Květen 2017

Kytice

31. května 2017 v 10:58 | Rogue |  Divadlo
http://www.klicperovodivadlo.cz/uploads/images/503/large/001628-503.jpg
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové.
Režie: Karel Brožek
Délka představení: 2 hodiny, 10 minut (s přestávkou)

Slovo divadla: Co se vám vybaví jako první, když se řekne Kytice? Zemřela matka a do hrobu dána? Na topole podle skal? Nechoď dceruško k jezeru? Hrej si - tumáš kohouta? Dej sem dítě? Hoj ty Štědrý večere, ty tajemný svátku? Naše inscenace vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením "povinná školní četba"! Kytice jako národní poklad, otevírající před námi svět magických balad i moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli… (zdroj)

Pět malých prasátek

22. května 2017 v 9:45 | Rogue |  Knížky
http://www.agatha.cz/sites/default/files/images/prehled/pet_malych_prasatek_2011.jpg?1354971148
Autor: Agatha Christie
Počet stran: 236
Anotace: Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno - Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá… (zdroj)

Diskuze č. 29

19. května 2017 v 11:21 | Rogue |  Diskuze
Dnešní povídání bude přímo pohádkové ;)
http://data.whicdn.com/images/1205264/large.jpg

My Immortal (Evanescence)

17. května 2017 v 12:52 | Rogue |  Hudba
Po dlouhé době mi tato písnička přišla na mysl.


Karlík a továrna na čokoládu

13. května 2017 v 7:13 | Rogue |  Knížky
https://knihy.abz.cz/imgs/products/img_271206_orig.jpg
Autor: Roald Dahl
Počet stran: 132
Anotace: Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. (zdroj)

Kniha kouzel TAG

9. května 2017 v 8:10 | Rogue |  Ostatní
Opět od Alethei :)

http://data.whicdn.com/images/44516560/large.jpg

Děti ze stanice Leningradská

5. května 2017 v 12:39 | Rogue |  Filmy
http://iv1.lisimg.com/image/4919521/390full-the-children-of-leningradsky-photo.jpg
Shlukují se v metru a na nádražích, přespávají v kanálech a ruinách. Živí se žebrotou, krádežemi, příležitostnou prostitucí, náruživě fetují. Malé komunity jim nahrazují rodinu. Ta vlastní je buď vyštvala na ulici, anebo ji sami zavrhli. Vypěstovali si až dojemný smysl pro solidaritu. Dovedou něžně milovat, ale i zabíjet. Někdo si přesně uvědomuje svou situaci, někoho už hubí drogy a nemoci. Čelit krutému světu ulice dětem pomáhá nejen dodržování jeho drsných zákonů, ale i jeho folklorní reflexe. (csfd.cz + moje úpravy)

Kdo jsem?

2. května 2017 v 19:38 | Rogue |  Jednokapitolové
Už dlouho se tu neobjevil žádný spisovatelský počin. Pravda je taková, že s tužkou v ruce teď příliš aktivní nejsem. Nicméně jsem procházela povídky dříve napsané a narazila jsem na tuto - naprosto pro mě upadla v zapomění a když jsem se do ní teď začetla, tak mi přišla docela dobrá a rozhodla jsem se o ní podělit.
Díky za přečtení a komentář a já se budu snažit více psát ;)