Srpen 2015

Jak jsem k indiánskému jménu přišla

31. srpna 2015 v 9:43 | Rogue |  Hvězdný deník
Vždy, když mám pocit, že open airové akce jsou pro tuto sezonu za mnou, přijde nová nabídka a já kývnu a vyrážím vstříc novým zážitkům. A tak jsem se vlivem sil vyšších a balení v extrémní rychlosti dostala na folkový festival. Byl to příjemný víkend v milé společnosti doprovázený skvělou hudbou, poleháváním v trávě a neutichajícím hovorem a smíchem.

Casting GoT

27. srpna 2015 v 13:33 | Rogue |  Hra o trůny
Videa takového druhu mi přijdou zábavná a zajímavá zároveň.
Tady se můžete podívat na část(i) konkurzů, kterými museli herci projít, aby získali své role.

Identity (Ondřej Brzobohatý)

21. srpna 2015 v 10:19 | Rogue |  Hudba
Písnička je EXTRÉMNĚ chytlavá! :)


Tropický trojkoncert

17. srpna 2015 v 16:11 | Rogue |  Akce
Kdy jindy si vyrazit na koncert, než v tropech, které rosničky nepamatují už roky?
Areál koupaliště Lanžov, což je malá vesnice sousedící s Dvorem Králové, pořádala skromnou letní akci a já neodolala volání oblíbené hudby a kamarádky a statečně jsem vyrazila; nakonec si můžeme skočit do vody, ne?

Legendární parta

14. srpna 2015 v 22:40 | Rogue |  Filmy
http://media.novinky.cz/835/368357-original1-pwyal.jpg
Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány.

Kavárenská

10. srpna 2015 v 21:39 | Rogue |  Jednokapitolové
Po nějaké době přicházím na světlo se svou tvorbou. Přiznávám, že s názvem nejsem tak docela spokojena, ale v současné chvíli je ten nejuspokojivější a nejtrefnější, který mi přišel na mysl.
Zároveň jsem dostala chuť vám připomenout archivní povídky: Bez světel je to méně nebezpečné, Svítání v temnotách a do třetice všeho dobrého Buď a nebo.
Užívejte čtení a léta! :) R.

Ulice se koupala v noční tmě, když poslední hosté opustili lokál. Konec své směny jsem chovala v oblibě a nejen proto, že to znamenalo brzké shledání s domovem a postelí. Kavárna se ponořila do zvláštní ospalé atmosféry, ale zároveň z ní prýštilo mnohem víc energie, než když byla plná hlasitě se bavících hostů. Rozhlédla jsem se po nenápadné neuspořádanosti, která tu po náročném dni panovala; poslední kusy nádobí na stolech, poházené účtenky a zaplněné popelníky, několik zapomenutých drobností jako byl balíček kapesníků nebo žvýkaček. Židle byly nepořádně zasunuté, přehozy na lavicích pomačkané; v takových chvílích se mi před očima odvíjely příběhy lidí, kteří tu za den prošli, představovala jsem si jejich osudy, šťastné i nešťastné, zajímavé i fádní, humorné i tragické. Ostatně představy byly moje nejsilnější stránka.

Čarodějky ze Salemu

8. srpna 2015 v 3:55 | Rogue |  Filmy
http://i67.servimg.com/u/f67/11/97/47/64/salem110.jpg
Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole. Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (csfd + moje úpravy)

Pochybuj, ale nevěř

4. srpna 2015 v 23:38 | Rogue |  Hvězdný deník
Rok, co rok si říkám; proč já to vlastně dělám? Abych byla upřímná ve své podstatě jsem líný člověk, můj nejoblíbenější sport je gaučing. Na děti je nejhezčí pohled zdálky, popřípadě, když spí. Nemám ráda stres a nečekané situace, na které se nemohu předem připravovat a které musím řešit v řádu vteřin. A přesto jezdím už několik let jako oddílová vedoucí na letní tábor.

Jak prohlásil kolega vedoucí po cestě od vlaku "Pochybuj, ale nevěř" (čímž myslel důvěřuj, ale prověřuj) a jsme zase zpátky ve známém prostředí a známém kolotoči, co umí pořádně překvapit... James Bond 2015 je tady a my s ním v plné síle!

http://www.combatreform.org/jamesbond99.jpg

Ukáž tú tvoju Zoo (Horkýže Slíže)

1. srpna 2015 v 13:56 | Rogue |  Hudba
Horkýže Slíže mají dost... výrazné texty :D Ale já se u toho vždy bavím a tahle písnička mi přijde extra chytlavá!
Třeste se neviňátka, můj návrat je za dveřmi! ;)
*Přednastaveno*