Leden 2015

Dočasná svatá (Xindl X)

30. ledna 2015 v 23:20 | Rogue |  Hudba
Vždyť duši, tu si nejde koupit, jenom pronajmout.

Diskuze č. 19

29. ledna 2015 v 10:50 | Rogue |  Diskuze
Dlouho tu nebyla žádná diskuze, tak proč zase nerozproudit debatu? Nebude to trvat dlouho a toto téma bude velmi aktuální!
http://metoyou.milovany.cz/wp-content/uploads/me-to-you-medvidek-154.jpg
Svátek svatého Valentýna!
Chci vaše názory - slavíte, neslavíte, proč ano, proč ne, jak se na to všechno díváte. Jsem zvědavá :)

Višňový sad

27. ledna 2015 v 12:45 | Rogue |  Divadlo
Uvádí: Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové
Režie: Josef Jan Kopecký

Potrhaná křídla

24. ledna 2015 v 0:15 | Rogue |  Knížky
Autor: Ruta Sepetys
Počet stran: 374
Anotace: New Orleans padesátých let - zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města "velké pohody" s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? (zdroj + moje úpravy)

Samotářka

23. ledna 2015 v 19:42 | Rogue |  Muzikály

K čemu mi slouží mobil?

20. ledna 2015 v 10:30 | Rogue |  Hvězdný deník
Abych nezapomněla, můžete mě podpořit tady. A teď už k novému dílu Hvězdného deníku! ;)


Zcela jednoznačně se nepovažuji za člověka, který by byl závislý na svém mobilním telefonu. Na druhou stranu říkám, že to je moje prodloužená ruka. Jsem zvyklá mít mobil při ruce a na doslech. V tomto umění mobilní dostupnosti mě vytrénovala moje maminka, která značně znervózní, když ji dlouhodobě neodpovídám na telefonáty či sms zprávy. A moje nervózní maminka není příjemný zážitek. A ještě méně příjemný zážitek je moje nasraná maminka, která záhy zjistí, že jsem se flákala a nebrala ji mobil, zatímco ona trnula hrůzou, že už mě banda překupníků pašuje v kufru auta za hranice všedních dnů. Bez mého svolení, samozřejmě.

14. Rodinná pouta

18. ledna 2015 v 17:44 | Rogue |  Don´t cry, baby!
A je tu další kapitola! Musím říct, že jsem na ni vcelku hrdá ;)
Je o něco delší, než je zvykem, ale nakonec jsem se rozhodla ji nerozdělovat. Užijte si čtení, snad se Vám bude líbit :)

"Draco je důležitější než kdy jindy, abys upevnil svoje postavení ve Zmijozelské koleji." Lucius zaujal kazatelskou pozici a přecházel po pokoji.
Draco seděl vedle mě na gauči a netrpělivě naslouchal jeho slovům. "Není to zapotřebí, otče. Mám v naší koleji dostatečný vliv."
"Nemáš dostatečný vliv, dokud tě ostatní nebudou respektovat! I bez tvých goril za zády!" vyštěkl Lucius. "Dobře mě poslouchej. S novým školením rokem nastoupí do vaší školy Doloros Umbriedgová. Nejen jako profesorka, ale také jako náměstkyně ministra. Bude kontrolou, zda ve vaší škole vše probíhá podle představ Popletala."
"Popletal a Brumbál jsou jedna ruka." Odsekl Draco.
"Časy se změnily, synku. Potter už není chlapec, co přežil, ale sprostý lhář, který na sebe snaží strhnout pozornost tím, že tvrdí, že pán zla se vrátil. A Brumbál jeho pohádky podporuje. Navíc Popletovala náklonnost k Potterovi značně ochladla po tom disciplinárním řízení."
Draco protočil oči. "Nechápu, proč jsi nezařídil, aby ho vyhodili. Mohl být svatý pokoj."

Hobit; Bitva pěti armád

17. ledna 2015 v 6:30 | Rogue |  Filmy
http://cdn1-www.comingsoon.net/assets/uploads/gallery/the-hobbit-the-battle-of-the-five-armies-1413220680/The_Hobbit:_The_Battle_of_the_Five_Armies_3.jpg
Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (csfd.cz + moje úpravy)

Zapomenutí

11. ledna 2015 v 1:02 | Rogue |  Ostatní
Vzpomínáte si ještě na tu dobu, kdy jsme všichni byly blázni do Twilight? Já vím, já vím, je to asi hloupá otázka, ale byl to celosvětový fenomém, davy šílely a vřískaly, lidi se mohli zbláznit. Vždyť já sama jsem tu začínala pod přezdívkou Alice Cullen-Hale ;)

Když si vezmu další fenomém - Harry Potter, nedá se to srovnat. HP už taky skončilo, nejsou knihy, nejsou filmy, je to passé, ale ta základna fanoušků a příznivců ještě stále dýchá a HP je pořád top! Kde je konec Twilight sáze a jejím hvězdám? Napadlo mě to jen tak z čista jasna, zapátrala jsem po webech a sociálních profilech tehdejších hvězd a víte co... Pamatujete si jejich tváře? :)

http://cdn2.crushable.com/wp-content/uploads/2012/11/twilight-cast-large-msg-122999080703.jpg

Dorian Gray

10. ledna 2015 v 9:36 | Rogue |  Filmy
http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2009/06/doriangray_1.jpg
Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (csfd + moje úpravy)