Listopad 2014

Zpátky do klubů aneb podzimní Bastion

30. listopadu 2014 v 16:12 | Rogue |  Akce
Po téměř dvou letech se vracím do zajímavého klubu Bastion, který mi v paměti utkvěl nejen díky zajímavému cihlovému interiéru a vysokému stropu (takže si chvílemi připadáte jako byste byli ve sklepě, přestože ke klubu vedou dlouhé vysoké schody, které dávají nejednomu opilci zabrat), ale také neskutečnou zimou. Poučena touto zkušeností jsem si odpustila svoje oblíbená tílka. Hádáte správně, tentokrát nám zatopili.

Na první klubovou akci mě nalákala moje oblíbená kapela UDG, která si pro velký úspěch a přátelství, které vzniklo během léta opět vzala jako předskokana Voxela.

Kouzelník z Pekingu

28. listopadu 2014 v 17:17 | Rogue |  Knížky
http://data.bux.cz/book/012/883/0128839/large.jpg
Autor: Markéta Hejkalová
Počet stran: 220
Anotace: Byly jednou tři kamarádky, ale na konci čtyřicátých let dvacátého století se jejich cesty rozdělily: jedna se vdala za nepřítele lidu, druhá za jeho ochránce a třetí za Fina Henryho a odešla s ním do Šanghaje.

Proroctví

25. listopadu 2014 v 10:08 | Rogue |  Filmy
http://www.iceposter.com/thumbs/MOV_0976bffb_b.jpg
V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let.

11. Den, který převrátil svět naruby

21. listopadu 2014 v 15:09 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Původně jsem chtěla nechat kapitolu až na víkend, ale... Ať nežeru :D Tady ji máte a užívejte těch několik posledních kapitol, které se budou odehrávat podle (relativně) známého scénáře.

Venku byl typický podzimní večer, skučel vítr a každou chvíli pršelo. Seděla jsem v salonku, Draco ležel na dece a spokojeně si broukal. Kochala jsem se pohledem na něj a vychutnávala si teplo sálající z hořícího krbu.
Ozvalo se tiché cupitání kroků a dovnitř vpoklonkovala naše skřítka. "Paní je tu návštěva." Zašeptala nesměle a dřív než se stihla optat na další instrukce, vpadl do místnosti Severus Snape. "Odpusťte paní, říkala jsem pánovi, ať počká v hale!" zaúpěla a schoulila se, jak očekávala ránu.
"Severusi, co tady děláš?" nikdo by mě nepřekvapil více než můj tehdejší spolužák.
Byl na smrt bledý a třásl se jako osika. Svůj černý hábit měl umolousaný, jako kdyby se prodíral blátem, křovím a sutinami, ve vlasech měl prach.
"Co se ti to stalo?" kladla jsem otázky a vyskočila jsem na nohy.
On beze slova podklesl v kolenou a zhroutil se do nejbližšího křesla.
"Koňak!" poručila jsme skřítce ostře a přiskočila jsem k němu. "Co se stalo?!" naléhala jsem.
"Pán zla padl." Oznámil mi prázdným hlasem.

Brothers and sisters (Twin Atlantic)

19. listopadu 2014 v 17:17 | Rogue |  Hudba
Minimálně pro mě se stala ta melodie velmi chytlavou!
EDIT: Kdo by mě chtěl podpořit v soutěži může tak učinit zde, kde se i dočtete vše podstatné o soutěži a mě tam klasicky najdete pod přezdívkou Rogue. Děkuji ;)

Dracula

16. listopadu 2014 v 8:20 | Rogue |  Seriály
Příběh odehrávající se v 19.století jenž líčí Draculovu cestu za pomstou.
Cestu během níž bude prolita krev jeho nepřátel a během níž se mu podaří najít jeho ztracenou lásku. (edna.cz)

Série: 1. série (10 dílo); ukončeno

Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Oliver Jackson-Cohen, Jessica DeGouwn, Katie McGrath, Nonso Anozie aj.


10. Jiskra vzdoru

14. listopadu 2014 v 16:42 | Rogue |  Don´t cry, baby!
A je tu nová kapitola, všimla jsem si, že povídka získala nové čtenáře a jsem za to opravdu ráda :)

Od Dracova narození jsem se cítila stabilnější. Všechen svůj čas a energii jsem věnovala jemu. Nedovolila jsem, aby mi pomáhalo, nebo o něj snad pečovalo služebnictvo. Ne, tohle byl můj chlapeček a nikdo se k němu ani nepřiblíží. Navzdory tomu, že já se cítila více v bezpečí a šťastnější se v okolí děly znepokojivé věci.
Pod Pánem Zla se tak říkajíc houpala židle. Vyslechl si věštbu, podle které mu měl přivodit chlapec narozený koncem července. Bylo to jako lov nevinného a roztomilého králíčka, nikdy jsem nebyla k jasnovidectví důvěřivá. O to víc, když jsem se doslechla, že autorkou věštby by měla být naše někdejší profesorka z Bradavic, Sibyla Trelawneyová. Považovala jsem ji za ubohou šarlatánku.
Lucius nervózně přecházel po pokoji a jeho vycházková hůl, ve které mě důmyslně ukrytou hůlku, klapala o podlahu. "Jde o mnohem víc, než si myslíš." Mumlal si potichu a ta slova patřila mně, neboť jsem mu neváhala sdělit, jak tím směšným honem na nemluvňata pohrdám.

První příběhy ze Zeměplochy

12. listopadu 2014 v 13:02 | Rogue |  Knížky
http://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_ob_20081019115242.jpg
Barva kouzel + Lehké fantastično
Autor: Terry Pratchett
Počet stran: 480
Anotace: Exkluzivní vázané vydání prvních dvou příběhů z cyklu Úžasná Zěměplocha doplněné novými ilustracemi Paula Kidbyho. Vychází jubilejním roce 2008, v němž uplyne 25 let od prvního anglického vydání Barvy kouzel a 15 let od jejího českého překladu.

Závislost (ZakázanÝ ovoce)

10. listopadu 2014 v 9:49 | Rogue |  Hudba
Nejsem posluchačka této skupiny, ale některé songy opravdu můžu a myslím, že poslední album se jim hodně povedlo.
Jedna z oblíbených novinek - Závislost.
"Jsme závislí ten pocit milujem, jsme závislí, rozhodnutí je na tobě a to je na tom skvělý...!"

Proměna (mě)

8. listopadu 2014 v 13:23 | Rogue |  Hvězdný deník

Sama bych lhala, kdybych tvrdila, že vím, kdy tahle plíživá záliba započala. Řekněme, že jednoho krásné dne jsem se začala otáčet za muži, kteří měli na hlavě dready a označovat je za pohledné.
Pak jsem se začala dívat i po holkách a musela uznat, že i jim dready velmi sluší a že se mi jednoduše líbí, když někdo tento účes má.
Pokud totiž v hlavě nemáte piliny není to jen jakýsi módní výstřelek, není to jen o vzhledu, o tom jak v dreadech dobře vypadáte, ale i o jakémsi životním postoji.
Dredáči mě vždycky nadchli a nadšeně jsem se za nimi otáčela. Dívala jsem se jakým stylem mají upleteno, jak si svou chloubu krášlí, jaké účesy volí a kochala jsem se.