Leden 2016

Horší než smrt

29. ledna 2016 v 0:21 | Rogue |  Filmy
http://static.rogerebert.com/uploads/movie/movie_poster/death-at-a-funeral-2007/large_sw959V58ueAypVgKQysCArdCQeW.jpg
Smrt čeká na každého z nás. Má ale jednu obrovskou výhodu. Když člověk leží nastrojený v rakvi a okolo ho oplákávají pozůstalí, zapomene se na vše, v čem nebožtík za života hřešil. V rakvi je už zkrátka každý za dobráka. V jedné britské rodině právě zemřela velká hlava rodiny a jeden z příbuzných se rozhodne, že nebude za pokrytce a vyjeví všem o zesnulém pravdu. A to nepříliš hezkou. Brzy na povrch vyplouvají temná rodinná tajemství, dávné zášti a křivdy, a každému konečně dochází, že členové rodiny k sobě nemají zdaleka tak blízko, jak se snaží předstírat… (csfd. cz)

Hello - cover (Walk off the Earth)

26. ledna 2016 v 8:30 | Rogue |  Hudba
Písnička Hello od Adele nejspíš neunikla nikomu, protože zaplavila všechny hudební kanály a vyšplhala se na vrchol popularity.
V drtivé většině případů nejsem příznivkyně coverů, ale musím uznat, že tohle je jednak velmi nápadité a potom nadmíru povedené.
Opravdu stojí za poslech :)

Jak vycvičit draka

23. ledna 2016 v 10:00 | Rogue |  Filmy
http://static.comicvine.com/uploads/original/11/117787/4452648-4580717005-How-t.jpg
Dobrodružství se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější. Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. Vikinský teenager nějak nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova Blpu, protože na rozdíl od nich spíš než svaly (kterých má pomálu), používá hlavu. Asi by se to dalo přejít, kdyby Škyťák nebyl synem náčelníka vesnice, Kliďase Velikána. Navíc se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jediným způsobem - zabitím draka v souboji. Škyťák je naštěstí hlava otevřená a tam, kde schází hrubá síla, pomůže hlava, díky níž zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na nejobávanějšího z draků, prakticky nepolapitelnou Noční děs. Jediný výstřel změní budoucnost soužití lidského a dračího plemene na ostrově Blpu... (csfd.cz + moje úpravy)

Diskuze č. 23

19. ledna 2016 v 23:10 | Rogue |  Diskuze
Diskuze jejímž názvem si nejsem jistá.
Napadla mě krása, ale to není výstižné. Pokusím se rozepsat, co mi přišlo na mysl a snad pochopíte o čem chci mluvit.
http://images.vcpost.com/data/images/full/40163/beauty-and-the-beast.jpeg

Velký Gatsby

15. ledna 2016 v 16:20 | Rogue |  Knížky
https://www.epubbooks.com/images/covers/th/the-great-gatsby-4efc66.jpg
Počet stran: 206
Autor: Francis Scott Fitzgerald
Anotace: Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za "jazzový věk" a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity "ztracené generace", přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová pronikli v éře prohibice do těchto sfér každý po svém...(zdroj)

Otázka techniky a umění

13. ledna 2016 v 11:11 | Rogue |  Hvězdný deník
V rámci divadla jsem si zvykla, že poněkud něco selže je to lidský faktor - ať už mluvíme o zapomenutém textu či zajímavém přeřeku. Může se taky jednat o velmi hlasitý (a neidentifikovatelný) hluk ze zákulisí, který obvykle značí to, že v tamní tmě si někdo parádně nabil čenich. Občas se stane, že někdo chytá zajíce i na scéně, ale ty si musíte v rámci role udržet kamennou tvář přestože byste se nejradši váleli smíchy vedle něj. Stává se i to, že na jevišti chybí životně důležitá rekvizita, v pravou chvíli se neozve to, co má či někdo nevstoupí na scénu - to vše se týká NÁS, lidí. A člověk si postupně zvyká s tímto materiálem pracovat, náležitým způsobem reagovat a nenechat se vyvést z míry.
Při posledním představení to bylo jinak. Zradila nás technika. A na to nikdo připravený nebyl.
https://itchannelnews.files.wordpress.com/2011/07/wordpress-epic-fail-logo.jpg

Sedm

12. ledna 2016 v 6:00 | Rogue |  Filmy
http://www.goldposter.com/wp-content/uploads/2015/04/Se7en_poster_goldposter_com_1.jpg
Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověkých kázáních s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Tyto hříchy se objevily jako předloha spousty literárních, výtvarných či divadelních děl. Nyní vznikl vynikající a strhující film o dvojici nerovných detektivů, kteří řeší záhadnou sérii vražd, motivovaných zmíněným náboženským kázáním. (csfd.cz + moje úpravy)

Láska, vztahy a přátelství

9. ledna 2016 v 9:00 | Rogue |  Knížky
http://pragma.cz/media/produkty/1815/Ruiz_Moudrost%20z%20knihy%20Laska.jpg
Autor: Miguel Ruiz
Počet stran: 156
Anotace: Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

Tři mušketýři; Tajemství Maurovy ruky

5. ledna 2016 v 11:27 | Rogue |  Divadlo

Uvádi: Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Režie: David Drábek
Slovo divadla: Tři mušketýři - tolikrát čtení, tolikrát zahraní. Prababička miluje němou verzi, matka tu Michaelem Yorkem coby D'Artagnanem, dcera pak americký blockbuster. Nu a my se pokusíme o fanfarónský kousek: abyste Athose, Porthose, Aramise a D'Artagnana měli provždy vytetované v šedé kůře mozkové v podobě hradecké!!! Naši herci se na zkouškách rádi nechají pobodat kordy, herečky si nalepí delší řasy než Angelika, markýza víte čeho všeho. Klicperova družina luzného švihu, deklamace, písní a tanců vás dozajista ohromí. Nabídneme psychiatrické portréty kladných i záporných figur a vizuální hody navazující sestersky na naši inscenaci Figarovi svatby. Dále odhalíme vazby, o jakých snad neměl tušení ani sám tatíček Dumas. Je třeba dodávat víc? Kryjte se!!! (zdroj)