Srpen 2014

Dlouhej kouř, pohoda, jazz aneb poslední open air (?)

31. srpna 2014 v 13:29 | Rogue |  Akce
http://www.rockandmetal.cz/wp-content/uploads/2011/08/letni_parket_vyrava_logo.gif
Výravu netřeba dlouze představovat - je to věhlasný letní parket ve východních Čechách, kde se s železnou pravidelností víkend, co víkend konají koncerty a všichni to místo mají rádi - dobrá organizace, dobrá jména, dobré ceny, dobrá atmosféra.
Na pomyslné zakončení léta pořádá Výrava velký koncert, který se z areálu přesouvá na nedalekou louku (navýšení kapacity) a je pozváno více skupin a povětšinou větší jména.

Letošní obsazení bylo podle mého názoru dost multikulturní a na své mělo možnost přijít více lidí. Sama jsem se ušklíbala a říkala, že jedu na Chinaski a ten zbytek nějak strávím - chyba lávky! :) Ač jsem to sama nečekala, užila jsem si každý výstup.
Marek Ztracený.
Walda Gang.
Mandrage.
Chinaski.
Cena vstupenky v předprodeji 300 Kč, na místě tuším o stovku dražší. Což se opět rovná ceně za hubičku.

5. Láska, povinnost, čest

29. srpna 2014 v 8:31 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Myslím, že to bylo celkem jednoznačné, vyžádaly jste si další kapitolu k povídce :)
Snad nebudete zklamané, přeju příjemné čtení a prosím o komentáře! :)

Ráno po sexu by si člověk nejspíš představoval jako romantické. Zamžourá do paprsků vycházejícího slunce, pootočí hlavou a spatří vedle sebe muže, se kterým strávil noc. Po tváři vám přelétne úsměv a vy se ke svému hrdinovi přitulíte blíž, jeho paže vás pevně obejmou a snad vám vtiskne polibek do vlasů a zašeptá roztomile romantický nesmysl, kterému se zachichotáte a pak se oba budete protahovat a proplétat a budete si přát, aby tahle šťastná chvíle neskončila.
Možná ve snu, anebo v dívčím románu. Moje ráno bylo jiné. Rozhodně mě neprobudili paprsky slunce, ale pisklavý hlas našeho skřítka, který se mi snažil oznámit, že jsem očekávána u snídaně. U pozdní snídaně, rodiči si dovolili povolit pravidla. Ručičky hodin se blížili k desáté hodině. Hlava úděsně třeštila, po tváři jsem měla rozmazaný make-up a z vlasů jsem měla koudel. Šaty se válely na zemi.

Knižní rodina

26. srpna 2014 v 17:19 | Rogue |  Knížky
Na tag jsem narazila u Káťule, které tímto děkuji za nečekanou inspiraci.
Autora tagu najdete zde a zároveň žádal, abychom tag přebírali s banerem jeho výroby a o zapojení svého blogu jej informovali v komentářích - což jsem splnila a případné další účastníky žádám a prosím o totéž.
Účelem výzvy je sestavit si z knih, které jste kdy přečetli, svou rodinku. Jedinou zásadou je vybírat si podle charakteru ne podle vzhledu.
Můžete vybírat i knihy resp. jejich postavy, které nebyly zfilmovány.
Tak pojďme do toho, výběr mi dal celkem zabrat... ;)

Rebelka

24. srpna 2014 v 11:30 | Rogue |  Filmy
http://4.bp.blogspot.com/-Ei-rF9xyR0A/T4XY1UTt2gI/AAAAAAAACBw/eCwsQcG21Wk/s1600/Brave-Disney-poster.jpg
Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou.

4. Sladké zapomnění

21. srpna 2014 v 19:04 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Aloha! :) Přináším novou kapitolu k povídce.
Otázka na dny příští je jasná a snadná: chcete další kapitolu k povídce, nebo dáte přednost něčemu z mé osobní tvorby? :)

Bellatrix stála před velkým zrcadlem. Její svatební šaty byly v antickém stylu, na širokých ramínkách, spona, které vedla přes hrudník, byla vykládaná smaragdy. Bella si vymínila, že na smaragdech bude rytina zmijozelského hada. To samozřejmě nebylo z dálky vidět, ale co bychom pro spokojenost naší Belly neudělali. Smaragdy se ji houpaly i v uších a vlasy měla vyčesané do bohatého drdolu. Podél tváře ji spadalo několik kudrlinek, působila dojmem éterické víly, která je něžná a jemná jako letní vánek. Ha, ha. Zdání klame.
Matka s otcem ji donutili překrýt znamení zla zastíracím kouzlem. Jsem si jistá, že jej Bella nejdéle po obřadu odstraní, ale nebudu se do takových situací zaplétat. Nevidím, neslyším, neřeším.

Muž, který sázel stromy

19. srpna 2014 v 21:06 | Rogue |  Knížky
http://www.pavelcech.wz.cz/Ilustrace/Muz-sazel.jpg
Autor: Jean Giono
Počet stran: 90
Anotace: Mistrovská povídka z roku 1953 vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 autor poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí".

Diskuze č. 18

15. srpna 2014 v 10:26 | Rogue |  Diskuze
A máme tu další diskuzi ;)
K tématu mě inspirovala moje vlastní zkušenost a dalo by se říct i styl, jsem zvědavá s jakými názory přijdete, opravdu mě to velmi zajímá k čemu se dobereme!
http://static.tumblr.com/2f62077b754443519fc6cfbafc5e4fa9/uio5gcu/NNgmof38k/tumblr_static_tumblr_static_tumblr_static_tumblr_m1ff1spsk41r9a6npo1_500.jpg

3. Povýšený idiot

12. srpna 2014 v 8:56 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Domem vládl čilý ruch. Zásnubní večírek mé sestry! Vše muselo být na svém místě a v tom nejlepším pořádku. Vše muselo být dokonalé, uklizené, naleštěné. Drahé jídelní servisy, rodinná vyznamenání a chlouby, to vše a všem na očích, aby nás mohli obdivovat a závidět. Sezváno příbuzenstvo a významná jména ze širokého okolí. Jen se podívejte, že na to máme!
Bellatrix a Rudoplhus stáli ve středu dění. Vypadali jako dokonalý páreček. Uvědomoval si vůbec někdo, kdo byl v domě, že ti dva k sobě přišli jako slepí k houslím? Nikdy se spolu nescházeli, nikdo je nikdy neviděl pohromadě, nikdo by nedokázal jmenovat jedinou věc, kterou mají společnou (rozpustilá myšlenka mi přinesla připomínku znamení zla, které měli vypálené oba dva, ale nevím, zda se dá vraždění mudlů a neskutečně ohavná omalovánka na předloktí nazývat společným zájmem). Přesto stáli bok po boku ve skvostně sladěných šatech s ještě dokonalejšími úsměvy a milými slovy. Zkrátka předmanželská idylka. Kdo by mohl co namítat, nikde ani stín podezření.

Na Vlásku

10. srpna 2014 v 13:55 | Rogue |  Filmy
http://www.arara.cz/i/imgs_orig/507/394507.jpg
Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů. Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách. (csfd.cz + moje úpravy)

Sto zvířat

8. srpna 2014 v 14:33 | Rogue |  Hudba
http://www.musicfoto.net/wp-content/uploads/2010/10/Sto-Zvirat-500x320.jpg
Svým způsobem se téhle partě směju - hrají už tak dlouho a hrají prakticky všude a je na ně tak zvláštní pohled - jediná zpěvačka (všimněte si, jak málo žen je v kapelách!) a břichatí pánové s převážně dechovými nástroji.
A kdo by řekl, že produkují kvalitní hudbu? Musím říct, že mě baví a na pardubickém Majálesu jsem si vychutnala jejich výstup z první řady (jindy jsem je viděla jen z dálky, či jsem je jen slyšela a přitom jsem si lebedila s alkoholem v trávě - v té skutečné, né v opojení brka :D) a trochu jsem jimi "pohrdala" právě proto, že obráží snad všechny akce.
Měla bych se omluvit :)
Jejich songy mám ráda, dobře se na ně blbne a možná v sobě nenesou tu největší filozifii, ale jsou vtipné :)
Přínáším pár svých oblíbených kousků - až si je pustíte, třeba zjistíte, že je znáte, ač by vám Sto zvířat nic neřeklo :)

A mimochodem víte, že Sto zvířat je téměř jediná česká kapela, která hraje styl SKA?
* SKA je hudební styl, který se často mísí s punkem nebo jazzem, jinak je považován za předchůdce reggae a vzniká na Jamajce. Pro SKA je typický kolísavý rytmus.

(tu teď poslouchám pořád :D Je hrozně chytlavá, pozor!)


(trochu vážnější a melancholický kus; vždycky mám chuť na ni hrozně vážně tančit :D)