Říjen 2013

Liebster Award podruhé

30. října 2013 v 21:36 | Rogue |  Ostatní
Ehm, pouhých pár minut poté co jsem dokončila Awards od Christiny D. tak jsem přišla na komentář od Tahmed, která byla taky tak hodná, vzpomněla na mě a nominovala mě :-D Děkuji.
Každopádně jsem nelenila a hned jsem to zpracovala, takže si můžete užít dalšího počtení... Pravidla a info o Liebster Award najdete v předchozím článku :)


Deset faktů o mě:
1. Mám slabost pro Shakespearova dramata
2. Neumím sníst kebab/tortilu a nevypadat u toho jako prase
3. Piju tvrdý alkohol ( a nedělejte všichni "fuuuuj" mě to prostě chutná :D)
4. Po přečtení předchozího faktu možná pochybujete, ale nikdy jsem nebyla opilá
5. Nemám ráda uzavřené prostory

Liebster Award

30. října 2013 v 20:36 | Rogue |  Ostatní
Další projekt, který se v poslední době na blog.cz rozmáhá, byla jsem nominována od Christiny D.
Takže, kdo ještě o projektu neslyšel (anebo jen tak pro pořádek), tady jsou jeho pravidla:
1. Deset faktů o mě (autorovi blogu)
2. Odpovědět na deset otázek od bloggera, který mě nominoval
3. Vymyslet vlastních deset otázek
4. Nominovat pět bloggerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů a o této nominaci je informovat.

Vetřelec

30. října 2013 v 10:51 | Rogue |  Filmy
http://static1.squarespace.com/static/50bea065e4b066c23fcf5491/5349830ae4b0531dce768db1/5349830be4b08984da527dcc/1397326604897/alien-poster.jpg
Posádka kosmické dopravní lodi Nostromo, která míří z obchodních cest zpět na Zemi, je palubním počítačem předčasně probuzena ze spánku. Pasažéři zjišťují, že loď zachytila jakýsi vzdálený signál. Zanedlouho přistanou na pusté planetě, odkud signál pochází, a objeví havarované kosmické plavidlo, v němž najdou podivnou líheň se spoustou velkých vajec. Při zkoumání jednoho z nich se náhle vylíhne zvláštní tvor a přisaje se jednomu členovi posádky na obličej. Jakékoli pokusy zbavit se ho jsou marné, a tak se výprava, jež poruší bezpečnostní předpisy, vrací i se záhadným tvorem na palubu lodi. Ten po pár hodinách zmizí, ale pak se stane cosi úděsného. Při společné večeři se z rozervaného hrudníku postiženého muže vyklube mimozemský organismus a ztratí se neznámo kam. Začíná boj o přežití proti vetřelci z vesmíru. (csfd.cz + moje úpravy)

Polibek pro Annu

28. října 2013 v 8:38 | Rogue |  Knížky
Autor: Stephanie Perkins
Počet stran: 331
Anotace: Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

Krev

23. října 2013 v 11:26 | Rogue |  Jednorázovky
Pamatujete si ještě éru Twilight? Vím, trochu hloupá otázka, ale mám pocit, že ten humbuk kolem toho utichl - Potter sága sice taky skončila, ale pořád se o tom mluví a tak, kdežto Twilight vyšumělo do ztracena.
Tak nebo tak, našla jsem jednu povídku, už ji mám nějaký čas napsanou - není o nikom jiném než o Alici a Jasperovi, ale není to typicky romantické, dovoluju si tvrdit, že tam máme trochu akce.
Tak jako tomu bylo po celou dobu mého upírského života, viděla a věděla jsem všechno dříve než se to stane. Ale dnes, ze všech dnů kdy jsem mohla selhat, to byl právě ten dnešní, nedokázala jsem včas zasáhnout, abych to rozhodnutí zvrátila, abych zabránila katastrofě. Z Belliných roztřesených prstů vyklouzla zabalená krabička a na špičce prstu se objevila drobounká kapka krve. V našich očích ta téměř neznatelná tečka zářila jako rubín.

Výraz tváře mého muže se změnil během milisenkudy z neutrálního na dychtivý, jeho oči potemněly loveckou touhou a dříve než jsem mu stačila skočit do cesty, dříve než Edward stihl přečíst jeho nebo moje myšlenky, se vrhl kupředu. Toužil Bellu sevřít ve vražedném objetí, ukojit svou žízeň její lahodně vonící krví. Bez velké námahy proklouzl kolem Carlislea a silné Emmettovi paže setřásl jako kdyby nebyl víc než obtížný hmyz.

Hra o trůny

19. října 2013 v 12:14 | Rogue |  Hra o trůny
Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit.

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/229/files/2013/05/got21.jpg

Pán prstenů; Návrat krále

17. října 2013 v 17:19 | Rogue |  Knížky
http://data.bux.cz/book/012/062/0120624/large.jpg
Autor: J.R.R. Tolkien
Počet stran: 390
Anotace: Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. (zdroj)

Princ z Persie: Písky času

17. října 2013 v 13:21 | Rogue |  Filmy
http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad_booklet/600/5/5355af33750e34052c48852934980288.jpg
Film Princ z Persie: Písky času, epické akční dobrodružství, zasazené do tajuplné Persie. Princ i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit Písky času - dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu. (csfd.cz)

Stížnost (Chinaski)

9. října 2013 v 15:58 | Rogue |  Hudba
Pokud se uskuteční ten (před)Vánoční koncert, o kterém mluvil Michal Malátný, udělám všechno proto, aby mi neušel.
Oni jsou opravdu úžasní...!

Nikdy o tom nemluv

6. října 2013 v 15:20 | Rogue |  Knížky

Autor: Kathy O´Beirne
Počet stran: 261
Anotace: Kathy O'Beirneová líčí svůj tragický životní příběh, poznamenaný již v raném dětství surovým otcem, který ji stejně jako její sourozence tloukl a týral, a místními chlapci, kteří ji sexuálně zneužívali. Malá Kathy, které se v silně katolickém Irsku nedostalo od jejího okolí žádné pomoci, byla v osmi letech odtržena od rodiny a uzavřena postupně v celé řadě církví řízených institucí. Později ji poslali na psychiatrii, kde prošla děsivou elektrošokovou terapií a byla vystavována krutostem ze strany lidí, kteří o ni měli pečovat. Ve dvanácti letech byla poslána do prádelen Máří Magdalény, nápravného ústavu pro padlé dívky, kde se stala obětí sexuálního násilí. Jen pár týdnů před svými čtrnáctými narozeninami porodila dítě. Ale tímhle její noční můra ještě ani zdaleka nekončila…
"Cítila jsem, že svůj příběh musím vypovědět. Bylo napácháno tolik zla, že nějaký hlas uvnitř mě začal křičet: 'Spravedlnost'."