Diskuze č.28

1. března 2017 v 7:36 | Rogue |  Diskuze
Nový měsíc přináší novou diskuzi :)
http://p7cdn4static.sharpschool.com/UserFiles/Servers/Server_6453/Image/stack%20of%20books.jpgTentokrát mě zajímají vaše styly učení.
Jak na předchozí řádek koukám, říkám si, že styl učení zní dost nafoukaně a tak tu bublinu rychle splasknu - ráda bych si početla o tom, jakým způsobem se učíte (jak Vám učení nejlépe leze do hlavy).

Moje učící zvyky občas budí údiv a popravdě dost dobře nerozumím důvodu - budu ráda, když v komentářích napíšete veškeré svoje názory :D Já se totiž ráda učím venku. Samozřejmě nejsem blázen a nesedím na lavičce s rampouchem u nosu v -10°C. Učení venku se tak pochopitelně vztahuje pouze na ty měsíce, kdy to je možné.
Učím se nahlas, ale v tichu (zvláštní kombinace, že?). Nepatřím mezi ty, kteří mohou mít při učení puštěnou hudbu, film nebo jiný podkres. Na druhou stranu mě neruší nějaké přirozené zvuky z okolí, špunty do uší si dávat nepotřebuji. Látku si přeříkávám nahlas.
Obvykle to vypadá tak, že si určitou část látky přečtu a snažím se jí porozumět/zapamatovat/provázat s tím, co už umím a co je logické. Pak se to pokouším zopakovat co nejpřesněji, ale vlastními slovy, abych se tak ujistila, že chápu (papouškovat totiž umí každý).
A pak věřím i v Poseidona a vydávám se vstříc zkoušce! :D

Na mysl mi přišlo i téma taháků. Co vy a tyto malé studijní pomůcky?
Můžu hrdě prohlásit, že jsem tahák nikdy nepoužila - neviděla jsem důvod. Přišlo mi zbytečně riskantní "schovávat si kus papírku" a riskovat tak mnohem větší průšvih než neúspěch v písemce. A zároveň mi to přišlo pod mou úroveň - buď jsem se naučila nebo nenaučila a mnoho mezi tím není.
Zároveň tvorbu taháků úplně neodsuzuji, protože mám za to, že při jeho tvorbě může člověku v hlavě mnoho zůstat. Jedna má kamarádka se tak učila - vyráběla taháky, které ve finále nepoužila, protože při jejich výrobě se naučila.
A mimochodem - pokud si někdo myslí, že učitel jeho super dokonale promyšleného pomocníka nevidí, tak je na omylu. Od té katedry je totiž vidět naprosto všechno. I to, co byste nechtěli.

A jaké jsou vaše fígle? ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte twitter?

Ano
Ne

Komentáře

1 Alethea Alethea | Web | 1. března 2017 v 18:52 | Reagovat

Nahlas, ale v tichu je aj môj štýl učenia sa - aj s tým zvyškom, že prepojiť, pochopiť a dať to do vlastných slov :) A ešte musím mať zvýrazňovače! Ak ide o nejaký učebný text, tak používam tri farby (zelená na roky, žltá bežný text, oranžová nadpisy) a ak sa učím nejaký jazyk, tak tam fičím aj vo viac farbách :D

Ťaháky nemám rada, prídu mi zbytočné. Buď to viem, alebo to neviem. Ale šepkanie si mi nevadí :D Musím sa však priznať, že som raz alebo dvakrát mala aj ťahák - na fyzike :D Pamätám si, že to boli nejaké teoretické žvásty, ktoré som fakt nedávala O:)

2 Siginitou Siginitou | Web | 6. března 2017 v 8:09 | Reagovat

No já si to často opakuji, někdy u toho poslouchám hudbu a pohybuji se po pokoji :D
Záleží jak kdy a co se učím.

3 Siginitou Siginitou | Web | 6. března 2017 v 8:09 | Reagovat

No já si to často opakuji, někdy u toho poslouchám hudbu a pohybuji se po pokoji :D
Záleží jak kdy a co se učím.

4 Remi Remi | Web | 6. března 2017 v 22:39 | Reagovat

Učím se podobně jako Ty, jen nechodím ven. Ven si chodím číst... :D Sem tam jedu i podle hesla "co si řekneš desetkrát, zůstane ti na celý život" - neboli nekonečné papouškování. Ano, zvládne to každý, a právě v tom je ta krása. :-D
Tři roky jsem seděla se svojí nejlepší kamarádkou. První rok (taky první rok, co jsme se znaly - v primě) jsme od sebe opisovaly jako by se nechumelilo. :-D Vážně jsme byly schopné přijít do školy a zjistit, že ten den píšeme velkou prověrku z historie na x látek a vůbec jsme se neučily. Rozdělily jsme si látky napůl a každá se naučily půlku. Druhou jsme od sebe opsaly a ono to kupodivu vycházelo... 8-)
V sekundě jsme se asi líp poznaly, "dospěly jsme" a kdo ví co ještě. Tak jsme se jednoho krásného dne rozhodly, že opisování je nečestný, mi máme na víc... A od té doby zapřísáhle neopisujeme. Dokonce do té míry, že když třeba něco nevím, neudržím se a opíšu to, tak se ve mně těsně před odevzdáním něco pohne a všechno opsané zaškrkám... :-D Teprve jak to píšu mi dochází, jak je to divný… :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama