Diskuze č. 25

15. září 2016 v 10:40 | Rogue |  Diskuze
Snídaně.

Může se to zdát jako prapodivný námět na diskuzi - o čem máme vlastně mluvit? Musím přiznat, že když poslouchám lidi kolem sebe a jejich snídaňové (ne)zvyky připadá mi to jako zajímavé téma a budu ráda, když se podělíte o svoje názory - nebo jen o recept na dobrou snídani ;)

https://secure.static.tumblr.com/861b2d6fb0f20bc427aaf8d308181518/xekmp1e/edznwg8ux/tumblr_static_tumblr_static_good-morning-with-tea-cup_640.jpgMyslím si, že snídaně je důležité jídlo, které bychom neměli vynechávat. Je to něco, co dáváme tělu jako základ do nového dne a také to z čeho čerpáme, abychom se uvedli do provozu a zvládali vše, co nás ten den čeká.
Ohledně důležitosti snídaně mám jasno, ale realizace mírně kulhá na jednu nohu. Nepatřím totiž mezi lidi, kteří jsou schopni pár minut pro probuzení usednout k naloženému talíři a dát se do jídla - mé tělo si nestíhá uvědomit, že má hlad, moje chuť se nechce probudit a žaludek na to nemá náladu. Řešením by bylo vstávat dříve a poskytnout si tak více času v domácím prostředí na rozkoukání, ale jsem milovník spánku.
Co si ráno rozhodně neodpustím je zelený čaj - bez ohledu na roční dobu, počasí, den a to, co mě čeká, si musím dát hrneček zeleného čaje. S chutí k jídlu je to nevalné, ale snažím se dostat do sebe alespoň něco malého, protože kdybych se nenajedla vůbec, při první hodině ve škole už mi bude v břiše kručet.
Mé oblíbené snídaně jsou sladké (byť by mě za to výživový poradce nepochválil). Za jednu z nejlepších snídaní považuji domácí buchty nebo koláčky. Někdy si dávám lupínky s mlékem a výjimečně jogurt - to je ale opravdu případ krajní nouze. Stejně tak svátečně si dávám pečivo se sýrem či něčím podobným. O víkendech, kdy nemusím spěchat, si ráda udělám ovesnou kaši (poctivou nikoliv instantní) posypanou skořicí. Jsem prostě sladká holka!
Zároveň přiznávám, že ve dnech volna se mi stává, že vstanu tak pozdě, že snídani přeskakuji a přecházím rovnou k obědu.
Trochu mě mrzí, že neumím snídat v trochu větším klidu - většinou upíjím a ukusuji za pochodu, oblékání, líčení a chystání dalších věcí. Někdy se mi poštěstí posadit se a pustit si hudbu, taková rána mám ráda. Sním o tom, že jednou si budu snídani nosit na terásku, pozorovat tu jemnou mlhu v dáli a kapky rosy na trávě. Květiny se budou pomalu rozvíjet a ptáci zpívat. Klidné ráno.

A co vaše snídaně? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťule Káťule | Web | 17. září 2016 v 8:35 | Reagovat

Já snídám každé jedno ráno. Téměř nikdy sladké ale. Miluju vajíčka k snídani, nebo aspoň šunku a sýr s pečivem a zeleninku. Protože po práškách, které ráno beru, nesmím půl hodiny jíst, když vstanu, spolknu prášek, pak mi trvá půlhodiny příprava (teda obléct se, vyčistit zuby, tancovat, učesat se, zase tancovat) - někdy míň. Snídani si beru stejně vždycky na cestu. Vycházím tak, abych nemusela běžet a být ve stresu, takže si snídani cestou opravdu užívám. K pití si ráno dávám pořádnou sklenici vody, kterou piju průběžně za tu půlhodinu přípravy. Nemůžu ráno teplé - čaj mám spojený s odpolednem/večerem - a stejně než by vychladl, už bych byla na cestě. Kafe nepiju vůbec. Dřív jsem pila třeba kakao, ale tomu se jednak snažím vyhnout (neměla bych laktózu) a jednak si ho nechci ani kupovat sama pro sebe, protože je mi naprosto jasné, že bych to sama prostě nevypila.
V UK jsem si k snídani opekla chleba v toutovači a natřela máslem (tady máslo prakticky nejím), někdy jsem si dělala ovesnou kaši (taky ne instantní) a jindy, když se mi fakt chtělo, jsem si na chleba nastrouhala čedar, posypala to pořádně chilli a dala to zapéct do trouby - to byla moje oblíbená snídaně. Ano, uznávám, že hodně pálivý k snídani není ideálka, ale já prostě miluju pálivý :D. Deal with it :D.

