Září 2014

Avengers

30. září 2014 v 12:05 | Rogue |  Filmy
K nevíře, že i Rogue čas od času zmenší svůj nekonečný seznam "Chci vidět".http://crazy4comiccon.files.wordpress.com/2012/02/the-avengers-poster.jpg
Super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (csfd.cz)

7. Zrádné city

27. září 2014 v 13:00 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Milí a zlatí, balím si věci o sto šest a budu odjíždět do školy respektive na kolej.
Nevím, jak se mi tam podaří (ne)zapojit internet a tak jsem přednastavila pár článků.
Budu ráda, když budete komentovat, nebo komentářová síla poslední dobou poněkud upadá a přitom návštěvnost je pěkná. Nebuďte líní napsat těch několik slov, mě to udělá radost :)
Mějte se krásně a myslete na mě, ať se neztratím! :-p

"Na vlastní svatbu si nemůžu vzít černé šaty, že?" hádala jsem.
Opět jsem byla doma a ne na dlouho. Po obřadu se stěhuji do Malfoyova sídla. Těch několik posledních týdnů před svatbou mi bylo dovoleno zůstávat tady. Můj poslední ostrůvek jistoty a známého.
Pak skočím přímo do neznáma a do nebezpečí.
"Ne, to by se nehodilo." Ubezpečila mě Bella a prohlížela si mě ze všech stran. "Těhotenství na tobě není vůbec vidět." Zamyslela se.
"Bellatrix, buď zticha!" vyštěkla jsem ve smrtelné hrůze, že to někdo uslyší.
"Nebuď jak malá." Okřikla mě. "Teď už o tom můžeme mluvit, už s ním můžeš spát. Co bych dala za to, kdybych také čekala dítě. Dítě, které zasvětíme mistrovým ideálům a plánům…" ponořila se do svého zbožného monologu ohledně Pána Zla.
Už jsem se odnaučila poslouchat.
Už jsem se odnaučila vnímat všechno, co se kolem mě dělo. Jen jsem poslušně kývala hlavou na souhlas, jen jsem se usmívala na Luciuse a nechala jsem matku, aby svírala mou ruku ve své a vedla řeč ohledně veškeré dokonalosti našich životů.
Až budu kráčet k oltáři, třeba se probudím, bude mi zase jedenáct a zítra poprvé pojedu do Bradavic. A vzepřu se všemu, budu stejně odvážná jako Sirius, půjdu do jiné koleje, všechno bude jinak…

Neprobudila jsem se.

Jak jsem si jela nadepsat index

23. září 2014 v 9:30 | Rogue |  LBC life
Byla jsem pozvaná do školy na zápis. Nadávala jsem poměrně hlasitě, protože to znamenalo strávit hodně času ve vlaku. ¨
Ale už abych si zvykala, že ano?
Vyrazila jsem časně z rána, v batohu jsem si vezla všechny příslušné a napůl vyplněné formuláře a přinejmenším jsem doufala, že mi ve škole vysvětlí všechno, nač jsem zatím nekápla.

Prvně to byla ISIC karta - mohli jsme si vybrat tři druhy karty, nicméně nebylo popsáno, jaké jsou mezi nimi rozdíly a k čemu přesně nám tato kartička bude. Samozřejmě jsem pochopila, že ta nejdražší je ta nejlepší, kterou si můžu vybrat, ale čekala jsem informace.
Dalším bodem programu byly předměty - v pozvánce bylo napsáno, že si budeme sestavovat rozvrh. Z toho jsem byla nervózní, protože studijní plány vyšly tištěné asi na šest stran, kupa povinných předmětů, povinně volitelných předmětů a volitelných předmětů (které si ale taky musíte vybrat, pokud chcete splnit kredity) a to nemluvím o tom, že některé názvy byly tak záhadné, až zněly perverzně a já opravdu netuším, co se to tam budu učit.
A vůbec čekala jsem pár slov o chodu školy, provozní informace a podobné bláboly, které možná člověk poslouchá na půl ucha, ale hodí se.
Co si budeme povídat.

Tylova léta 2014

21. září 2014 v 13:47 | Rogue |  Akce
Tylova léta jsou věhlasná akce, byť poměrně skromných rozměrů.
Tradičně se konají v areálu gymnázia J.K.Tyla (odtud pojmenování) a po dvou letech se sem mohli vrátit, neboť škola procházela rekonstrukcí. Byla to příjemná změna po dvou letech strávených v kulturním domě, kde nebylo přes kouř z cigaret vidět na krok.
Vstupenka v předprodeji stála 150 Kč, na místě rovných 199 Kč. Tuto cenu považuju za přiměřenou.
http://1.bp.blogspot.com/-tnIlAfU6C-s/UFooLUY4s7I/AAAAAAAAAmo/w3fXjIVBLKo/s1600/Tylova+l%C3%A9ta.bmp

Jak jsem k neštěstí přišla

18. září 2014 v 14:48 | Rogue |  LBC life
Aby to tady trochu ožilo, přináším první příspěvek do nové rubriky LBC life :) Tato složka je blízce příbuzná Hvězdnému deníku a bude pojednávat o mém vysokoškolském životě :)
O všem dalším pomlčím, neboť se to dozvíte během čtení a nechci vás připravovat o překvapení! :) Užijte si to.

Určitě si vzpomínáte, jak jsem vás celý školní rok zásobovala informace o svém maturitním ročníku.
S úspěchem jsem v září nastoupila do školy, na podzim jsem absolvovala stužkovací večírek v retro stylu, po novém roce se konal maturitní ples a ze mě rázem byla ošerpovaná maturantka, dokázala jsem zdárně ukončit čtvrtý ročník, vyřádit se na posledním zvonění, pak jsem proflákala svatý týden a odmaturovala jsem.
Velká sláva to byla.
Byla jsem na sebe hrdá, byla jsem oceněna za vynikající studijní výsledky po celou dobu studia a maturita byla za vyznamenání. Hurá.
Tudíž bylo nasnadě, že budu pokračovat na vysokou školu - takové pěkné výsledky si o to přímo říkají a co víc, já po té vysoké toužím, neboť další vzdělání potřebuju k výkonu vysněného povolání.
Odeslala jsem přihlášky na tři školy a čekala na vůli boží. Tedy nejen na ni, vůli boží se musí pomoct a tak jsem jela na přijímačky.


6. Luciusův životní omyl

13. září 2014 v 7:30 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Dobré ranko, přináším další kapitolu k povídce, doufám, že se bude líbit :)
Příjemné počtení!

Převalujete se v posteli a je vám zle…

Náš salonek, ve kterém se podával čaj, anebo káva. Jak dobře jsem tu místnost znala, ale dnes byla tak cizí a cesta jeho středem směrem k otci nikdy nebyla delší. Ten seděl ve svém oblíbeném křesle a jeho tvář nebylo vidět za novinami. Strašně jsem se bála. Bála jsem se jeho a jeho reakce, měla jsem strach sama ze sebe a z toho, co jsem se právě rozhodla udělat. Ale instinkt pro přežití byl… Silnější.
Musím to udělat, abych se zachránila - abych zachránila čest naší rodiny, naše jméno, musím, abych byla dobrá dcera. "Otče?" zašeptala jsem a pomalu jsem si klekla na podlahu vedle jeho křesla, dívala jsem se na něj přes opěrku. Jako kdyby mi znovu bylo pět let a žadonila jsem o novou hračku.
Neochotně složil noviny a podíval se na mě. Jeho výraz nebyl zrovna povzbudivý. "Narciso?" zeptal se příkře. Nesnášel, když ho někdo rušil.
Nahlas jsem polkla. "Otče, v poslední době se dost mluvilo o mém sňatku a vhodném manželovi…" vysoukala jsem ze sebe začátek pečlivě připravovaného monologu.

Rocky Leon

10. září 2014 v 17:50 | Rogue |  Hudba
O Rockym není tak docela snadné něco zjistit a proto jsem čerpala z jeho oficiálních webových stránek a facebookové stránky (Rocky Leon).Rocky se narodil v roce 1985 v San Franciscu a dětství střídavě trávil v Rakousku a USA.

