Nezařaditelná č.1

3. prosince 2014 v 12:57 | Rogue |  Diskuze
Tento článek vkládám mezi diskuze, přestože si nejsem jistá, zda je vůbec o čem diskutovat a co by se dalo říct. Nicméně, zkuste se na článek podívat a třeba se zamyslet...
Slyšeli jste někdy o dívce jménem Amanda Todd?


Podívejte se na toto video a pak čtetě dál.
(video s českými titulky zde)

Několik málo dní po natočení videa spáchala Amanda sebevraždu.

Tohle video jsem viděla úplnou náhodou před pár týdny a velmi mě to zasáhlo. Snad proto, že jsem sama byla obětí šikany. Snad proto, že z podstaty nedokážu pochopit důvod ubližování druhým. Snad proto, že nechápu, proč se na Amandu tak vrhli. Slova, která použila ve svém videu jakoby byla moje a pořád si je opakuju "Zpackala to, ale proč ji za to pronásledovat?"
Udělala chyby, udělala hlouposti, ale ruku na srdce, kdo někdy neudělal něco, co by chtěl vzít zpátky, kdo neměl průšvih nebo ostudu? Řeknete si - kdyby ji rodiče pořádně vychovali, kdyby nebyla hloupá atd... Sama za sebe - myslím, že vychovaná jsem výborně a v hlavě nemám piliny, ale už jsem udělala tolik kravin a mám velké štěstí, že se mi "ještě" nic nevymstilo v opravdu velkém měřítku. Jednoduše, lidé chybují.
Ale proč lidé neumí i odpouštět?

Amanda se stala obětí (nejen) kyberšikany. Po její smrti vzniklo x stránek, videí a akcí, kde spolužáci a známí plakali, vzpomínali na Amandu jako na úžasného člověka atd. Proč ji nikdo nepodal ruku, když byla naživu? Proč všichni přichází až když je pozdě?
K sebevraždě nedošla Amanda sama. K sebevraždě ji dohnalo okolí.

Víte, tímhle článekem nechci vyvolat žádné bouřlivé debaty o tom, jaká Amanda byla nebo nebyla, zda si něco (ne)zasloužila a tak dále.
Je to svým způsobem poselství - článek si každý přeberete po svém, ale... Nikdy nesuďte druhé. Nevíte, jakou bitvu právě bojují a čím si prošli. A než věřit tomu, co říká okolí, jdete přímo ke zdroji. Zeptejte se. Dívejte se sami kolem sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anytt* Anytt* | Web | 3. prosince 2014 v 21:42 | Reagovat

Chybovat je lidské a odpouštět je božské - ano, tak to je. Lidé si uvědomují, co udělali (viz. její spolužáci a lidé, kteří jí odvrhli), až poté, co si člověk, kterého šikanovali, něco udělá a oni mají výčitky...
Smutné.

2 Mattonka Mattonka | Web | 5. prosince 2014 v 20:27 | Reagovat

Když píšeš "proč jí nikdo nepodal ruku, proč si všichni vzpomněli až po smrti"... Poslala jsem svojí kamarádce pokyny, co má dělat, kdyby se mi něco stalo. Poslala jsem to schválně takové, se kterou jsem se moc nevídala, aby z toho nedělala přehnanou akci a prostě respektovala moje "poslední přání". Nicméně další den jsem zjistila, že ta kamarádka si to přečetla až ve škole a chtěla mi zavolat, jenže se jí vybil mobil. Okamžitě ho vzala kamošovi z kapsy, utekla z hodiny, na chodbě potkala zástupkyni, začla na ni řvát, aby jí okamžitě sehnala Janču, která na mě má číslo. A volaly jsme asi hodinu, abych ji uklidnila, že jsem vážně v pořádku. A taky jsem si říkala, proč mi až teď říká, jak mě má ráda? Proč jsem to od ní nikdy před tím neslyšela? Zeptala jsem se jí na to a ona na mě zapištěla "nikdy jsi neřekla, že máš problém". A je to pravda, nikdy jsem si před ní nestěžovala, vždycky jsem kolem sebe prskala cynické poznámky a černý humor, depkařila jsem až doma. Chtěla jsem totiž, aby na mě jednou nevzpomínali jako na tu věčně pesimistickou sebevražednici, ale jako na takovou milou vtipnou kamarádku, která se snažila lidem pomáhat.
Mince má vždycky dvě strany, na to by se nemělo zapomínat :-)

3 Angie Angie | Web | 8. prosince 2014 v 22:47 | Reagovat

Sedí mi na to jeden Sarterův výrok: "Peklo jsou ti druzí."

Je to smutné, co víc říct. Doufám, že ti, kteří ji k tomu dohnali, mají ještě zbytek svědomí a budou s tím žít do konce. S tím, že někoho zabili. Jejich soukromé peklo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama