Říjen 2016

Dlabeme na to

28. října 2016 v 0:15 | Rogue |  Hvězdný deník
Neslavím Halloween.
Jen jsem si vždycky chtěla vydlabat dýni.
A tak na to došlo :)

Inferno

24. října 2016 v 14:35 | Rogue |  Filmy
http://img.goldposter.com/2016/09/inferno_poster_goldposter_com_6.jpg@0o_0l_800w_80q.jpg
Ve snímku Inferno se známý symbololog pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou, doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (csfd.cz + moje úpravy)


Princezna Alžběta

16. října 2016 v 7:55 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/166260_big.jpg
Autor: Alison Weirová
Počet stran: 456
Anotace: Malá Alžběta, dcera Jindřicha VIII., nejmocnějšího z anglických panovníků, je princezna předurčená k životu na výsluní moci a slávy a lidé se jí klanějí jako králově dědičce. To vše se změní, když je její matka Anna Boleynová popravena za údajnou nevěru. Král holčičku vydědí, dá ji prohlásit za nemanželskou a ona je napříště nucena spoléhat jen na vlastní důvtip, aby v temných vírech doby plné intrik a náboženských svárů mezi katolictvím a nově zrozeným protestantismem vůbec přežila. Je svědkem protestantské regentské vlády svého bratra, mladičkého Eduarda VI., i nelítostné katolické obnovy své starší sestry Marie Krvavé, za jejíž vlády se jako ikona protestantské strany na krátký čas dokonce ocitá uvězněna v Toweru, a ač se důsledně distancuje ode všech spiknutí, hrozí jí smrt. Z hloubavé, předčasně vyspělé dívenky, jejíž osud je plný tragických zvratů, se nakonec stává nejslavnější a nejoblíbenější anglická královna... (dk + moje úpravy)

Doba ledová 5; Mamutí drcnutí

12. října 2016 v 8:40 | Rogue |  Filmy

http://www.mat.cz/matclub/pict/program_movie_cz/face/4596.jpg

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová.
Veverčáka Scrat, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube katastrofa. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. (csfd.cz + moje úpravy)

Trabantem Hedvábnou stezkou

8. října 2016 v 8:15 | Rogue |  Filmy
...protože v televizi ujíždí již čtvrté trabantí dobrodružství rozhodla jsem se vrátit na jeho počátek.
http://www.filmarena.cz/obrazky/film_65_1.jpg
Na tachometru malého žlutého trabanta se otáčí 15ti tisící kilometr. Pod jeho koly zmizela polovina Evropy i většina států střední Asie. Po šesti týdnech strávených v jeho nerozměrných útrobách společně projeli Dan Přibáň, Vladislav Růžička a Jan Martin Kozel střední Evropu, Balkán, Turecko, Írán a Turkmenistán, aby se v uzbeckém Samarkandu jejich cesta opět zlomila na západ a přes Kazachstán, Rusko a Ukrajinu je dovedla domů. (csfd.cz + moje úpravy)

Zavírák 2016

4. října 2016 v 13:25 | Rogue |  Akce
O existenci Zavíráku jsem neměla to nejmenší ponětí a zdálo se mi to zvláštní, neboť o naší festivalové scéně mám poměrně slušný přehled. Akce se věhlasnými jména v centru Prahy a já o ní nemám nejmenší tušení? Znala jsem Votvírák, ale Zavírák byl novinkou a krátce po vstupu do areálu jsem se od moderátorů dozvěděla proč - Zavírák se totiž v letošním roce dočkal vzkříšení. Byla to akce, která skutečně má s Votvírákem, co dočinění, protože zatímco prvně jmenovaná akce otevírá (chcete li votevírá) festivalovou sezonu, zatímco Zavírák ji ukončuje. Jak prosté a krásné.
http://www.vlastahorvath.cz/wp-content/uploads/zavirak-A2-praha-vystaviste-2016.jpg