Červen 2014

Drž hubu, Ruby aneb JamRock 2014

27. června 2014 v 0:09 | Rogue |  Akce

(Nejen) Tři dny života navíc slibuje festival JamRock v Žamberku. A rozhodně to není nadsazený slib.
I letos jsem se vypravila do tohoto malého městečka, abych si uloupila své tři dny navíc a užila si tu nejbáječnější festivalovou atmosféru, kterou znám a odměnila se tak za maturitu, viděla svoje oblíbené interprety, poznala nové a shledala se s přáteli, které vídám jen a pouze na JR.

19 - 22.6.2014
Žamberk
Vstupenka koupena koncem dubna za 490 Kč (zadarmo).
Kempíme v neplacená části stanového městečka a letošní ročník se zapsal tím nejméně příznivým počasím, jaké jsem zatím na festivalu měla možnost zažít. Vylévala jsem ze stanu vodu, ale nakonec to nebylo tak tragické (i když jsem si v jednu chvíli říkala, že můj kvalitní stan značky Tesco už se asi vpil do země), ale překvapil a vydržel.

1. Bolestná slabost

24. června 2014 v 12:48 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Ahooooj, všem ;)
V neděli jsem se vrátila z JamRocku, takže jsem úplně, ale úplně hotová, každopádně to bylo silné, tak jako každý ročník a můžete se těšit na report (jen nemůžu říct, kdy přesně se na něj můžete těšit :D Ale těšte se!)
Momentálně mám brigádu, takže únava velká a času málo. Přináším Vám první kapitolu, podle komentářů jsem viděla, že vás to lehce zaskočilo, proto jen připomínám, jak už jsem řekla v infu, děj povídky se bude lišit od toho, co napsala JK :) Přeju pěkné počtení! ;)
P.S. Jak se školou povinní těší na prázdniny?

Skupina studentů kráčela chodbami Bradavické školy čar a kouzel. Tiše mezi sebou diskutovali, občas se ozval jasný dívčí smích. Jejich hrdě vztyčené hlavy, které se co chvíli otáčely, aby se ujistili, že se za nimi všichni dívají s dostatečnou úctou, a had v zeleném poli, který se skvěl na jejich hábitech nemohl nikoho nechat na pochybách. Vznešená jména, staré kouzelnické rody, lidé, kteří si mysleli, že jsou něčím víc než ostatní studenti a žáci. Jak by si to nemysleli. Byli v tom vychováni a celý život utvrzování.
Elita školy, žáci sedmého ročníku Zmijozelu.

Nemožné se stává možným

22. června 2014 v 0:55 | Rogue |  Informace
http://favim.com/orig/201105/20/blue-cheeky-happy-smile-sunglasses-Favim.com-50340.jpg
Vážení a milí!
Neuvěřitelné se stává uvěřitelným, nevídané se právě zhmotnilo!
O čem mluvím?

Deník Anny Frankové

18. června 2014 v 22:14 | Rogue |  Knížky
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/121989_big.jpg
Počet stran: 264
(Autor: Anne Franková)
Anotace: Annelies Marie Franková v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec.
Po válce otec deník vydal. Toto české vydání obsahuje poprvé nově nalezené a dosud nepublikované stránky.

Stále při smyslech

14. června 2014 v 9:12 | Rogue |  Don´t cry, baby!
A přináším Vám prolog k nové povídce!
Info najdete zde!
A nešetřete s komentáři, jsem zvědavá, co budete říkat! :)


Místo, kam se nikdy z kouzelníků nechtěl dostat. A kdyby Azkaban znali mudlové, také by figuroval v jejich nejčernějších http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2011/078/6/f/azkaban_by_vivalavida-dj6o4j.jpgnočních můrách.
Byli tací, kteří se tu ocitli justičním omylem, a když se vrátili, svět pro ně už nebyl jako dřív. Pronásledovali je sžíravý strach, pocit mrazení v zátylku a svíravý pocit nevolnosti. Jediný známý, kterému se podařilo uprchnout, byl Sirius Black.
A co mu to bylo platné, když už je po smrti… Bratránek.
Proběhlo hlavou jedné z vězeňkyň. Vlastně mohla být ráda, že po téměř pětiletém pobytu tady ji stále něco prochází hlavou. Většina odsouzených tu brzy ztratila rozum, stali se z nich prázdné tělesné skořápky, které pomalu slábli až k smrti. Byl to trest anebo boží milost, že ona si stále uchovávala zdravý rozum?


...a poslední zamkne třídu!

7. června 2014 v 9:42 | Rogue |  Hvězdný deník
http://hemantkhurana81.files.wordpress.com/2012/07/happy-life-physical-reality-wallpaper.jpg
Zkouška dospěli za mnou a teď už zbývaly oficiality, jakým je například předání maturitního vysvědčení. Konalo se v naší hudební síni, což je církevní stavba, zima tam byla pořádná, ale také výtečná akustika. Po počátečních zmatcích, kdy mě spolužačky nemohly poznat a kdy učitelé nevěděli, kam nás usadit se všechno dala do pořádku a mohlo se začít.
Pravdou je, že na naši třídu byl trochu smutný pohled. Z dvaceti sedmi spolužaček nás tam sedělo pouze šestnáct úspěšných absolventek. Další seděly s posmutnělými úsměvy v řadách za námi, některé ani nepřišly a čekají na zářijový termín.

K povídce

4. června 2014 v 12:17 | Rogue |  Don´t cry, baby!
Název: Don´t cry, baby!

Počet Kapitol: 17 (prolog + epilog)
Dokončená

Hlavní postavy: Narcisa Black (Malfoy), Bellatrix Black (Lestragene), Lucius Malfoy, Draco Malfoy, Severus Snape, James Potter