V hudbě se věnuje stylu reggae a SKA, okrajově hip-hopu, na kontě má také několik coverů. Hudbu vnímá jako oslavu života a možnost vyjádřit navenek své emoce. Je to člověk silně spjatý s přírodou a umění vnímá každým smyslem a je stále přístupný hudebním experimentům.

Ze svého pohledu vidím Rockyho jako obrovského optimistu a jeho hudba mi vždycky vlije hodně energie do žil - život je, byl a bude, je krásný i bolestný, ale stojí za to jej žít (aneb právě jsem vám parafrázovala Rockyho slova).

Quit your whinig
Aneb jak jsem k Rockymu přišla, tohle video mi ukázala kamarádka a dlouze se bavila nad tím jeho výrazem - no já se taky doteď neumím nerozesmát, když to vidím, ale nakonec mě to vedlo k další tvorbě.

Nuda jménem geocaching

9. září 2014 v 9:00 | Rogue |  Hvězdný deník
A zase tu je jednou příspěvek do Hvězdného deníku! :)
http://www.jire.cz/images/20721491.jpg
Nedávno jsem si našla nový koníček. Už mě to lákalo dlouho, ale stále nebyl čas, až moje pomaturitní a předvysokoškolské volno mi poskytlo dostatek prostoru. Pustila jsem se do geocachingu, neboli do hledání "kešek". Netřeba dlouze vyprávět o podstatě této záliby, myslím, že ji zná každý a ani se tomu nemusíte věnovat. Ve vyhovující lokalitě, ve které se pohybujete si vyhledáte kešku a podle přiložených souřadnic či indicií dříve anebo později dojdete k ukryté schránce, kam se zapisujete svou přezdívkou do přiloženého bločku a některé kešky v sobě skrývají o poklady a můžete si tedy odnést drobný předmět a jiný na oplátku vkládáte.

Magie vody

6. září 2014 v 14:21 | Rogue |  Jednokapitolové
A máme tu jednu jednorázovou povídku! :) Doufám, že se začtete a přidáte komentář!
Pěkný víkend! :)

Prsty se pevně obemkly kolem zrezlého zábradlí. Dotek byl teplotně neutrální, ale do rýh na dlaních mě řezala rez. Dívala jsem se dolů.
Voda se valila přes jez a pod ním se vařila, tvořily se silné víry a proudy, vlny se přes sebe převalovaly, voda bublala a dmula se, pak zase mizela a s novou, nevídanou silou vyvěrala zpátky. Od vodní hladiny stoupal chlad a ne zcela příjemný bahnitý zápach.
Na samých krajích jezu vázly větší větve a nějaké odpadky. Ale přes samý střed se valily magicky hladké proudy vody, vábivě hučely a šeptaly o nevídanosti vodních krajin, o lehkosti, nespoutanosti a zároveň síle, kterou voda vládne.
Vždy mě voda fascinovala. Mystici to přisuzovali tomu, že jsem vodní znamení, praktici tomu, že jsem s vodou neměla špatnou zkušenost. Neměla a ani jsem nerozuměla tomu, jak se někdo může vody bát. Chápala jsem fobický strach těch, kteří se topili, ale neopodstatněné averzi k vodě jsem nerozuměla. Voda je přeci přítel, voda nadnáší, voda hladí, voda chladí i zahřívá, voda odnáší starosti.

Obsazení postav pro 5.sérii GoT

5. září 2014 v 22:50 | Rogue |  Hra o trůny
Mnozí z vás už video jistě shlédli, nicméně ho konečně přináším na blog - týká se obsazení nových postav pro nadcházející sérii GoT.
S knihami ještě nejsem tak daleko, takže některé postavy jsou pro mě neznámou a jsem zvědavá na jejich vývoj a to jak ovlivní děj - rozhodně se těším na tvz. Písečné hady, tedy dcery Oberyna Martella. Pokud v sobě mají jen trochu ze svého otce, nenechají jeho smrt jen tak.