Březen 2015

Příběhy obyčejného šílenství

30. března 2015 v 8:55 | Rogue |  Knížky
http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/126059_big.jpg
Autor: Charles Bukowski
Počet stran: 252
Anotace: Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Tehdy svými provokativními texty pravidelně zásoboval undergroundové časopisy, aby nonkonformním, drsně originálním stylem reflektoval své existenciální zoufalství, pijáckou samotu, smysl pro laškovnou perverzi a morbidní humor, ale i silnou potřebu lásky a upřímnosti. Samozvaný "starý prasák" americké literatury ve svých povídkách brázdí bary, kriminály, milostná lože i psychiatrické léčebny, přežívá v drsných ulicích velkoměst, upíjí se k smrti, ubíjí prací, užírá láskou a mnohé další. (Kosmas + moje úpravy)

Celeste (Ezra Vine)

27. března 2015 v 14:06 | Rogue |  Hudba
Krásný pátek všem! :)
Písnička, co mi byla doporučena na twitteru a nějak jsem si ji zamilovala! A ten klip? ;) Přijde mi to tuze roztomilé!
Krásný víkend všem!

(a pokud máte skrz tento článek strach o mou psychiku, ničeho se nebojte - já ho mám taky, ale neřeším a nepřepínám ;))

2 Socky (3.série)

26. března 2015 v 7:20 | Rogue |  Seriály
http://www.movingintonewyork.com/wp-content/uploads/2013/04/ST-2-broke-girls.jpg

Můj názor:
Třetí série už mám nějakou chvíli zhlédnutou, tak proč ji nezhodnotit?

Bezkyslíkatí

23. března 2015 v 10:26 | Rogue |  Divadlo
Uvádí: Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové
Režie: Monika Janáková a Pavel Pešek
Délka představení: 2 hodiny (+přestávka)
http://vtm.e15.cz/files/imagecache/dust_filerenderer_percent70/upload/aktuality/samotn____stice_kysl_ku_mohou_v_krvi_zp_sobovat_em_4fffe1dee1.jpg

Píseční hadi

21. března 2015 v 9:25 | Rogue |  Hra o trůny
A po čase tu máme GoT tematiku, neboť premiéra páté série se blíží. V následujícím videu se vám představí Píseční hadi, tedy dcery Oberyna Martella, které budou podle všeho v sérii hrát poměrně zásadní role - či mimimálně role, které nelítostně baží po pomstě svého otce.

Nothing else matters (Apocalyptica)

19. března 2015 v 2:25 | Rogue |  Hudba
Jsem uchvácena od prvního do posledního tónu.

Připomínám:

*jednorázová povídka z mé tvorby*

*zápis Hvězdného deníku*

*vyjádřete svůj názor k tématu*

*dokončená kapitolová povídka - HP FF*

Inferno

16. března 2015 v 22:12 | Rogue |  Knížky
http://www.outrapagina.com/blog/wp-content/uploads/2013/07/Inferno-final-high-res.jpg
Autor: Dan Brown
Počet stran: 424
Anotace: Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět. (zdroj)

Ďábel nosí Pradu

14. března 2015 v 7:30 | Rogue |  Filmy
http://www.srednja.hr/Photos/Ekran/filmovi_nemoralni%20(7).jpg
Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa módy pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs. V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než na moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem. (csfd.cz + moje úpravy)

Pronásledovaná

11. března 2015 v 19:05 | Rogue |  Jednokapitolové
Povídka, která má opravdu bohatou minulost, jedna z mých téměř prvních, po letech jsem ji znovuobjevila a přepracovala - s tím, že je zachována původní myšlenka i děj, jen jsem ji poněkud slovně obohatila a snad i minimalizovala chyby ;)
Sama jsem zvědavá, co na dílko řeknete a v jeho závěru vám něco malého prozradím.

Utíkám.
Vím, že je mi v patách. Sleduje mě, neomylně jde v mých stopách.
Nesmím zpomalit za žádnou cenu, nesmím, i když mám plíce v jednom ohni a v boku mě bolestivě bodá. Nesmím, přestože už nemám dech a klopýtám, zpocené vlasy se mi lepí k čelu. Nesmím se zastavit. V očích mě už štípou slzy a svět kolem mě se točí. Slyším svůj vlastní, hlučný dech a podrážky bot jak pleskají o chodník.
Slyším i jeho.

Love Me Like You Do (Ellie Goulding)

10. března 2015 v 14:40 | Rogue |  Hudba
Písnička, která se objevila ve spojitosti s 50 odstíny šedi :D Film jsem neviděla, knihu nečetla a ani to nemám v plánu, ale písnička mě poměrně oslovila, hlavně kvůli kamarádce, která ji zbožňuje a když jsme s ní nedávno slavily narozeniny, tak jsme ji nechali u DJ zahrát ;)