Červenec 2014

Zákony bohů a lidí aneb 4. série GoT

31. července 2014 v 13:35 | Rogue |  Hra o trůny
http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2012/153/c/2/valar_morghulis_by_inactivista-d51yy77.jpg
S velkým zpožděním jsem dokoukala 4. sérii Hry o Trůny.
V článku se pokusím zachytit svoje pocity, dojmy i můj vhled na vývoj děje. Pokud je tu ještě někdo takový, kdo sérii neviděl, varuju přes spoilery a sama prosím, abyste mě jich ušetřili, chci být překvapená.
Děkuji a jdeme na to :)

Nejkrásnější jsou vzpomínky, u kterých se usmíváme

28. července 2014 v 15:10 | Rogue |  Hvězdný deník
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140105032824/disney/images/a/a4/Sleepy1.png
Sláva nazdar výletu, zmokli jsme a přeci jsme tu.
Vrátila jsem se z letního tábora, kam pravidelně jezdím jako oddílová vedoucí a musím říct, že to byl skvělý ročník, přestože byl v mnohém nejnáročnější a k tomu jsem si jako bonus přivezla chřipku a totální vyčerpání, nicméně jsem moc ráda, že jsem nakonec vyrazila.

Původně jsem plánovala dělat si do svého sešitku krátké poznámky, abych pak věděla, jak vám v článku průběh tábora přiblížit, ale když se dívám zpátky, tak se po cca třetím dny zápisky nesou v duchu "Chce se mi spát, co to zase chce, co to zase provedli, CHCÍPNU" a proto se pokusím ze sebe vykřesat opačnou a snad záživnější stránku našeho tažení :)

Diskuze č.17

26. července 2014 v 12:49 | Rogue |  Diskuze
*Přednastaveno, nicméně s trochou nadsázky už jsem na cestě domů...*

Dlouho tady neproběhla žádná diskuze a tak je načase rozpoutat novou! :) A téma je celkem nasnadě (napadlo mě velmi lehce vzhledem k tomu, kde jsem teď strávila pár dní....)

Letní tábory!
Pište cokoliv vás napadne :) Jestli jste jezdili, jak se vám tam líbilo, zkušenosti, veselý (i jiný :D) zážitek z tábora, co chcete ;)
http://i.idnes.cz/11/084/cl6/MRK3d7ac2_0607_tabory_kontroly_073_a.jpg

Labutí jezero

24. července 2014 v 17:28 | Rogue |  Divadlo
Režie: Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Délka představení: 2 hodiny ( s přestávkou)
Slovo divadla: Voda jako křišťál, co visí nad hlavami tanečníků v zámeckém sále. Rudá rtěnka, labutí pírko, kořeny vzpomínek. Odlesk zrcadla. Hlína. Černá a bílá. Bezesná noc. Minulost podobající se potopené katedrále. Princ Siegfried, přítel Beno, Královna matka, Rudovous, Odetta, Odilie a zakleté labutě, které se pod paprsky měsíce mění v přeludy dívek.
To všechno jsou atributy velkého mýtu známého především díky baletu Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského, Valentina Petroviče Běgiče a Fedora Vasiljeviče Gelcera. Daleko blíže než k pohádce má ale tento mýtus k našim zasutým vzpomínkám, které se otevřou jak pandořina skřínka zvednutím opony…

Buď a nebo

20. července 2014 v 8:17 | Rogue |  Jednokapitolové
*Přednastaveno*

Po čase jsem se přišla vytáhnout se songficem :) Jsem zvědavá na vaše názory, komentáře, reakce a pocity, osobně to považuju za povedené dílko.
Použitá písnička od kapely UDG, Buď a nebe. :)
Buď to budeš ty, anebo žádný jiný.
Přibližně taková myšlenka mi proběhla hlavou, když jsem tě uviděla poprvé. A pak podruhé, potřetí, počtvrté…
Pokaždé.
Všechno je mi jedno, ale ty budeš můj.

Jak čas plynul, dokázala jsem v tvé přítomnosti více ovládat. Dokázala jsem uklidnit svoje uvažování a jistá část mého JÁ, byla tak silná, že zvládla sáhnout po racionální stránce úvahy. Možná jsi mě štěstí, že jsi mě tak zaujal. Člověk je tvor povrchní, a jak známo je prvně fascinován tělesnou schránkou. A ty jsi mě k ideálům daleko. Jistě, že ses mi zdál přitažlivý, ale kdo ví proč?

Ztracený symbol

16. července 2014 v 6:23 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/147604_big.jpg
Autor: Dan Brown
Počet stran: 462
Anotace: Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.

Automat na lásku (ZakázanÝ ovoce)

12. července 2014 v 18:04 | Rogue |  Hudba
Normálně tuto kapelu moc neposlouchám, ale jejich novinka Automat na lásku, mě docela zaujala - jak po hudební (melodické) tak textové stránce. A klip má taky dobré provedení.
A tak jako každý rok, mizím na tábor jakožto zodpovědná vedoucí :) Jsem na všechno zvědavá, tak mi držte palce.
Je přednastaveno pár článků včetně povídky (songfic!), doufám, že až se vrátím najdu tu komentáře :) Děkuji a mějte se blaze!

2. Pravá Blacková

9. července 2014 v 14:31 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Je tu nová kapitola :) Užívejte a piště komentáře ;)

Na nádraží na mě samozřejmě nikdo nečekal - tak jako každý rok. O kufry jsem se nestarala, ty si vyzvednou naši skřítkové. Jen jsem krátce kývla na Severuse, který se svým pohřebním výrazem plížil kolem a táhl za sebou těžký kufr. Na chvíli zaváhal a pak se zastavil. Podával mi ruku. "Sbohem Narciso. Přeju ti hodně štěstí. Nepochybně ho mít budeš, jako Blacková." Řekl kysele, pak se obrátil a vydal se pryč s davem.
Ano, to mysleli mnozí, že jako Blacková, jako členka čistokrevné kouzelnické rodiny mám svůj život zajištění a zaopatřený, všechno bude běžet jako na drátkách a já se budu mít skvěle. Budu, pokud budu hrát svou roli.

Hitparáda (ne)průhledných výmluv

6. července 2014 v 8:01 | Rogue |  Hvězdný deník
Ohledně toho, zda by jste chtěli mou jednorázovku anebo novou kapitolu jste se moc nepřetrhli a tak jsme to vyřešila šalamounsky a přináším zápis do Hvězdného deníku! Snad se pobavíte (protože já se po několika dnech opravdu nebavila :D)
Rogue :)
http://posters.keepcalmandposters.com/3992645.jpg

Léto je pro studenty nejen časem volna a užívání si prázdninové atmosféry, ale také obdobím brigád. A jak známo, brigádnické práce jsou málokdy vděčné, snadné anebo oblíbené - právě proto to dostávají na starost brigádníci.
Letos se nekonala žádná novina a já nastoupila na divadelní festival, každoročně v našem městě pořádaný, jakožto kamelotka, tedy človíček, který prodává divadelní noviny, kde je spoustu zajímavostí ke konanému festivalu, hraným představením, rozhovory s aktéry a program.
Po celou dobu brigády jsem si důsledně připomínala, že to dělám pro svou lásku k divadlu a pro peníze a často jsem měla pocit, že se zblázním. V duchu jsem si sestavila žebříček, těch nejhloupějších výmluv, které mi byli lidé schopni podat, jen aby mi na rovinu nemuseli říct, že si noviny nekoupí.

1) "Nemám u sebe peníze!"
Aha a to pivo a klobásu, co držíte v ruce, jste si vyžebrali, že?