Listopad 2016

Deset malých černoušků

28. listopadu 2016 v 14:30 | Rogue |  Knížky
http://neoluxor.cz/files/e/deset-malych-cernousku.jpg
Autor: Agatha Christie
Počet stran: 203
Anotace: V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? (zdroj)

Fantastická zvířata a kde je najít

23. listopadu 2016 v 21:10 | Rogue |  Filmy
http://static.srcdn.com/wp-content/uploads/fantastic-beasts-where-find-them-movie-poster.jpeg
Mlok Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (csfd.cz)

Zakázaný tour

20. listopadu 2016 v 8:50 | Rogue |  Akce

http://www.ponorka-litvinov.cz/wp-content/gallery/2016/20161126_pono-tour.jpg
Že už mám procestované desítky koncertů a nemůžu být ničím překvapená? Kdepak!

V rámci turné kapely Imodium jsem si poprvé vyzkoušela nákup lístků přes smsticket - dlouho jsem se tomu bránila, jednak proto, že nemám nejnovější mobil a taky proto, že ráda v ruce držím papírovou vstupenku. Čas na to, abych zašla na prodejní místa se nenašel a tak jsem se uchýlila k mobilní variantě a mé hodnocení je příznivé - bylo to rychlé a pohodlné, bezproblémové. Vstupenky přišly ihned po zaplacení, jak na mobil, tak na e-mail. Poplatek (dle mých zkušeností) nižší než kdybych nakupovala na pobočce.

A co mě ten večer čekalo? Především to byla jedna z mých nejoblíbenějších kapel. Nebudu předbíhat a začnu od začátku.

Hodný dinosaurus

16. listopadu 2016 v 10:50 | Rogue |  Filmy
https://www.falcon.cz/content/files/_filmy/the-good-dinosaur/film-plakat-2013.jpg
Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (csfd.cz + moje úpravy)

Diskuze č. 26

12. listopadu 2016 v 7:50 | Rogue |  Diskuze
Je tu čas na další povídání :)
O čem tentokrát?
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.origostriko.cz/user/shop/big/79(1).jpg?56a7c02c
Zlozvyky.

Hotel Transylvánie

9. listopadu 2016 v 20:05 | Rogue |  Filmy
http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2012/07/Hotel-Transylvania-06.jpg
Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Drákulu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svojí milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět za hranicemi hotelu. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit narozeniny jeho milované Mavis a v hotelu se nečekaně objeví člověk… (csfd.cz)

Harry Potter a prokleté dítě

5. listopadu 2016 v 22:45 | Rogue |  Knížky
http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/big_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg
Autor: J.K.Rowling, J. Thorne, J. Tiffany
Počet stran: 424
Anotace: Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Sama sebou

1. listopadu 2016 v 7:45 | Rogue |  Hvězdný deník
Čím vás překvapím dnes? Je to významné... :)