Červenec 2015

Proti přírodě

29. července 2015 v 23:24 | Rogue |  Filmy
http://www.ceskyrajdetem.cz/galerie/obrazky/image.php?img=634367&x=450&y=800
Film Proti přírodě je cestou do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina, mladého otce a manžela. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky: nekompromisně upřímné postřehy o jeho spořádaném maloměstském životě, o něm samotném i o lidech v jeho okolí. Jeho názory a fantazie sahají od prostých dětinskostí až k hlubším dilematům lidského života. Proti přírodě je přímočarý a humorný portrét muže, který se touží vymanit ze zajetých kolejí. (csfd.cz)

Fantom Opery

26. července 2015 v 16:01 | Rogue |  Muzikály
Fantom Opery je muzikál Andrewa Lloyda Webera; jde o adaptaci stejnojmenného románu francouzského spisovatele Gastona Lerouxe.
Světová premiéra muzikálu proběhla v Londýně již roku 1986; jedná se o druhý nejdéle uváděný muzikál na světě (prvenství drží Bídnici). Celkově se hraje v 27 zemích světa a v loňském roce se připojila i Česká republika. Muzikál hostí Goja Music Hall a jedná se o nejnákladnější muzikál, který byl na naší scéně uveden.

http://musical.cz/web/wp-content/themes/mimbo2.2/images//fantom-opery-logo-muzikal.jpg

Na stojáka; zprávy

24. července 2015 v 9:26 | Rogue |  Ostatní
Musím přiznat, že tohle video je moje tajná zbraň proti špatné náladě, protože mě rozesměje snad pokaždé.
I když by stálo za zvážení, zda to není spíš k pláči, protože je to totální pravda!


Édith Piaf

21. července 2015 v 15:21 | Rogue |  Filmy
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/c2/2d/3a/c22d3a99d12df02f076f71ebfc3f2f1d.jpg
Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem; přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. (csfd.cz + moje úpravy)

Čtyřnohá láska

18. července 2015 v 7:00 | Rogue |  Hvězdný deník
Kromě zápisu do Hvězdného deníku přináším informaci o své nepřítomnosti ;) Stejně jako v předchozích letech odjíždím na tábor v roli táborové vedoucí a jsem sama zvědavá, jak se s letošním ročníkem poperu ;) Držte mi palce a přejte mnoho sil!
Na dobu nepřítomnosti jsem přednastavila několik článků, užijte si je ve zdraví a komentujte! :)

Čas je neúprosný a tak se před několika měsíci stalo, že můj milovaný pes odešel na věčnost. Zůstalo mi po něm prázdné místo, nostalgie a taky chuchvalce chlupů, které na mě i přes pravidelný a důkladný úklid stále vyskakují. Přítomnost čtyřnohého přítele mi chybí a chybí mi také pravidelné venčení, kdy jsem se procházela parky, kolem řeky, lesem. Přemýšlela jsem, co s tím udělat a na mysl mi přišel místní útulek, který vítá dobrovolné venčitele, kteří tamní svěřence vyvedou z kotců a dopřejí jim procházku.
Po dlouhém odkládání a přípravě jsem s kamarádkou vyrazila směr útulek. Adrenalin to byl dvojnásobný, jelikož jsme tam jely na kole a já na kole neseděla několik let; sice je to dovednost, která se nezapomíná, ale v prvních úsecích cesty jsem se v sedle opravdu necítila jistě. Žádná katastrofa nás nepotkala a brzy jsme zvonily v útulku.
http://images.clipartpanda.com/dog-clipart-bcyEjBRMi.gif

Deník sprosté matky

14. července 2015 v 23:32 | Rogue |  Knížky
http://www.jota.cz/content/images/eshop/Denik-sproste-matky.gif
Autor: Ian Frazier
Počet stran: 291
Anotace: Je to vzorná hospodyňka, oddaná manželka a matka dvou synů, která každé ráno vstává s přáním chovat se vzorně a mluvit jako kniha. Její předsevzetí ovšem pravidelně narazí na nejrůznější úskalí běžného života - třeba že manželovi sníží plat, a on je teď v práci od nevidím do nevidím, že ji jeho šéf obtěžuje nemravnými návrhy, že syn projevuje lehce psychopatické sklony nebo že přesně podle Murphyho zákonů, když se něco může pokazit, pokazí se to právě ve chvíli, kdy to nejvíc potřebuje. To je pak setsakramentsky těžké, ne-li přímo nemožné, udržet přívětivou tvář a slovník dámy. Žádný div, že si hrdinka musí tu a tam dát skleničku něčeho ostřejšího nebo že občas vypění a za doprovodu šťavnatých nadávek rozbije pár kousků nádobí... (zdroj + moje úpravy)

Zaz

9. července 2015 v 7:24 | Rogue |  Hudba
Francouzská zpěvačka vystupující pod pseudonymem Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroy, je označována za novodobou Édith Piaf; jejím žánrem jsou pochopitelně šansony a jazz.
http://www3.iconcerts.com/fr/sites/default/files/imagecache/icnews_642_scale/zaz_rectoverso_600x340.jpg

Green life

6. července 2015 v 12:22 | Rogue |  Hvězdný deník
Před několika měsíci vygradoval můj celoživotní odmítavý postoj k masu a oficiálně jsem se stala vegetariánkou. Jsem s touto změnou velmi spokojená a cítím se tak lépe. Kdo se ale necítí lépe je moje okolí a většina lidí se vyznačuje nezdolnou touhou se mnou na toto téma diskutovat a dokázat mi, že moje rozhodnutí nejíst maso je špatné. Přináším vám pár zajímavých postřehů a rad… Co kdyby vám do cesty přišel vegetarián ;)

http://budapestcookingclass.com/wp-content/uploads/2013/03/vegetarian-cooking.jpg

Mlčení jehňátek

4. července 2015 v 12:37 | Rogue |  Filmy
http://www.nafilmy.com/data/img/po_orig/p-2308-1273615221.jpg
Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v baltimorské vězeňské nemocnici bývalého vynikajícího psychiatra Hannibala Lectera, odsouzeného na doživotí za sérii brutálních vražd a kanibalismus, který by o vrahovi mohl něco vědět. Odsouzený psychiatr Clarice zároveň děsí a fascinuje. Když je masovým vrahem unesena dcera senátorky Martinové, nabídne Clarice Lecterovi přijatelnější vězeňské podmínky výměnou za informaci, vedoucí k dopadení Buffalo Billa... (csfd.cz)

Hrdý Budžes

1. července 2015 v 20:18 | Rogue |  Knížky
http://www.payakas.com/Obrazky/hrdy_budzes.jpg
Autor: Irena Dousková
Počet stran: 166
Anotace: Prvními roky husákovské normalizace, tak jak se v řadě komických i méně veselých příhod a situací promítala do života dětí i dospělých z jednoho okresního města, nás v této knize provází bystrá, leč přiměřeně naivní žákyně druhé třídy ZDŠ v Ničíně Helenka Součková. (zdroj)