Únor 2014

Hraví lháři

23. února 2014 v 19:25 | Rogue |  Jednokapitolové
Zase jsem zkusila štěstí se songficem, vybrala jsem si k tomu písničku svojí oblíbené kapely 30 Second to Mars, která má už sama o sobě celkem obsáhlé texty, které nutí se zamyslet. A já se zamýšlela a vyšel z toho songfic :) Jsem sama zvědavá, co mi na něj povíte, račte komentovat a uvádět svoje názory jsem sama zvědavá!

Tiše jsem přemítala. Vnitřně jsem byla rozpolcená a nevěděla jsem, co se to kolem mě děje. Co se děje se mnou? Měla jsem zvláštní nápady. Co se zkusit změnit? Co být jinou a lepší? A proč ne? Je můj životní postoj správný, nestala jsem se poddajnou jen proto, že to tak chtělo okolí, nebyl můj životní styl jeden velký klam, který pouze odpovídal požadavkům lidem kolem mě? Být oblíbená a žádoucí, být chtěná.
Byla jsem taková. Ale za jakou cenu? Pohrávala jsem si s pramínkem vlasů a skrz řasy sledovala okolí. A oni sledovali mě. Věděla jsem, co se jim honí hlavou a nebyly to myšlenky, která se vykládají na potkání. Co po mě chtějí a co po nich chci já, nic víc než spalující objetí a pocity prchavého štěstí.
Hrozně mě to bavilo a hrozně jsem si to vyčítala. Hry o vášeň… Krásné lži…

Lie awake in bed at night
And think about your life
Do you want to be different?
Try to let go of the truth
The battles of your youth
'Cause this is just a game

3. série GoT

20. února 2014 v 23:22 | Rogue |  Hra o trůny
http://www.coverwhiz.com/content/Game-Of-Thrones-Season-3.jpg
A třetí sérii mám dokoukanou a samozřejmě se jdu podělit o názor :)
Rozhodně to bylo to nejbrutálnější, co nám Hra o Trůny předvedla a nevím, zda se mi tom chce mluvit nějak pochvalně. Nevadí mi ostřejší záběry, ale čeho je moc toho je příliš a podřezaná hrdla a létající končetiny, co deset minut bych si nejspíš odpustila. Ale nakonec je to jedna ze složek, která dělá Hru o trůny právě takovou jaká je.
"Zvítězíš anebo zemřeš. Žádná střední cesta neexistuje."

Svět nenormálních

17. února 2014 v 12:50 | Rogue |  Knížky

p2080003.jpg
Autor: Sára Rejdová
Počet stran: 438
Anotace: Román o hudbě, nezkrotitelném mládí, opravdovém kamarádství, nespoutaných láskách, těžkých rozhodnutích, vyčerpávajícím úsilí, neukojitelné touze a velkém životním snu Maxima Wolfa najít správnou cestu do světa nenormálních.
"Je zřejmé, že sama příroda nám dala hudbu jako dar, abychom lépe snášeli strasti."

I přes snahu učitelů jsme zůstali normální

15. února 2014 v 18:19 | Rogue |  Hvězdný deník
V životě jsou dny, které jsou považovány za výjimečné a slavnostní. Nejinak tomu je i v den (anebo spíš večer) maturitního plesu.
Snad proto jsme ve škole dostaly na celý den volno (možná po několikaletých zkušenostech z předchozích let, kdy maturanti demonstrativně nepřišli do školy, aby dali najevo, že se potřebují chystat). Naivně jsem si plánovala, jak si pospím, ale Sáruš školou povinná mě vyvedla z omylu a nastavila mi budíček na devátou, kdy začínal hokej.
Protože se znám, poprosila jsem mamčina přítele, aby mě vzbudil, kdybych dlouho nešla. Samozřejmě to byla potřeba a já mžourala jako krtek a hrozně se divila, že jsem mohla požádat o takovou hloupost jako je buzení v devět hodin ránu, když můžu spát.

Když se daří, tak se daří!

13. února 2014 v 19:07 | Rogue |  Hvězdný deník


http://www.predskolaci.cz/wp-content/uploads/2009/12/hra-s-budiky.jpg
Některé dny jsou opravdu výjimečné. A ne v tom nejlepším slova smyslu. Někdy si říkám, že bych v takový den měla zůstat v posteli a přečkat to do dalšího rána, neboť jeden nikdy neví.
Už když se mi před šestou rozezvonil budík byla jsem zmatená a netušila jsem, zda to je ten první anebo druhý a proto jsem vstala a když už jsem se šourala v pantoflích ke dveřím zjistila jsem, že to byl ten první. Ale protože jsem nadšený spáč ještě jsem na těch deset minut zalehla. Kéž bych tak ten druhý přeslechla!

Tanečnice (Tata Bojs)

6. února 2014 v 21:06 | Rogue |  Hudba
Nějak jsem si ji oblíbila :)

Martin a Venuše

6. února 2014 v 15:26 | Rogue |  Filmy
http://www.mistnikultura.cz/files/martin_a_venuse_a1_plakat_final_tz.jpg
Příběh filmu začíná před 10 lety, na vernisáži obrazů, kdy se mladá a nadějná výtvarnice Vendula seznámí se svým budoucím partnerem a manželem Martinem. Společně založí rodinu, mají dvojčata - holčičky - předškolního věku a jednoho kluka, batole. Martin buduje kariéru ve firmě vyvíjející hračky a Vendula se stará o rodinu. Martin je většinu času v práci, snaží se zabezpečit rodinu, na kterou mu nezbývá čas, naopak Vendula se stará o děti a chod domácnosti a nemá žádný prostor pro sebe.

Moje tlustá řecká svatba

2. února 2014 v 9:24 | Rogue |  Filmy
http://www.dvdedice.cz/data/1118075710_big.jpg
Když se mladý Američan - vegetarián - zamiluje do Kanaďanky řeckého původu, ještě netuší, co ho čeká. Rodina budoucí nevěsty je totiž přesvědčena, že budoucí zeť se musí stát 100 % členem rodiny. Jídlo, tradice, rodinný podnik to jsou Ianovi radosti nadcházejících dnů. (csfd.cz)

Hodnocení blogu

1. února 2014 v 11:57 | Rogue |  Informace
Po delší době jsem si nechala ohodnotit blog, abych zase po čase měla přehled jak můj blog vidí někdo nezaujatý :) Jak to dopadlo?
Autorkou hodnocení je Lena :)

První dojem:
Jako první mě zaujme nápis Freedom (svoboda) a velký zelený ptáček... Takže sečteno podtrženo...blog působí dobře. Ale na druhou stranu mám z tvého blogu zvláštní pocit, zvláštně dobrý, veselý nebo možná optimistický pocit.
10/10
Desing:
Je naprosto úžasný, velmi se mi líbí. Jak už jsem napsala velmi se mi líbí zelený ptáček za letu....takhle udělat design by mě asi nenapadlo. Takže pro mne úžasná inspirace.
10/10