Květen 2016

Evžen Oněgin

28. května 2016 v 8:00 | Rogue |  Divadlo
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Režie: SKUTR
Délka představení: 2:30 (s přestávkou)

Slovo divadla: Evžena Oněgina, vrcholné dílo světového romantismu a jeden z nejslavnějších milostných příběhů všech dob, uvedeme v Klicperově divadle v osobité adaptaci a režii dua SKUTR. Naši hlavní scénu tak už v březnu ovládnou láska, dopisy, míjení i potkávání ve slavném příběhu Alexandra Sergejeviče Puškina. Přijďte vzdát s námi hold nesmrtelnému dílu romantické literatury, které uvedeme jako inscenaci pro všechny, kteří lásku dávali či odmítali v nepravou chvíli.

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

25. května 2016 v 12:50 | Rogue |  Knížky
https://data.bux.cz/book/003/752/0037525/large.jpg
Autor: Dominik Landsman
Počet stránek: 192
Anotace: Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. "Dokud jen ležel na zádech a řval, nic mi nechybělo," vzpomíná teskně fotr. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotra konečně dostal do blázince. (zdroj)

Sweet Little Something (Support Lesbiens)

22. května 2016 v 23:20 | Rogue |  Hudba
Oblíbená :)

Hlas pro římského krále

19. května 2016 v 7:50 | Rogue |  Filmy
http://www.menhouse.cz/tmp/7109_0_800_1462274759.jpg
Je dusné vedro červencového dne 1346. Poblíž města Rhens se scházejí kurfiřti římské říše k volbě nového krále. Jediným kandidátem je markrabě moravský Karel, který v přestrojení sleduje volbu spolu se svým věrným dvořanem Buškem z Velhartic. Každý z volitelů má důvody, proč Karlovi hlas dát i nedat. Nevyzpytatelným jazýčkem na vahách je Karlův otec - český král Jan Lucemburský, dlouholetý spojenec dosavadního císaře Ludvíka Bavora, proti kterému je volba namířena. Spletité intriky nejrůznějších zájmových skupin ovlivňují Karlův osud již od narození. Postupně však díky zkušenostem vojenským i politickým dozrává ve zdatného oponenta svého otce, ale i nebezpečného soka císaře Ludvíka. (csfd.cz + moje úpravy)

Srpen v zemi indiánů

17. května 2016 v 10:46 | Rogue |  Divadlo
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Režie: Tereza Karpianus
Délka představení: 2 hodiny, 55 minut (s přestávkou)
Slovo divadla: Otec, úspěšný profesor a básník, zmizel. Jeho žena Violet je závislá na lécích a vlastní schopnosti ničit vše kolem sebe, do domu se sjíždějí jejich dospělé dcery s partnery a pusté sídlo na americkém Středozápadě se tak stane dějištěm rodinného dramatu, kořeněného však notnou dávkou sarkastického humoru. Všichni členové tohoto klanu se před našima očima musí vyrovnat nejen s vlastními jizvami a prohrami, ale i touhou po lásce a štěstí, rodinná tajemství postupně vycházejí najevo, venku je dusný srpen, a vše sleduje mlčenlivá indiánská hospodyně Johnna…. Silný příběh o kolapsu hodnot, o zoufalé snaze udržet vztahy nad vodou, o krutosti lásky, marném úsilí vychovat děti, o starých vinách a velké úzkosti ze života, baví i svou drsnou ironií a nabízí mimořádné herecké příležitosti. Strhující drama jedné rodiny. (zdroj)

Rýpavé reflexy

12. května 2016 v 21:56 | Rogue |  Hvězdný deník
Na začátek musím podotknout, že nemám ráda, když je někdo proti někomu zaujatý. Ovšem přiměřeně drsný humor mě neskonale baví.
A tak mě začala bavit i jedna z našich vyučujících. Nemám za to, že by to myslela vyloženě zle, ovšem když má příležitost využije ji k tomu, aby si rýpla do mužského pokolení (a nutno uznat, že na pedagogické fakultě tolik příležitostí nemá). S povděkem proto kvitovala, že v našich řadách se jeden spolužák nachází.
http://therapie-voss.de/wp-content/uploads/2014/01/neurologie1.jpg

Sama bych se v nebi bála

8. května 2016 v 13:00 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/168873_big.jpg
Autor: Ludmila Janáková
Počet stránek: 107
Anotace: O prvních dvou dětech, které přišly do její rodiny, napsala Ludmila Janáková knihu Dary se přece nevracejí. Volné pokračování této knihy je o třetí holčičce, která přišla do rodiny ve svých pěti letech. Eliška byla od začátku dítětem se zvláštními projevy a trvalo dlouho, než jí byla stanovena diagnóza. O hledání diagnózy, o sžívání s Eliškou a o tom, jak se dítě s deprivací a s handicapem může projevovat a jak může obohacovat své blízké, je kniha Sama bych se v nebi bála.

Kniha džunglí

3. května 2016 v 7:25 | Rogue |  Filmy
http://assets2.ignimgs.com/2016/01/07/jbtriptych1-shtfullonlinev4revlgjpg-0d702c_765w.jpg
Hrdinou filmu je chlapec Mauglí, člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú... (csfd.cz+moje úpravy)