Říjen 2014

Vampýrská akademie

31. října 2014 v 0:58 | Rogue |  Filmy
http://pmcdeadline2.files.wordpress.com/2014/02/vampire-academy-movie-poster-2-1__140207183026.jpg
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (csfd.cz + moje úpravy)

9. Můj dráček

27. října 2014 v 8:30 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Mám tu pro vás takový malý dárek, doufám, že máte radost :) Nová kapitola je na světě :-p
Tak si ji užijte :)

"Je to chlapec!" vykřikla porodnice a zvedla děťátko do náruče. To křičelo z plných plic a bylo celé od krve. "Musíte být na sebe pyšná, maminko! A co teprve na manžela!" usmála se na mě sestra zářivě a vlhkou žínkou mi otírala zpocené čelo.

Pyšná? Na manžela rozhodně ne, ženy kolem mě se tvářili jakoby to dítě porodil Lucius osobně. Ten si to jen před pár měsíci užil a teď má ještě slíznout smetanu za dobře odvedenou práci.
Hrdá? Šťastná?

Warriors (Imagine Dragons)

25. října 2014 v 20:43 | Rogue |  Hudba
Imagine Dragons prostě umí! :)

Storytellers

22. října 2014 v 22:57 | Rogue |  Stmívání
Stephenie Meyer společně s produkční společností Lions Gate počátkem října oznámili, že chystají pět krátkých filmů, které budou založeny na postavách ze Stmívání.
Tyto filmy budou režírovat ženské režisérky a k vidění budou na facebooku už příští rok.

Vatikánští exorcisté

19. října 2014 v 23:04 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/144930_big.jpg
Autor: Tracey Wilkinson
Počet stran: 144
Anotace: Exorcismus, vymítání ďábla je jeden z nejstarobylejších, nejtajemnějších a pro mnohé i nejproblematičtějších rituálů římskokatolické církve. Ve Vatikánských exorcistech odhaluje autorka, jak se "detox ďábla" stává průmyslem, k němuž patří agitující kazatelé nebo mezinárodní shromáždění.
Představuje otce Gabriele Amortha, energického osmdesátníka, jenž vede kampaň za obnovení exorcismu jako běžně praktikovaného - a respektovaného - rituálu. Na základě obšírných rozhovorů s Amorthem, církevními hodnostáři, vědci a laickými katolíky, a také na základě exorcismů, jichž byla sama svědkem, autorka ukazuje, jak se moderní exorcismy provádějí a jaký je jejich vliv.

8. Milosrdný zabiják

17. října 2014 v 11:21 | Rogue |  Don´t cry, baby!
A dneska hurá směr domov! :) A k tomu vám přináším kapitolu k povídce Don´t cry, baby! :) Současně připomínám povídku svojí tvorby Svítání s temnotách.

Snad jediná věc je na postavení manželky smrtijeda a někoho, kdo je na straně Pána Zla výhodná - člověk může chodit svobodně a bez strachu, že mu přiletí kletba do zad.
Tedy víceméně, neboť nesmíme zapomínat na odpůrce nově nastolovaného čistokrevného systému a na snahu milovaného ředitele bradavické školy Albuse Brumbála, který zřídil tak zvaný Fénixův řád. Ušlechtilá snaha, nicméně to bylo k ničemu.
Viděla jsem do těch věcí hodně, na rozdíl od tajemné Belly mi Lucius vždycky řekl všechno, co věděl a co se dělo, ty plány a záměry byly velkolepé a jejich realizace se dařila. Lidé se báli a začínali se stahovat do úkrytů či poslušně následovali Pána Zla.
Už jsem byla v Malfoy Mannor zavřená příliš dlouho.
Potřebovala jsem se dostat ven, dostat se na vzduch a trochu si pročistit myšlenky. Potřebovala jsem vidět něco jiného, než byly tamní chodby a zahrada, byť všechno bylo přepychové a mohla jsem si dělat, co se mi zlíbí.
I přes zjevný Luciusův nesouhlas jsem vyrazila do Londýna.

GoT v animaci

14. října 2014 v 10:20 | Rogue |  Hra o trůny
Tohle krátké, ale skvěle zpracované animované video přibližuje děj prvních sérii Hry o trůny...
A páté série se blíží ;)


Interview s upírem

12. října 2014 v 14:46 | Rogue |  Knížky
http://img.databazeknih.cz/blogs/img/211.jpg
Autor: Anna Rice
Počet stran: 390
Anotace: Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská boles... (cbdb.cz)

Svítání v temnotách

8. října 2014 v 18:33 | Rogue |  Jednokapitolové
Zdravím všechny ;)
Před chvílí jsem došla ze školy a předtím než se vrhnu na večeři a svědomité vypracování domácích úkolů pro vás mám jednu povídku z mojí tvorby :)
Nejedná se songfic, přestože písnička od Chinaski - Vakuum, mě při psaní doprovázela a v některých pasážích se i odrazila :)
Ať se líbí!


Život je rozmanitý. Život je nestálý. Svět se pořád mění a my se měníme také.
Nic není jako dřív, včera je včera.
A zítřek čeká.
Co bude dál?

Je to tak zvláštní situace.
Tak zvláštní pocit.
Tak zvláštní vzpomínka. Stalo se to vůbec, nebo je to jen můj sen? Toužebné přání, které se v oparu večera zformovalo do nejasných obrysů, a fantazie dotvořila zbytek?
Stojíte v mase lidí. Všichni jsme jeden celek a zároveň je tu individualita vedle individuality. Jste všem na očích a zároveň jako kdyby vás nikdo neviděl.
Neslyšíte ani vlastní slova, vaše nohy se automaticky pohupují do rytmu, díváte se před sebe, vnímáte celým tělem vibrace, které vychází zepředu, v ruce držíte sklenku.

Love Is Nonsense (Support Lesbiens)

5. října 2014 v 22:34 | Rogue |  Hudba
Vyposlechnuta zcela náhodně a nějak mě to chytlo.
Rekonstrukce stále probíhá :)