Romeo a Julie

10. listopadu 2015 v 9:52 | Rogue |  Divadlo
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Režie: David Drábek
Premiéra: 8.3. 2014

Slovo divadla: V naší inscenaci je nesmiřitelnost nejen rodová, ale i rasová a sociální. Ty rodiny se nesnášejí tolik, že je proti tomu Váš vztah se sousedy jen pivoňkové víno... Budete mít pocit, že sledujete starou černobílou televizi značky Orava... Zapomeňte na převrácené popelnice, proříznuté pneumatiky, otrávené jezevčíky či anonymy posílané na Městský úřad - tady to bude boj až po samu mez...a ještě kus za ni...

Můj názor:
Tradiční příběh ve zcela netradičním pojetí. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo - ale nemůžu mluvit ani o tom, že by se mi to na 100% líbilo. Zatímco z Richarda III jsem byla upřímně nadšená, Romeo a Julie už mé očekávání nenaplnily.
Jako snad v každém klicperáckem představení jsem byla zcela uchvácena hudbou. Velmi se mi líbila hlavní role Romea a jeho nerozlučných přátel - Merkucia a Benvolia (i když Benvolio občas příliš přehrával). Z Tybalta mě mrazilo. Zaujala mě i postava Kapulet a kněze. I přes všechny úpravy a modernu si představení uchovalo nejeden Shakespearův verš - to bylo také dobré.
Jak bývá u Drábkových inscenací zvykem došlo na momenty, kdy se smějete a nemůže přestat - a rázem stačí jedna věta, jeden pohyb na scéně a všechno je jinak. Píseň herců, při které dochází k pomyslnému souboji a srovnání mezi rody byla dechberoucí - ten text!
Kdybych měla představení hodnotit v procentech přiklonila bych se tak k 65%.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama