Květen 2015

Lady Fuckingham

29. května 2015 v 14:11 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/149569_big.jpg
Autor: Neznámý (Oscar Wilde)
Počet stran: 168
Anotace: Novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem.

Merlin

26. května 2015 v 15:09 | Rogue |  Filmy
http://image.tmdb.org/t/p/original/lYIl88TnR6IjFl0ACV59kSPvQYK.jpg
Země je zmítána občanskou válkou a stařičký křesťanský král Konstantin už není s to udržet věci pod kontrolou. Avšak do konfliktu se nedostali jen lidé, ale i mystické bytosti temných věků. I je ohrožuje křesťanství. Obzvláště ohrožená se cítí královna Mab, a proto se rozhodne bojovat. Osloví svou božskou sestru a navrhne jí, že spolu stvoří napůl smrtelného čaroděje, vůdce, který by měl křesťanství zničit. Když neuspěje, rozhodne se Mab jednat na vlastní pěst... (csfd.cz)

Na stejné vlně

23. května 2015 v 8:10 | Rogue |  Hvězdný deník
Své dready a život s nimi jsem tu probrala poměrně důkladně. A myslím, že se k tomu v budoucnu vrátím. Nicméně mě potkala nadmíru zajímavá událost, která mě dost obohatila - sraz dredařů.
Akce vznikla na popud jedné akční slečny, která má shodou okolní pletla a nyní opravuje dready a proto se mi pozvánka dostala do rukou ještě horká. Neváhala jsem ani minutu - strávit víkend s lidmi, kteří budou naladěni na stejné vlně bylo neodolatelné pozvání!


Píseční hadi (5x04)

21. května 2015 v 22:58 | Rogue |  Hra o trůny
Obvykle takové "scénická" videa nepřidávám, ale tentokrát si to nemohu odpustit.
Rod Martellů jsem si rychle oblíbila a nebudu popírat, že to bylo kvůli Oberynovi, který byl a) pohledný, b) naprosto jsem si zamilovala jeho přízvuk, c) zdál se jako charakterní chlap.
Jak teď události v Dorne dostávají více prostoru vyšlo najevo, že obdobně neodolatelným přízvukem disponují i ostatní a tak nemohu jinak než o nich smýšlet kladně ;) Píseční Hadi a Ellaria jsou jednoznačně mými favority.
Pro případ, že by video nešlo spustit, originál zde.

Mim? Ananas!

14. května 2015 v 21:04 | Rogue |  Hvězdný deník
Je o mě všeobecně známo, že se s chutí pouštím do akcí všemožného druhu. Někdy si říkám, že čím šílenější, tím lepší. Naše umělecká škola, pod kterou spadá i moje milované divadlo měla den otevřených dveří pro veřejnost. Program byl pestrý a bylo třeba průvodců, kteří návštěvníky usměrní a pobaví. My, jakožto studenti dramatického oboru jsme tedy byli požádání, abychom se převlékli za mimy a těchto rolí se ujali.
http://content7.flixster.com/question/67/87/48/6787481_std.jpg

Je veux (Zaz)

13. května 2015 v 13:45 | Rogue |  Hudba
Poslední týdny moje zamilovaná písnička.

Knižní dotazník

9. května 2015 v 19:49 | Rogue |  Knížky
Před časem jsem na tento dotazník narazila u Silwiniel a nakonec jsem se rozhodla jej vyplnit ;) Když někoho inspiruje/nadchne, může se přidat :)
http://www.north-west-quakers.org.uk/wp-content/uploads/2015/02/Book-HD-Wallpapers8.jpeg

1. Bývá ti špatně při čtení v autě?
Ano :( Je to dlouhá doba, kdy jsem to "testovala" naposledy, ale nějak nemám ambice to aktuálně zkoušet :D Navíc prakticky nepodnikám tak dlouhé cesty autem, abych si chtěla číst.

2. Který autor má podle tebe jedinečný styl psaní a proč?
Prakticky každý autor, kterého si cením má punc jedinečnosti. Vyzvednu Dana Browna, kterého oceňuju pro spletitost příběhu, která zasahuje do historie i přítomnosti (mnohdy i budoucnosti) a víceméně si nic nevymýšlí, vše je podloženo.

Bezkyslíkatí

7. května 2015 v 0:16 | Rogue |  Knížky
http://images.zbozi.cz/image?id=539614d560ba976806540000&w=350&h=350
Autor: Ingmar Villgist
Počet stran: 204
Anotace: Soubor šesti dramatických jednoaktovek polského autora: Kostka sádla se sušeným ovocem; Bezkyslíkatí; Fantom; Bez názvu (Ohne Titel); Zinková běloba (Zinkweiss); Lemuři.

Diskuze č. 21

3. května 2015 v 8:10 | Rogue |  Diskuze
Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla.
http://data1.whicdn.com/images/64266120/large.jpg
Tušíte téma dvacáté první diskuze? :)
KNIHY!

Červená Karkulka

1. května 2015 v 22:27 | Rogue |  Filmy
http://movieplace.lv/_ld/15/35945195.jpeg
Krásná a mladá Valerie se zamilovala do hloubavého samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Valerie a Peter nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk, když se dozvědí, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem, který loví v tmavém lese obklopující vesnici. Lidé z vesnice udržují po celá léta nelehké příměří se zlou bestií tím, že jí nabízejí každý měsíc zvířecí oběť. Pod krvavým úplňkem si vlkodlak vybere ale oběť větší - lidský život, a tak lidé hladoví po pomstě zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona, aby jim pomohl bestii zabít. Solomon ale upozorní vesničany na to, že se vlkodlak přes den mění v člověka a že to může být kdokoliv z nich. Když počet obětí roste s každým úplňkem, začne se Valerie domnívat, že vlkodlakem by mohl být někdo blízký. Panika svírá celou vesnici a Valerie zjišťuje, že má s nestvůrou jedinečné spojení - takové, které je neúprosně táhne k sobě. Díky tomu se Valerie stává podezřelou ale zároveň i návnadou. (csfd.cz + moje úpravy)