Listopad 2013

Jak měl skončit Pán prstenů

30. listopadu 2013 v 11:47 | Rogue |  Ostatní
Takhle mě dlouho nic nerozsekalo... :-D
"Všechno ti pak řeknu, teď leť rovně!"
A teď si vemte, že bysme tu štreku šli pěšky!"

Valerie (Imodium)

26. listopadu 2013 v 21:07 | Rogue |  Hudba
Skvělá písnička (prostě jejich styl) a k tomu velmi zajímavý klip - docela jsem se nad tím napřemýšlela, co to ve mě probouzí za pocity a co tím chtěli říct.
Co si myslíte vy?

Uvězněni

26. listopadu 2013 v 21:04 | Rogue |  Jednorázové
Správa blogu nějak blbne, doufám, že se to co nejdříve srovná. Po delší době přidávám jednorázovku na HP téma. Doufám, že se Vám bude líbit. Komentujte ;)


"Ahoj příteli." Poplácal Sirius Black oslnivého hypogrifa po zobanu. Zvíře působilo v pokoji tak nepatřičně!
Co na tom, že tu nebyl nábytek, co na tom, že se za dveřmi povalovali chuchvalce prachu a v okně viseli pavučiny? Od stěn se možná odlupovaly tapety a zeď byla na mnoha místech popraskaná a pokrytá nehezkými skvrnami co se blížili plísni. Co na poškrábané podlaze, která byla před lety honosně naleštěná, a s trochou nadsázky by se z ní dalo večeřet, co na tom změnila potrhaná pokrývka, na které si Klofan dělal pohodlí a několik kostiček, které mu upadly od zobanu, když se krmil? Hypogrif zkrátka do pokoje nezapadal ať už by místnost vypadal jakkoliv.

Křídla Vánoc

23. listopadu 2013 v 18:37 | Rogue |  Filmy
https://www.falcon.cz/content/files/_filmy/kridla-vanoc/film-plakat-orig.jpg
Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují.
Jedním je optik Tomáš; vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa, nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko. Zajíc, čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (csfd.cz)

Vzdálení - oficiální videoklip (UDG)

18. listopadu 2013 v 21:25 | Rogue |  Hudba
Úžasná písnička osobně jedna z mých nejoblíbenějších od nich a teď je na světě i videoklip ;)
Račte shlédnout!

Noc Divadel 2013

17. listopadu 2013 v 15:41 | Rogue |  Divadlo
Tohle byla akce pro mě jako stvořená :-) Nemohla jsem být spokojenější.
Probíhala ve vašem městě také noc divadel? Byli jste se podívat?


Já rozhodně nemohla zůstat pozadu.
Klicperovo divadlo mělo připravené komentované prohlídky po divadle - a tak kromě toho, že jsme prošmejdili rekonstruované foyer jsem stanula i na jevišti, což pro mě byl úplně posvátný okamžik - dívat se dolů na hlediště, poslouchat herce a nechat se tam provádět...
Zašli jsme si do záklusí, nahoru na plošiny (které jsou cca 12 metrů nad jevištěm, takže docela výška - jak jsem se tam tak pohybovala s berlemi, měla jsem docela respekt), nakoukli jsme i do šaten...
Taky nám vyprávěli o prostorech pod jevištěm - samozřejmě, že jsem věděla, že tam jsou a ukládají se tam kulisy apod., ale neměla jsem tušení, jak jsou obrovské, dá se jimi plynule projít do jednoho od divadla vzdáleného místa.
Páni!

Imodium - Valerie tour 2013

15. listopadu 2013 v 21:01 | Rogue |  Akce

Letní akce skončily, zima nás žene do klubů.
Jednou z prvních byl křest nové desky broumovské kapely Imodium, kterou mám vážně ráda.

Výběr předkapel byl opravdu zajímavý - osobně jsem neznala ani jednu.
Žánr alternativního popu, daleké cesta z Prahy a skupina Lola běží. Byla jsem příjemně překvapená! Možná to není ta nejzářivější kapela, kterou jsem viděla, ale rozhodně to bylo osvěžující a pro mě po delší době něco co mě opravdu zaujalo víc než na náhodný poslech a bezcílné pohupování do rytmu. Nešlo jen o na poslech příjemnou hudbu, ale také o texty. Byly o něčem a to je pro mě velký klad.

