Červen 2016

Warcraft: První střet

28. června 2016 v 20:00 | Rogue |  Filmy
http://cdn1-www.comingsoon.net/assets/uploads/gallery/warcraft-1387407720/warcraft_ver8_xlg.jpg
Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane. Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (csfd.cz)

Čtyři dohody

25. června 2016 v 9:15 | Rogue |  Knížky
http://files.cestaksebe2.webnode.sk/200000137-296302a5bd/img_163623_orig.jpg
Autor: Don Miguel Ruiz
Počet stránek: 135
Anotace: Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Seven

22. června 2016 v 10:00 | Rogue |  Informace
Možná tento můj každoroční projev nedýchá originalitou, ale pár řádků napsat musím - z nostalgie i hrdosti.
Blog my-world-is-fantasy slaví sedmé narozeniny :)
Moc mě to těší a do dalšího roku doufám ve větší počet komentářu ;)
A pro sebe si přeji spousty nápadů na články a především trochu více času na jejich tvorbu :D http://previews.123rf.com/images/viktorijareut/viktorijareut1510/viktorijareut151000689/46534442-Birthday-cake-with-birthday-candle-number-seven-on-top-Seventh-birthday-cake--Stock-Photo.jpg

Prach a dým (UDG)

20. června 2016 v 0:23 | Rogue |  Hudba
Nepochybně jste si všimli, že blog se ošatil do nového kabátku ;) Berme to jako předčasný dárek k jeho narozeninám (o tom až později) a současně se klaňme směrem Moreen, které za tento nádherný počin vděčím.

Relativní novinkou je i písnička, kterou vám přináším. Vznikla pod taktovkou mojí oblíbené skupiny a patřila k pilotním singlům jejich nové desky. Osobně patří k mým nejoblíbenějším přestože je smutná a mrazí z ní do morku kostí.

Alenka v říši divů; Za zrcadlem

13. června 2016 v 15:00 | Rogue |  Filmy
http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2016/02/alice-through-the-looking-glass-new-poster.jpg
Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli - i nepřáteli - v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (csfd.cz + moje úpravy)

Prometheus

8. června 2016 v 9:15 | Rogue |  Filmy
https://optimalhumanmodulation.files.wordpress.com/2013/11/prometheus_unused_poster_08.jpg
Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw a Charlie Holloway objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí.
Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy. (csfd.cz)

Nestydaté plavky

4. června 2016 v 7:00 | Rogue |  Knížky
http://www.slevkupectvi.cz/images/knihy/nestydate-plavky.jpg

Autor: C.D. Payne
Počet stran: 320
Anotace: Colm Moran má všechno, co by si jen mohl přát: je mladý, pohledný a pochází z bohaté rodiny. Právě ukončil studium na Yale a chystá se rozjet závratnou kariéru hollywoodského producenta nezávislých filmů. Schází jen maličkost - přesvědčit otce, aby mu poskytl počáteční investici.
Bohužel pan Moran starší má na věc jiný názor. Chce, aby se Colm přesunul kamsi na západní pobřeží, kde má po zesnulém strýčkovi převzít nepříliš prosperující firmu na výrobu plavek pro prostorově výraznější ženy. Pokud prokáže, že má opravdu podnikatelské buňky, je otec ochoten investici do filmařské budoucnosti svého syna ještě zvážit. A tak se Colm zčistajasna ocitne v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc, s týdenním platem, který by mu dřív nestačil ani na večeři. Ještě že tu aspoň není nouze o pohledné dívky. Nebo že by jich bylo až trochu moc?
Vraťte se spolu s ním do roku 1957, kdy hezká děvčata ještě věřila na počestnost a prťavé bikiny dokázaly vyvolat na pláži pozdvižení!

Reakce na stres

1. června 2016 v 8:20 | Rogue |  Hvězdný deník
Stres.
V posledních letech slovo často skloňované a považované za součást našeho každodenního života. V podstatě nebolí, ale pevně se nás drží a stíní našim životům.
Projevy stresu jsou různé; bude li mluvit odborně pak jsou vnější a vnitřní. Budu li mluvit méně odborně a konkrétně jsou to všechny možné problémy a neduhy - od bolestí hlavy, břicha, nevolnosti, třes, blednutí, rudnutí, snížení/zvýšení krevního tlaku… Projevů je nepřeberné množství.

http://media.tumblr.com/tumblr_lwisorlR4J1qef8qg.jpg