Červen 2015

Plakáty k jednotlivým epizodám 5. série GoT

28. června 2015 v 12:57 | Rogue |  Hra o trůny
Plakáty vznikly pod rukou Roberta M. Balla a musím říct, že je považuji za opravdu povedené. Mnohdy mě možná více než samotný obrázek dostane průvodní text, protože ten tak skvěle doplňuje (většinou) ponurou atmosféru plakátu a vystihuje danou epizodu.

Který se vám zamlouvá nejvíce?


Jurský svět

26. června 2015 v 16:56 | Rogue |  Filmy
http://static1.squarespace.com/static/53323bb4e4b0cebc6a28ffa2/t/543dc9f9e4b052f9d5361b69/1413335551130/
Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky "vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing, která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (csfd.cz)

Zahájení povinné školní docházky

22. června 2015 v 10:00 | Rogue |  Informace
Uznávám, že název článku může být trochu matoucí.
Snad mi to odpustíte, až zjistíte oč jde.
A nemluvím o sobě! :D
http://www.preparednesspro.com/sites/default/files/styles/large_-_no_copyright/public/cake_with_six_candles.jpg?itok=_uTx3T5s

K rozpoutání války není třeba armády; 5. série GoT

20. června 2015 v 8:33 | Rogue |  Hra o trůny
Čekání na pátou sérii GoT bylo dlouhé a vysílací doba utekla nepřiměřeně rychle. Já si zase nepřiměřeně rychle na týdenní dávku seriálu a teď jsem trochu rozpačitá z toho, že už je zase konec.
Upozorňuji, že následující text obsahuje SPOILERY, kdo nemá dosledováno, nechť nepokračuje ve čtení.
http://www.geeky-gadgets.com/wp-content/uploads/2015/04/game-of-thrones11.jpg

Divadelní ironie

17. června 2015 v 16:30 | Rogue |  Hvězdný deník
Divadlo je místem mnoha nečekaných událostí. Kupříkladu nedávno jsem přišla na svou vlastní zkoušku, o které jsem záhy zjistila, že se nekoná, ale než jsem stačila vyklidit prostor, přiřítil se ke mně režisér s poněkud zoufalým výrazem ve tváři a poprosil mě o pomoc při večerním představení. Neměla jsem nic lepšího na práci a tak jsem souhlasila.

Kabát OpenAir turné 2015

14. června 2015 v 9:13 | Rogue |  Akce
12.6.2015
Všesportovní stadion "Pod lízátky"; Hradec Králové
http://www.kabat.cz/files/stat_clanky/na_stazeni/logo.jpg

Můžu si dovolit říct, že Kabáti jsou jednou z kapel, na které jsem byla vychována. Když jsem byla ještě na základní škole, navštívili naše městě (tuším, že to bylo tour k desce "Dole v Dole"), ale mamka mi nepovolila návštěvu a kolega v práci nám pak vylíčil koncert v tak nelichotivých barvách (ze strany chování návštěvníků), že moje touha vidět Kabáty poněkud povadla a už jsem se víc nesnažila.
Zasnažil se ale osud a v průběhu týdne se mi ozvala dost zoufalá kamarádka, které odpadl doprovod a neměla komu udat lístek. Vyrazily jsme! Nečekala jsem nic extrémního, prostě jsem se těšila a doufala, že zazní pár songů, které mám ráda.

JamRock 2015

12. června 2015 v 14:54 | Rogue |  Akce
Rok se sešel s rokem a tak jsem s krosnou, těžkou jako kráva, na zádech, stanem v ruce, slamákem na hlavě a úsměvem na tváři vyrazila směr Žamberk, užít si pověstné tři dny života navíc na proslulém festivalu JamRock.
Cena vstupenky v předprodeji byla 490 Kč, což považuji za cenu velmi lidskou, téměř podprůměrnou, když mluvíme o třech dnech festivalového života a nespočtu kapel. A těch zážitků! Počasí vyšlo na jedničku s hvězdičkou - bylo opravdu, opravdu horko, ale zase to je lepší, než kdyby pršelo. Ceny v areálu byly přijatelné, fronty na jídlo/pití nebyli nijak hrozné a líbilo se mi, že prostor dostali stánky různých sdružení na podporu slabým, handicapovaným apod. JamRock byl opět oceněn jako nejčistší festival, z mého pohledu to letos malinko pokulhávalo (přeplněné odpadkové koše), ale nic co by se nedalo snést. Hygienické zázemí bylo v pořádku, snad bych ocenila pár umyvadel navíc, ale zase je pravda, že nebyla tak děsivá potopa, když tam bylo jen jedno a dostat se k němu dalo.
http://www.chrudimka.cz/images/stories/souteze/2015/jamrock2015-soutez-2.jpg

Dorazily jsme ve čtvrtek, aklimatizace proběhla v řádu minut (aby ne, letošní ročník byl již čtvrtým rokem v důvěrné známém prostředí) a vyrazily jsme směr areál. Nepříjemně nás překvapila opravdu dlouhá fronta u vstupu, což byla novinka, ale ubíhala velmi rychle, takže žádnou stížnost podávat neplánuji. Security, kterou mám zafixovanou jako dost důraznou a pečlivou byla letos v naprostém (někdy možná až přehnaném) klidu, skoro se mi ani na ruku, na které byl pásek opravňující ke vstupu) nepodívali, žádné šacování se nekonalo. Tím lépe.

Český les

4. června 2015 v 9:55 | Rogue |  Divadlo
Režie: David Drábek
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Délka představení: 90 minut (bez přestávky)
Premiéra: 30. května 2015
Slovo divadlo: Co to žašramotilo v houští? Čí cinkot kopýtek a šmrdlání oháněk značkuje na mýtině mlází a pod stromisky mech? To zvířata z tuzemského hvozdu míří na sněm. Exaltovaná sojka nese alarmující zvěst: z Východu se sem valí krvelačný ruský medvěd i s rozežranou chotí! Česká zvířátka se okamžitě rozhodnou postavit valibukovi se zbraní v ruce! Ale... no však to znáte. Do krevních oběhů místních savců, ptáků i hmyzu počne odkapávati strach a vyčůránky... A už je tu rozpad nadšení, už je tu rozkol uvnitř fauny. Opět to skončí u dělení - vzbouřenci, kolaboranti a šedá zóna. Víc prozrazovati nesmíme.

Svatební fotografie Lily a Jamese

2. června 2015 v 16:33 | Rogue |  Marauders
Na přidávání obrázků takového rázu si dvakrát nepotrpím, ale tenhle mě doslovy chytl za srdce...
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/78/31/f3/7831f3c5c4f0401b786c23703b9da0ad.jpg