Z pohádky do pohádky

13. listopadu 2013 v 12:43 | Rogue |  Hvězdný deník
Tenhle zápis do Hvězdného deníku berte s velkou nadsázkou, zase tak vyšinutá nejsem :D I když pokud se nad tím zamyslíte možná budete v mnohém souhlasit! :D

Jak jsem se nedávno pilně učila a byla hluboce zamyšlená nad látkou pojednávající o mladistvých delikventech přišla jsem na jeden fakt - takzvané dětské pohádky nejsou pro děti vůbec vhodné!
Jak jsem na to přišla?
Už před pár lety jsem učinila objev, že Budulínek je ve své podstatě hrozně sprostá pohádka - no uvědomili jste si někdy, co ta zvrhlá liška tomu malému klukovi nabízí? Že ho povozí na ocásku! A kdo ví, třeba se to Budulínkovi zalíbilo a nakonec z něj vyrostl zoofil. Anebo se mu to nelíbilo, ale má doživotní trauma.


Kryštof club tour 2013

9. listopadu 2013 v 18:08 | Rogue |  Akce
Po úžasném zážitku z Trojkoncertu nás nenapadlo nic lepšího než poctít svou návštěvou clubové tour kapely Kryštof. A tak celé nedočkavé jsme se 7. listopadu rozjely do Pardubic, do Ideonu (takový lepší kulturní dům) načerpat síly a užít si tu precizní show, kterou Richard Krajčo představuje.

Místo konání bych hodnotila poměrně pozitivně, prostory byly přiměřené a přiměřeně zaplněné (i když je pravda, že vysoké lidi bych na koncertech jednoduše zakázala). Dlouho jsme se motaly kolem merchu a vymýšleli co si koupíme k Vánocům (nakonec jsme si nekoupili nic), polemizovaly proč dávají pití jen a pouze do plastových kelímků, které nelze odložit na zem bez hrozby vylití drahého nápoje. Naše duchaplné konverzace byly utnuty předkapelou.

Černá duše

7. listopadu 2013 v 15:24 | Rogue |  Jednokapitolové
A zase tu máme jeden songfic týkající se mojí osobní tvorby. Doufám, že se Vám bude líbit minimálně stejně jako songfic Bez světel je to méně nebezpečné. Taky se ještě připomenu s dílkem Život bez hranic, který sice přečetlo dost lidí, ale málokdo zanechal názor.
A minimálně doufám, že se Vám rozšíří hudební obzory ;) Písnička Černá Duše od kapely Kofe-in :)


Stála v parku mezi spadaným listím a dívala se před sebe. Byl to jeden z okamžiků, kdy se vám zpomalí celičký svět a nevnímáte nic. Pramálo si všímala toho, že stojí uprostřed cesty. Nevšímala si skučícího větru, který ji cuchal vlasy a nepříjemně bodal do tváří. Ani těch několik kolemjdoucích, kteří si ji nedůvěřivě měřili pohledem, se jí nijak nedotýkalo.
Co se vůbec stalo? Všechno anebo nic? Nebyla si jistá. Byla pořád stejná osoba, ten samý člověk jako dřív, zvenku by nikdo nic nepoznal. Tatáž postava, stejný účes, stejný výraz ve tváři, totožné oblečení.
Přitáhla si šálu víc k sobě a pomalu vydechla, jako by se tím přirozeným tělesným procesem pokoušela cosi vypustit ze svého nitra. Osvobodit se, zbavit se těžkých, chrastících okovů.
Ano, ten vnitřní svět. Ten se změnil až k nepoznání. A bylo to k lepšímu nebo k horšímu? Nejstrašnější na tom všem bylo, že nevěděla ani tohle. Kdyby tak na sebe alespoň mohla být pyšná! Byla na sebe pyšná nebo se styděla? Pokrčila rameny.
"Nevím." Řekla nahlas a ta slova patřila zuřivé válce, která se v ní odehrávala.

Studený suchý větrný den,
něco však chybí, maličkost jen.
Tam mezi domy zaštěkal pes,
musím se rozhodnout ještě dnes.