Prosinec 2013

Stejný (Bags)

28. prosince 2013 v 18:35 | Rogue |  Hudba

Jedna z mých nejoblíbenějších ;)

A mimochodem ještě připomínám nejnovější jednorázovku, ke které jste se příliš nevyjádřili! :(

Vampýrská akademie - oficiální trailer

26. prosince 2013 v 11:10 | Rogue |  Vampýrská Akademie
Už je to tak že se nám rodí nový film, Vampýrská akademie by do českých kin měla vtrhnout v polovině února.
Sakra, nějak to letí, mám pocit, že to není tak dlouho, co se objevil první díl knihy.

Každopádně, co říkám na trailer - prvně si asi budu muset znovu přečíst knihu, protože některé věci mi unikají (především ty akční výbuchy).

S postavami jsem celkem spokojená jen Miu jsem si představovala absolutně jinak! Ale to naprosto a totálně jinak. A u Dimitrije se taky trochu sekli - jako typově to je dobrý chlap, ale přeci jen jsem si ho představovala... hezčího? :D
Rose a Lisa, hlavní postavy, vypadá to hodně dobře, Rose správně drzá a vyzývavá, ale zároveň u toho nepůsobí jak holky od tyče.
Hrozně mě rozsekala Kirová, to trefili naprosto přesně!
Natalie a Viktor - hm, Viktora jsem si představovala malinko jinak, ale na druhou stranu splňuje tu počáteční vizi neškodného dědečka. Nat je správně ulítlá a nevinná a... oddaná.
Christian - hm, jedna z mých nejoblíbenějších postav, taky jsem ho v duchu viděla jinak, ale myslím, že tenhle se toho zhostil dobře a přestože stejně jako Dimitrij neodpovídá mým představám, mi sednul více.


Vánoce

24. prosince 2013 v 8:40 | Rogue |  Informace
http://petitemimine.p.e.pic.centerblog.net/o/8d5121fb.jpg
Všem návštěvníkům blogu, npravidelným i těm náhodným přeju krásné prožití Vánoc, štědrého ježíška a vůbec, abyste strávili Vánoce s těmi, se kterými vám je dobře a užili si toho volna :)
A já jdu balit dárky :( :D
Rogue

Vánoční koncert v Liberci

23. prosince 2013 v 19:45 | Rogue |  Akce
http://www.bunkrclub.com/images/bunkr_logo_01b.png
Ježíšek sice přijde (oficiálně) až zítra, ale já si takovou menší hudební nadílku užila už v pátek, 20. prosince. V Liberci jsem si neprohlédla jen sníh, ale také tři skvělé kapely.

Bags pro mě byla jedna velká neznámá a otazník, byla jsem zvědavá, co mi tahle kapela přinese. Podle mě mají zajímavé složení - oni sami říkají Sněhurka a sedm trpaslíků, což není zase tak daleko od pravdy.
Ať tak nebo tak přinesli si s sebou opravdu nálož energie a nevzdávali se přestože publikum reagovalo lehce pasivně. Jejich playlist obsahoval 14 písní (včetně intra) a přestože se to může zdát jako hodně, uteklo mi to jako voda. Mají zajímavé a chytlavé texty, dokázala jsem zpívat s nimi přestože jsem předtím nezaposlouchávala.

Královská konverzace

17. prosince 2013 v 13:39 | Rogue |  Hvězdný deník
Učitel angličtiny dostal náhlé vnuknutí a usoudil, že by nebylo špatné nás začít připravovat k maturitě. Proč ne, to je nápad dobrý a žádoucí, já jsem o podobná slova z jeho úst usilovala už od září.
Rozhodl se nás pocvičit v anglické konverzaci a zadal nám úkol mluvit o britské královské rodině.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/Kings_crown.PNG

Diskuze č. 13

14. prosince 2013 v 16:23 | Rogue |  Diskuze
Tak zase po čase něco podnětného a něco k zamyšlení a k diskuzi.
Pojďme do toho!
Tématem třinácté diskuze je OSUD.
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/052/004.jpg

Fan art (Joseph Morgan)

11. prosince 2013 v 15:26 | Rogue |  Hra o trůny
Joseph Morgan alias Klaus z Vampire Diaries a novinky The Originals.
Tenhle obrázek mě celkem rozesmál - no přiznejme si, že Klaus a jeho způsoby by se do drsné Hry o trůny opravdu hodily :D
A připomínám novou povídku! Komentujte ;)

Moudré je milovat Anděly a vycházet s Ďábly

7. prosince 2013 v 16:50 | Rogue |  Jednokapitolové
Tradááá, přináším povídku ze své tvorby a musím říct, že jsem na ni poměrně hrdá, tak doufám, že budete spokojení i Vy a vyjádříte se v komentářích ;)
Taky pro Vás mám menší upamatování v podobě, ne příliš okomentovaného songficu, Černá duše, tvorba z léta Múza a ješt o něco starší Lapená ve vnitřní prázdnotě.
A teď si užijte tohle dílo ;)


Byl to boj.
Začal už dávno, ale já k tomu byla slepá. A upřímně nedokážu říct, zda jsem oči odvracela záměrně anebo to bylo skutečně skryto.
Necítila jsem to.
A najednou to bylo tak jasné. Prostě tu byli, přímo před mýma očima se odehrával urputný souboj.
Anděl s Ďáblem a bojovali o mě jako lvi.
Stála jsem uprostřed pomyslného bitevního pole, střídavě se klonící na obě strany. Rozervaná mezi touhou a pocitem toho, co chci a vědomím, co je správné a co se ode mě čeká.

Opavská koncertní euforie

6. prosince 2013 v 20:46 | Rogue |  Akce
Před cestou na koncert mě asi nic nezarazí - dálka, zdraví, počasí - no snad jedině cena by mohla, ale tohle byl dokonce dárek, takže vzhůru na cesty, až do daleké Opavy a užít si báječný večer plný hudby a pohody.

Přátelské turné a koncerty kapel O5 a Radeček, Kofe-in a UDG. Takové kapely na jednom místě a v jeden večer, se mi opravdu zamlouvaly víc než dost.

Oskar a růžová paní

3. prosince 2013 v 15:15 | Rogue |  Divadlo
Zjistila jsem, že ač tu knihu i představení opěvujuji, jak můžu prozatím jsem o divadle nepsala :-O Honem to napravím! ;)

Název: Oskar a růžová paní
Režie: Ivan Balaďa
Uvádí: původně podkrovní scéna Klicperova divadla, dnes to je představení putovní hrané kde se dá - v divadýlkách kavárnách, kostelech apod.

Oskar a růžová paní vypráví o hlubokém přátelství desetiletého Oskara a jeho pečovatelky. Neúnavný rozumbrada, který zase tráví své dny v nemocnici, má díky hře vymyšlené babi Růžou, možnost prožít si celý dlouhý lidský život. Od dětství, přes pubertu, první lásku, starosti dospělých a druhou mízu, až po stáří. A otázky, starosti i zážitky, se kterými se nechce svěřovat nechápavým dospělým, adresuje ve svých dopisech Pánu Bohu. (oficiální stránky)