Duben 2017

Až tam nezbyl žádný/ Deset malých černoušků

28. dubna 2017 v 9:35 | Rogue |  Filmy
http://1.bp.blogspot.com/-MvkTqTsVx4c/Vhu9YUTrbrI/AAAAAAAAC2E/nVAIQUtrEqY/s640/MipCom%2BWorldScreen%2BPoster%2BP.jpg
Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (csfd.cz + moje úpravy)

Gastrosexuál (Wohnout)

25. dubna 2017 v 12:21 | Rogue |  Hudba
Pro mě silně festivalová písnička :)

Pád Anne Boleynové

21. dubna 2017 v 14:42 | Rogue |  Knížky
http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/254120/big_pad-anne-boleynove-wS2-254120.jpg
Autor: Alison Weir
Počet stran: 472
Anotace: Uvěznění a poprava Anne Boleynové, druhé ženy Jindřicha VIII., v květnu roku 1536 neměly nikdy předtím v anglických dějinách obdobu. Staly se ve své době senzací a dodnes bezmezně fascinují mysl historiků, romanopisců, dramtiků, básníků, výtvarníků a filmařů... (zdroj)

HP dotazník

16. dubna 2017 v 7:50 | Rogue |  Ostatní
U Alethei jsem našla něco, co rozechvělou mou potterovskou dušičku. :)
http://www.harrypotterandother1.estranky.cz/img/mid/32/kresleny-postavy..--d.jpg

Gregorian

13. dubna 2017 v 17:13 | Rogue |  Hudba
Hudební uskupení (nejsem si úplně jistá, zda můžu mluvit o skupině v pravém slova smyslu) vzniklo v Německu v roce 1999. Čerpají ze středověké gotiky a moderní písně převážně rockového a popové žánru stylizují do gregoriánského chorálu.

Sound of Silence
Pro mě jedna z absolutních top. Ten dokonale čistý hlas na začátku nemá chybu!

Listen to your heart (Roxette)

10. dubna 2017 v 8:12 | Rogue |  Hudba
Před pěknou řádkou let mi ta písnička jela pořád, mám s ní spojeno mnoho a mnoho vzpomínek. Dneska už vzpomínám s úsměvem, ale tehdy to pro mě byla vrcholně srdcebolná písnička ;)
Roxette byli top.

Taky mě napadlo, zda si tu občas neopakuji s písničkami (někdy i filmy), které jsem zveřejňovali pár let nazpátek. Přeci jen blog už chvíli má a nenosím si v hlavě všechno. Nakonec jsem došla k názoru, že když si to nepamatuju já, tak si to nemůže pamatovat nikdo a opakování je matka moudrosti.
A hudby není nikdy dost ;)

Doručovací služba čarodějky Kiki

6. dubna 2017 v 12:50 | Rogue |  Filmy
https://image.tmdb.org/t/p/original/auOehwejihm5F1Bxr9XiZA0VFUH.jpg
Magický příběh podnikavé třináctileté dívky Kiki, která musí splnit tradiční rituál, aby se stala plnohodnotnou čarodějnicí. V doprovodu své černé kočky Jiji se musí vydat vstříc celoživotnímu dobrodružství, aby prokázala svojI soběstačnost. Přistane v dalekém přímořském městečku a zakládá si vlastní živnost - doručovací službu. Tím započne nádherná zkušenost samostatnosti, zodpovědnosti a nalezení svého místa ve světě. (csfd.cz)

Jak jsem tvořila

4. dubna 2017 v 21:08 | Rogue |  Hvězdný deník
Ačkoliv výtvarná výchova nepatřila mezi moje oblíbené předměty natož mezi předměty, ve kterých bych vynikala, mám ráda všemožné druhy tvoření.
V rámci blížících se Velikonoc jsem se rozhodla vyrobit koledu pro mou drahou polovičku a vyznamenat se větší kreativitou a péčí, než by obnášelo hození uvařených vajíček do barvy. Porozhlédla jsem se po internetu, kde jsou uloženy ty nejlepší nápady, našla úžasný výrobek, který podle mého uvážení nebyl nijak těžký na výrobu, a tak nehrozilo, že předám podivné a zmuchlané cosi namísto požadovaného výrobku a nepotřebovala jsem ani žádné zvláštní pomůcky, za které bych nechala v obchodě jmění.
Co to bylo za nápad? Poslouchejte, zda vám zní tak úžasně jednoduše jako mně. Do nafukovacího balonku se malinké čokoládové vajíčko (či jiná drobná pochutina) a balonek se trochu nafoukne. Nafouklý balonek se pak obaluje bavlnkami namočenými v cukrové vodě tzn. Že budou lepit a na balonek přilnou. Bavlnky neskládáte podle žádného složitého manuálu, jednoduše jimi nahodile omotáváte balonek, dokud neusoudíte že namotaná vrstva je dostatečná. Pak necháte vše zaschnout a poté balonek propíchnete, odstraníte jeho zbytky a máte nádherné bavlnkové vajíčko s pochutinou uvnitř. Kdyby někomu nestačil můj popis, může si prohlédnout přiložený obrázek (ne, to nejsou ta, která jsem vyráběla).
http://media0.mypage.cz/images/media0:4c5677f759972.jpg/vaj%C3%AD%C4%8Dka3.JPG