Únor 2017

Čapí dobrodružství

28. února 2017 v 9:00 | Rogue |  Filmy
http://www.cornico.cz/uploadedimages/4964.jpg
Čápi nosí děti... nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta Cornerstore.com. Nejlepší doručovatel společnosti, čáp Junior, má být zanedlouho povýšen, když náhodně aktivuje stroj na výrobu dětí a ten bez jakékoliv autorizace vyrobí rozkošnou holčičku. Junior a jeho kamarád Tulip, jediný člověk na Čapí hoře, v zoufalé snaze doručit zásilku dřív, než se to dozví šéf, a závodí s časem, aby doručili své první dítě - na divoké a objevné cestě, která by mohla pomoci k úplnosti nejedné rodině a vrátit čápům na celém světě jejich původní poslání. (csfd.cz)

Sen (Lucie)

26. února 2017 v 23:41 | Rogue |  Hudba
O tom, že Lucie umí netřeba diskutovat ;)
Po dlouhé době jsem slyšela jejich Sen a vzhledem k okonlnostem, který jej doprovázely jsem se musela zamilovat ještě o mnoho více :)

Šest žen Jindřicha VIII.

20. února 2017 v 10:02 | Rogue |  Knížky
http://www.bbart.cz/images/kniha/obrtisk_2197.jpg
Autor: Alison Weir
Počet stran: 643
Anotace: Osudy královských manželek jako obecnější výpověď o manželských svazcích, rodině, morálce a postavení žen v tudorovské Anglii. Pod tradičně zavedeným názvem dostává čtenář do rukou šestisetstránkovou studii, která je založena na zkoumání a výkladu - často objevném - historických dokumentů, avšak přesto je napsána elegantním a hlavně obecně srozumitelným stylem. Autorka se drží pramenů, pro větší bezprostřední účinek je v citátech nechává často promlouvat původní autentickou řečí, nepouští se však do senzacechtivých ani lechtivých spekulací.
Kostrou knihy je vývoj Jindřichovy povahy od první renesanční osobnosti na anglickém trůně až po nesnášenlivého tyrana obklopeného cynickými rádci, kteří jsou schopní, ale většinou bohužel i všeho. (zdroj + moje úpravy)

Kubo a kouzelný meč

16. února 2017 v 22:44 | Rogue |  Filmy
http://www.kfilmu.net/obrazky/plakaty/kubo-and-the-two-strings-13621.jpg
Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (csfd.cz)

Akce LOL

13. února 2017 v 13:53 | Rogue |  Hvězdný deník
https://i.ytimg.com/vi/nFqmy1F9t_o/maxresdefault.jpgZnám jen velmi málo lidí, kteří vám bez větších protestů nechají k nahlédnutí své doklady. Nejde tolik o to, že by se báli o své citlivé údaje, ale o to, že se smrtelně stydí za fotografii, kterou tam mají. Nijak se nevymykám a také jsem nejradši, když se nemusím prokazovat žádným z úředních dokumentů.

Trpaslík

9. února 2017 v 8:38 | Rogue |  Seriály
http://img.ceskatelevize.cz/program/porady/11263972409/foto09/plakat.jpg
Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi spolu vedou provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (csfd.cz)

Hrrr na ně!

4. února 2017 v 13:11 | Rogue |  Knížky
http://i1.martinus.cz/tovar/_l/8/l8158.jpg
Autor: Terry Pratchett
Počet stran: 486
Anotace: Ze zeměplošského moře se zvedla větrná korouhvička a teď najednou každý ví, kam vítr vane. Vynořila se nová země a staré spory. A když se dvě armády vydají na pochod, velitel Elánius z ankh-morporské Hlídky má jen několik hodin na rozřešení zločinu tak strašného, že do konce neexistuje ani zákon, který by ho postihoval. Ten zločin se jmenuje "VÁLKA".
Zeměplocha jde do války, a to s armádami sardinek, válečníků, rybářů, mihulí a alespoň jedním oddaným průvodcem vojenského tábora.

Angels (Within Temptation)

1. února 2017 v 12:08 | Rogue |  Hudba
Písnička, co do mého obvyklého hudebního šálku kávy příliš nezapadá.
Objevila jsem jí před lety a překvapivě si to pamatuji velmi dobře - byla zapracovaná do videa s tématikou Pirátů z Karibiku, které jsem tehdy zbožňovala. Teď jsem ji znovu objevila.
Příjemný poslech! :)