě 50 odstínu (čehokoliv), ale knihu jsem sama nečetla, a tak nebudu soudit.
Pak mi na mysl přišla Kafkova Proměna - snad jsem hloupá, ale skutečně jsem se nedokázala najít nic hlubokomyslného na díle, ve kterém se muž promění v kůži brouka, a nakonec zemře na zahnisané jablko v zádech a v podstatě všichni mají radost. Na druhou stranu nemám pocit, že to nutně musí být kniha, která by měla přestat existovat.
Teď snad popudím mnoho lidí, ale jako nejvážnější kandidát na zrušení je kniha Hvězdy nám nepřály. Přečetla jsem jí, přečetla jsem jí důkladně a bez jakýchkoliv předsudků nebo očekávání a nezanechalo to ve mně vůbec nic. Nebyla to pro mě kniha, co by mi změnila život či ve mně vyvolala jiné velkolepé pocity, jak to popisovaly druzí. Nenašla jsem v ní jedinou myšlenku, frázi nebo postavu, co by z mého pohledu stála za zachování a nemyslím si, že by se stala škoda, kdyby ze světa zmizela.

- Kouzlo, díky kterému Vámi vybraný autor napíše knihu, jakou si jen zamanete -
Od koho byste chtěli knihu na přání? Proč? A o čem by byla?
Chtěla bych další příběh úžasné Zeměplochy od Terryho Pratchetta. Chtěla bych se znovu setkat s postavou Mrakoplaše, Zavazadla a také Nac-Mac-Fíglů. A snad bábi Zlopočasné a stařenky Oggové, taková kombinace mi přijde neodolatelná :D

- Kouzlo Vám umožní přidat novou nebo oživit již zemřelou postavu v jakékoliv knize a určit jí její další osud -
Koho byste nechali vstát z mrtvých anebo kam byste přidali jakou postavu? Jaký charakter by nová postava měla? Za jakým účelem by postava obživla/přibyla? Jaký by byl její život v knize?
V první řadě by to byl Sirius Black. Znám všechna ta slova Rowlingové proč jej musela nechat zemřít, ale nechci, aby to tak bylo. Přála bych si, aby během závěrečných bojů stál v řadách Fénixova řádu, společně s Remusem zúčtovali se zrádcem Pettigrewem a pak se dočkal očištění svého jména a žil svobodně.
A na druhém místě by to byl Jay Gatsby; přála bych mu prohlédnout masku Nancy a beznadějnost jeho počínání, začít na jiném místě od nuly a potkat ženu, která bude jeho city opětovat.

- Kouzlo, díky kterému můžete vytvořit vlastní svět kombinací již existujících světů a přesně si vybrat obyvatele, včetně postav z jakýchkoliv knih -
Jaký svět byste vytvořili a kdo všechno by v něm měl žít? Jak by fungoval? Co by se tam dělo? Jak by tam žily určité existující postavy a jak by se zkřížily jejich osudy?
V první řadě vím, že by to byla naprosto nádherná země plná fantazie a kouzel. Krajina by byla rozlehlá jako v Narnii a nádherná jako v Pánovi prstenů. Byly by tu hluboké lesy a obrovská pohoří, úrodné nížiny a břehy moře.
Snad ani nedokážu vyjmenovat všechny postav, které bych si svém světě představovala a nedokáži přesně popsat, jakým způsobem by v něm fungovali a jak reagovali na druhé, ale rozhodně vím, že by nedocházelo k žádným konfliktům. Celé si to představuji jako putování nádhernou krajinou a vesnicemi i městy, setkávání se, společná zábava nebo odpočinek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alethea Alethea | Web | 9. května 2017 v 21:51 | Reagovat

Potešilo ma, že máme očividne podobný zážitok z čítania knihy Kto chytá v žite :D

Vidieť Malého princa s líškou - krásna odpoveď! Takisto sa mi páči odpoveď s knihou Polibek pro Annu, veľmi mám tú knihu rada :)

2 Casion Casion | Web | 10. května 2017 v 19:25 | Reagovat

Tag poznám a je naozaj super, páči sa mi aké knihy a postavy si si vybrala. Najviac sa mi páči kúzelná krajina kombinovaná z Narnie a Stredozeme :-)

3 Káťule Káťule | Web | 12. května 2017 v 11:17 | Reagovat

Je to moc zajímavý tag, líbí se mi, že zodpoví otázky o knihách, které člověka zajímají, ale je sám o sobě takový magický :-). Taky moc zajímavé odpovědi :-). Většinu knih jsem nečetla, tak nemůžu tak úplně soudit, co si o tom myslím já, ale bylo zajímavé se to dozvědět :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama