Září 2014

Avengers

30. září 2014 v 12:05 | Rogue |  Filmy
K nevíře, že i Rogue čas od času zmenší svůj nekonečný seznam "Chci vidět".http://crazy4comiccon.files.wordpress.com/2012/02/the-avengers-poster.jpg
Super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (csfd.cz)

7. Zrádné city

27. září 2014 v 13:00 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Milí a zlatí, balím si věci o sto šest a budu odjíždět do školy respektive na kolej.
Nevím, jak se mi tam podaří (ne)zapojit internet a tak jsem přednastavila pár článků.
Budu ráda, když budete komentovat, nebo komentářová síla poslední dobou poněkud upadá a přitom návštěvnost je pěkná. Nebuďte líní napsat těch několik slov, mě to udělá radost :)
Mějte se krásně a myslete na mě, ať se neztratím! :-p

"Na vlastní svatbu si nemůžu vzít černé šaty, že?" hádala jsem.
Opět jsem byla doma a ne na dlouho. Po obřadu se stěhuji do Malfoyova sídla. Těch několik posledních týdnů před svatbou mi bylo dovoleno zůstávat tady. Můj poslední ostrůvek jistoty a známého.
Pak skočím přímo do neznáma a do nebezpečí.
"Ne, to by se nehodilo." Ubezpečila mě Bella a prohlížela si mě ze všech stran. "Těhotenství na tobě není vůbec vidět." Zamyslela se.
"Bellatrix, buď zticha!" vyštěkla jsem ve smrtelné hrůze, že to někdo uslyší.
"Nebuď jak malá." Okřikla mě. "Teď už o tom můžeme mluvit, už s ním můžeš spát. Co bych dala za to, kdybych také čekala dítě. Dítě, které zasvětíme mistrovým ideálům a plánům…" ponořila se do svého zbožného monologu ohledně Pána Zla.
Už jsem se odnaučila poslouchat.
Už jsem se odnaučila vnímat všechno, co se kolem mě dělo. Jen jsem poslušně kývala hlavou na souhlas, jen jsem se usmívala na Luciuse a nechala jsem matku, aby svírala mou ruku ve své a vedla řeč ohledně veškeré dokonalosti našich životů.
Až budu kráčet k oltáři, třeba se probudím, bude mi zase jedenáct a zítra poprvé pojedu do Bradavic. A vzepřu se všemu, budu stejně odvážná jako Sirius, půjdu do jiné koleje, všechno bude jinak…

Neprobudila jsem se.

Tylova léta 2014

21. září 2014 v 13:47 | Rogue |  Akce
Tylova léta jsou věhlasná akce, byť poměrně skromných rozměrů.
Tradičně se konají v areálu gymnázia J.K.Tyla (odtud pojmenování) a po dvou letech se sem mohli vrátit, neboť škola procházela rekonstrukcí. Byla to příjemná změna po dvou letech strávených v kulturním domě, kde nebylo přes kouř z cigaret vidět na krok.
Vstupenka v předprodeji stála 150 Kč, na místě rovných 199 Kč. Tuto cenu považuju za přiměřenou.
http://1.bp.blogspot.com/-tnIlAfU6C-s/UFooLUY4s7I/AAAAAAAAAmo/w3fXjIVBLKo/s1600/Tylova+l%C3%A9ta.bmp

6. Luciusův životní omyl

13. září 2014 v 7:30 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Dobré ranko, přináším další kapitolu k povídce, doufám, že se bude líbit :)
Příjemné počtení!

Převalujete se v posteli a je vám zle…

Náš salonek, ve kterém se podával čaj, anebo káva. Jak dobře jsem tu místnost znala, ale dnes byla tak cizí a cesta jeho středem směrem k otci nikdy nebyla delší. Ten seděl ve svém oblíbeném křesle a jeho tvář nebylo vidět za novinami. Strašně jsem se bála. Bála jsem se jeho a jeho reakce, měla jsem strach sama ze sebe a z toho, co jsem se právě rozhodla udělat. Ale instinkt pro přežití byl… Silnější.
Musím to udělat, abych se zachránila - abych zachránila čest naší rodiny, naše jméno, musím, abych byla dobrá dcera. "Otče?" zašeptala jsem a pomalu jsem si klekla na podlahu vedle jeho křesla, dívala jsem se na něj přes opěrku. Jako kdyby mi znovu bylo pět let a žadonila jsem o novou hračku.
Neochotně složil noviny a podíval se na mě. Jeho výraz nebyl zrovna povzbudivý. "Narciso?" zeptal se příkře. Nesnášel, když ho někdo rušil.
Nahlas jsem polkla. "Otče, v poslední době se dost mluvilo o mém sňatku a vhodném manželovi…" vysoukala jsem ze sebe začátek pečlivě připravovaného monologu.

Rocky Leon

10. září 2014 v 17:50 | Rogue |  Hudba
O Rockym není tak docela snadné něco zjistit a proto jsem čerpala z jeho oficiálních webových stránek a facebookové stránky (Rocky Leon).Rocky se narodil v roce 1985 v San Franciscu a dětství střídavě trávil v Rakousku a USA.

V hudbě se věnuje stylu reggae a SKA, okrajově hip-hopu, na kontě má také několik coverů. Hudbu vnímá jako oslavu života a možnost vyjádřit navenek své emoce. Je to člověk silně spjatý s přírodou a umění vnímá každým smyslem a je stále přístupný hudebním experimentům.

Ze svého pohledu vidím Rockyho jako obrovského optimistu a jeho hudba mi vždycky vlije hodně energie do žil - život je, byl a bude, je krásný i bolestný, ale stojí za to jej žít (aneb právě jsem vám parafrázovala Rockyho slova).

Quit your whinig
Aneb jak jsem k Rockymu přišla, tohle video mi ukázala kamarádka a dlouze se bavila nad tím jeho výrazem - no já se taky doteď neumím nerozesmát, když to vidím, ale nakonec mě to vedlo k další tvorbě.

Nuda jménem geocaching

9. září 2014 v 9:00 | Rogue |  Hvězdný deník
A zase tu je jednou příspěvek do Hvězdného deníku! :)
http://www.jire.cz/images/20721491.jpg
Nedávno jsem si našla nový koníček. Už mě to lákalo dlouho, ale stále nebyl čas, až moje pomaturitní a předvysokoškolské volno mi poskytlo dostatek prostoru. Pustila jsem se do geocachingu, neboli do hledání "kešek". Netřeba dlouze vyprávět o podstatě této záliby, myslím, že ji zná každý a ani se tomu nemusíte věnovat. Ve vyhovující lokalitě, ve které se pohybujete si vyhledáte kešku a podle přiložených souřadnic či indicií dříve anebo později dojdete k ukryté schránce, kam se zapisujete svou přezdívkou do přiloženého bločku a některé kešky v sobě skrývají o poklady a můžete si tedy odnést drobný předmět a jiný na oplátku vkládáte.

Magie vody

6. září 2014 v 14:21 | Rogue |  Jednokapitolové
A máme tu jednu jednorázovou povídku! :) Doufám, že se začtete a přidáte komentář!
Pěkný víkend! :)

Prsty se pevně obemkly kolem zrezlého zábradlí. Dotek byl teplotně neutrální, ale do rýh na dlaních mě řezala rez. Dívala jsem se dolů.
Voda se valila přes jez a pod ním se vařila, tvořily se silné víry a proudy, vlny se přes sebe převalovaly, voda bublala a dmula se, pak zase mizela a s novou, nevídanou silou vyvěrala zpátky. Od vodní hladiny stoupal chlad a ne zcela příjemný bahnitý zápach.
Na samých krajích jezu vázly větší větve a nějaké odpadky. Ale přes samý střed se valily magicky hladké proudy vody, vábivě hučely a šeptaly o nevídanosti vodních krajin, o lehkosti, nespoutanosti a zároveň síle, kterou voda vládne.
Vždy mě voda fascinovala. Mystici to přisuzovali tomu, že jsem vodní znamení, praktici tomu, že jsem s vodou neměla špatnou zkušenost. Neměla a ani jsem nerozuměla tomu, jak se někdo může vody bát. Chápala jsem fobický strach těch, kteří se topili, ale neopodstatněné averzi k vodě jsem nerozuměla. Voda je přeci přítel, voda nadnáší, voda hladí, voda chladí i zahřívá, voda odnáší starosti.

Obsazení postav pro 5.sérii GoT

5. září 2014 v 22:50 | Rogue |  Hra o trůny
Mnozí z vás už video jistě shlédli, nicméně ho konečně přináším na blog - týká se obsazení nových postav pro nadcházející sérii GoT.
S knihami ještě nejsem tak daleko, takže některé postavy jsou pro mě neznámou a jsem zvědavá na jejich vývoj a to jak ovlivní děj - rozhodně se těším na tvz. Písečné hady, tedy dcery Oberyna Martella. Pokud v sobě mají jen trochu ze svého otce, nenechají jeho smrt jen tak.


Liebster Award TAG

4. září 2014 v 9:00 | Rogue |  Ostatní
A už je to zase tady... :D Už se to zase rozmáhá, jako mor. Nicméně jsem nominace od Janiss přijala (děkuji a mám tě moc ráda), dokonce jsem se přemohla a vymyslela jsem jedenáct faktů o sobě (přestože jsem v minulosti dělala LB snad pětkrát :D), takže toho o mě začínáte vědět víc, než vím já sama.

Pravidla:
1. Poděkovat tomu, kdo vás nominoval (fakt vypečený)
2. napsat 11 faktů o sobě
3. zodpovědět otázky
4. Vymyslet vlastní otázky a nominovat dalších 11 blogerů

- trochu jsem "švindlovala", jelikož většina mých oblíbených blogerů si v nedávné minulosti LB prošla, či je to potkalo znovu (jako mě) a nechci to stále dokola předávat mezi několika lidmi.
Otázky jsem vymyslela, kdo by je chtěl zodpovědět, nechť tak učiní v komentářích či si je klidně přenese k sobě, nicméně v takovém případě prosím o odkaz na moji maličkost :) Děkuji a přeji příjemné počtení.
http://www.euroscience.org/tl_files/Euroscience/Activities/Awards%20Icon.jpg

Život alá Rogue

2. září 2014 v 1:02 | Rogue |  Život alá Rogue
*napůl smyšlenky, napůl realita, napůl žert a napůl smutek, aneb jak proběhl můj rok 2012*

*zcela seriózní reportáže z každodeního života*