2 Káťule Káťule | Web | 17. září 2016 v 8:38 | Reagovat

[1]: A ještě koukám, že bych měla ujasnit jednu věc - jak je možné, že miluju k snídani vajíčka, ale snídám cestou? Vajíčka jsou prostě výjimečná snídaně, když nikam nemusím, mám den volna a je to spíš brunch :-). Dělám si míchaná vajíčka se sýrem a chilli (I know, I know) :D.

3 Janiss Janiss | Web | 17. září 2016 v 14:34 | Reagovat

Jak jsem byla mala nebo na základce, tak jsem snídat odmítala :D Bylo mi z nich zle. Ale teď bych bez snídaně neodešla z bytu :D Díky histaminové intoleranci snídám většinou furt to stejné, čoko muffin/domácí bábovka doplněné o  jabko/nektarinku/hrušku/meruňku, když se mi chce což se mi většinou nechce tak si udělám ovesnou kaši (tu klasickou ne instantní) a nahážu do ni ovoce, a nebo si dám smoothie. A piju jen vodu, takže to spláchnu kolem půl litra vody. Ale zrovna dneska jsem to vše porušila a zalila si teplým mlékem (což mléko vůbec nepij) cereální cereálie a cheerios kolečka :D  A teda nechápu, jak může někdo jíst během cesty někam :D

4 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 20. září 2016 v 13:06 | Reagovat

Ahojky :)
Já jsem dříve vůbec nesnídala, když jsem chodila do školy, tak jsem jedla až nějakou svačnu ve škole..když jsem začala pracovat, tak jsem se s holkama  v práci naučili snídat každý den, vždy od půl 8 do 8 snídáme, každý den mám tedy černý čaj a něco k snědku..snídám podle toho na co mám ráno chut, často je to jogurt, protože ten beru jako takový to když nevím co si dát - tak si dám jogurt a rohlík. Když mám chuť dám si nějaký salát, pomazánku, salám, sýr..občas mám i snídani na vidličku - teplé párky, holky si dělají i rozpečený hermelín (což já nejím)..takže snídám každý den, jen někdy o víkendu nesnídám, to většinou když nestíhám :D Protože někdy vstanu a než se rozkoukám je čas jít vařit, tak už se pak rovnou naobědvám :)

5 Silwiniel Silwiniel | Web | 20. září 2016 v 21:23 | Reagovat

Bez snídaně se neobejdu. Vždycky vstávám tak, abych měla na jídlo dost času. Obvykle si dávám jogurt a k němu třeba špaldové vločky a banán, někdy si udělám nějakou kaši - ovesnou, špaldovou, jáhlovou... a někdy dojde taky na vajíčka.

6 Silwiniel Silwiniel | Web | 20. září 2016 v 21:23 | Reagovat

Jo a ještě nesmím zapomenout na zelený čaj! Ten mám moc ráda.

7 Angie Angie | Web | 25. září 2016 v 17:50 | Reagovat

Tak třeba ty ovesné kaše se skořicí si dělá ségra s taťkou ke svačinám, vždycky to ještě rozmixují, plus sirup z agáve :)

Co se týče mě a snídaní, snídám vždycky, ale nemám nic vyhraněného, dám si, co doma je a na co mám zrovna chuť :) Poslední dobou jsem si oblíbila ty skořicové Cheerios Oats :) Ale třeba na kávu/čaj čas nemám a ani chuť moc ne, já si kávu a čaj dávám ráda ve chvílích, kdy mám čas a můžu to pít bez nějakého časového "tlaku".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama