Leden 2017

Já obrazem

27. ledna 2017 v 10:37 | Rogue |  Informace
U své oblíbené Silwiniel jsem objevila nadmíru zajímavou výzvu (a velmi dlouho jsem se chystala na její realizaci).

Úkolem je vystihnout sebe sama skrz fotografii - fotografie bude zachycovat max. 8 předmětů, které Vás nejlépe vystihují.
Samozřejmě nesmí chybět chybět vysvětlení vašich voleb.
Co tedy přináším jako svou charakteristiku?

Cesta do fantazie

24. ledna 2017 v 8:14 | Rogue |  Filmy
http://www.arara.cz/i/imgs_orig/673/3673.jpg
Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k záhadnému tunelu. Chihiro i její rodiče se vydají dovnitř a objeví cosi, co považují za opuštěný lunapark. Rodiče podlehnou lákavé nabídce občerstvení v opuštěných stáncích, ale záhy se promění ve vepře. Chihiro se snaží najít pomoc a narazí na tajuplného chlapce jménem Haku. Ten ji seznámí s duchy, kteří v noci lunapark obývají a najde jí zaměstnání u Yubaby, staré čarodějnice, která provozuje obrovské lázně, kam si chodí odpočinout milióny pozemských bohů a jiných fantastických bytostí. Zde se skrývá jediná možnost, jak může Chihiro zrušit zakletí svých rodičů a vrátit se do lidského světa. (csfd.cz)

Eichmann show

18. ledna 2017 v 13:04 | Rogue |  Filmy
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/2d/b5/61/2db561397a2690294b2abeca7bbb24d8.jpg
Televizní režisér Leo Hurwitz v rozpáleném studiu v Jeruzalémě ostře sleduje tikající hodiny. Do začátku živého přenosu události, kterou budou sledovat stovky miliónů lidí v 37 zemích světa, zbývají poslední vteřiny. Začíná soud s Adolfem Eichmannem, strůjcem Finálního řešení a mužem, který za druhé světové války zorganizoval hromadnou deportaci a vyhlazení šesti miliónů Židů.

Gravitace

15. ledna 2017 v 22:38 | Rogue |  Filmy

http://www.moviejay.net/sites/default/files/poster/gravity-poster.jpg
Během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí... a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru. (csfd.cz + moje úpravy)

Snow Business (Simon´s cat)

5. ledna 2017 v 9:52 | Rogue |  Ostatní
A protože mezi první věci, které nám rok 2017 nadělil patří sníh (hned po mlze, díky které jsem neviděla ohňostroj) přijde mi tento díl kočičího dobrodružství víc než trefný.
Nezapomeňte si pustit zvuk :)

Další díly tady.