Voxel, UDG a Xindl X tour 2016

20. března 2016 v 14:25 | Rogue |  Akce
Ačkoliv se shovívavým úsměvem říkám, že z období, kdy jsem několik hodin v mrazu čekala na první ranní vlak nebo podupávala před stage pár hodin dopředu, abych chytla dobré místo už jsem vyrostla, koncerty mám ráda pořád. Byť je nenavštěvuji s takovou frekvencí jako dříve.
Má oblíbená a čtenářům blogu dobře známá kapela UDG vydala nové CD a to byla ideální příležitost vyrazit na jejich koncert. Vyrazila jsem do Dvora Králové nad Labem a navštívila tamní Zábavní centrum - nebo snad kulturní dům (?) Zálabí. Jsou to prostory starší, ale nemůžu říct, že by se mi tam nelíbilo. Několik barů, pár míst na sezení, možnost pohybu, líbilo se mi tam.
UDG vyrazili v osvědčené sestavě, na tour přizvali Voxela a Xindla X. Se všemi interprety už jsem měla tu čest a těšila jsem se.
http://www.udg.cz/admin/galerie/fotka_320.jpg


Večer zahajoval Voxel - vždy byl svým projevem a písněmi podobný Tomáši Klusovi, ale jak jsem psala v recenzi na JamRock, Klus trochu zintenzivnil své vyznání a víc povídá (a ne zcela smysluplně) než zpívá. Bohužel Voxel také trochu víc mluvil než zpíval - zatím sice smysluplně, ale nemám pro tento projev slabost. Když zpíval, byla jsem spokojená jako želva, i když mě malinko zamrzelo, že nezazněl Hitmaker. Na druhou stranu to vyvážila tklivá písnička V čase zpátky, kterou jsem slyšela jako novinku v Chrudimi a moc se mi líbila.
Středobodem večera byla parta UDG. Přijeli plni energie a odhodlání propagovat novou desku - ráda jsem si poslechla jejich tvorbu, která se vrací k jejich původní nátuře. Předchozí deska Akrobat totiž přinesla jisté inovace a pokus vydat se novým (více umělým) směrem. Nebyl to špatný pokus, tuto desku mám ráda, ale nebyla to přesně ta UDG, které jsem začala poslouchat. Emotikon (tedy nové album) je v jistém slova smyslu návrat ke kořenům. Písničky, co zařadili na koncertní set jsem si poslechla se zájmem, zařádila si na Intergalaktickou, kterou vypustili s předstihem a už jsem znala její text. Jejich CD už se hřeje u mě doma a poslechla jsem jej několikrát - velmi dobře odvedená práce!

UDG - Intergalaktická

Nechyběli samozřejmě ani staré známé písničky - jak jen umím blbnout na Chimér a Kiss nebo na Duši slečny Mai? Závěrem nebyla samozřejmě jiná písnička než Hvězdář. Tour jim začalo už koncem února, ale CD vyšlo teprve minulý týden a proto jsme si odbyli jeho křest - je to skoro dojemná chvilka. A pak schovej se kdo můžeš, protože šampaňské v dreadech opravdu nechcete.
Po UDG přišel na řadu Xindl X, jeho tvorba je pro mě velmi klidná a pohodová a taky skoro neroznatelná - nic ve zlém, ale všechny jeho písničky jsou na jedno brdo. Nicméně jsem se kývala do rytmu a užívala si pohodu koncertu.
Závěr přinesl společný set - na podium se objevil Voxel, UDG i Xindl a společně zazpívali své písničky. Od Voxela to byl samozřejmě Trip, UDG přinesli Cowboye hip hop (mohla jsem se zbláznit radostí) a Xindl zahrál Casio v jehož závěru velmi vtipně a veršovaně představil všechny ty, kteří byli na podium.
Co víc říct - povedený večer se skvělou hudební atmosférou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama