Září 2013

Bez světel je to méně nebezpečné

28. září 2013 v 14:53 | Rogue |  Jednokapitolové
Po delší době něco z mé osobité tvorby a je to songfic na písničku od Nirvany - Smells like teen spirit... ;) Užijte si to a nezapomeňte napsat názor.

Lov může mít mnoho podob.
Štvanice.
Bezhlavý hon.
Promyšlený plán.
Tichý, nepozorovaný postup.
Hra na kočku a myš.
Letmý flirt.

Sama se opírá o bar, v ruce skleničku, skrz řasy bedlivě sleduje svoje okolí. Zkoumá každého v místnosti, testuje jeho chování, pokouší jeho zájem vůči svojí osobě. Chytí se, nechytí? K některým už se pohledem nevrátí, nestojí ji za to. Další ji naopak upoutají. Bloudící zrak se k nim vrací, pokouší se navázat kontakt.
Tak už se na mě podívej!

Load up on guns
Bring your friends
It's fun to lose
And to pretend

Runaway train (Soul Asylum)

25. září 2013 v 18:44 | Rogue |  Hudba
Tahle písnička mě hodně bere... :)

Blázen, to jsem z toho blázen....

21. září 2013 v 16:57 | Rogue |  Hvězdný deník
Neplánované akce bývají ty nejlepší. To se mi opět potvrdilo, když nečekaně zazvonil mobil a kamarádka mě vytáhla na akci.
Tylova léta, hradečákům důvěrně známý večer, kdy se v kulturním domě sjede několik ( v zásadě populárních) kapel. Večer oblíbený především u mladých lidí, kteří se baví co to jde a snaží se všemi silami připoutat k odcházející letní atmosféře.

Vyhoďme ho z kola ven

16. září 2013 v 21:53 | Rogue |  Knížky
Autor: Ken Kesey
Počet stran: 275
Anotace: příběh nezkrotného opozičníka McMurphyho, muže, který radši než do pracovního tábora nastoupí do sanatoria pro choromyslné a začne tu zavádět vlastní, svobodnější pravidla života. Protivníkem je mu sestra Ratchedová, která by šla přes mrtvoly, jenom aby zákon a předpisy nikdo nepřekračoval. Nezkrotný McMurphy se jí postaví i za cenu té nejvyšší oběti, aby svým spolupacientům (spoluvězňům) dokázal, že vnitřní svoboda je nezcizitelná.
Filmová adaptace režiséra Miloš Formanovi z roku 1975 získala pět Oscarů. Film vznikl pod názvem Přelet nad kukačním hnízdem.

Modlitba (UDG)

15. září 2013 v 16:41 | Rogue |  Hudba
Má nejoblíbenější kapela UDG vypustila do světa nový klip a to k písni Modtliba, která je nejnovějším albu Akrobat, které vycházelo v loňském roce přibližně touto dobou :)
Po rozpustilých Pádových otázkách mi tenhle klip přijde skoro až mystický ;) Mám tu písničku hrozně ráda, doufám, že ji zase uslyším naživo.

Jinak všichni doma zdrávi... Až na maturantky!

6. září 2013 v 22:10 | Rogue |  Hvězdný deník

http://www.soukrome-vysoke-skoly.cz/_styleSVS1/clanek_logo_default.jpgPrvní týden ve škole nám uběhl jako voda. Více i méně úspěšně se snažíme sžívat se školním režimem, vstávat v časných hodinách na budík, dobíhat autobusy, přezouvat se, zdravit, uklízet po sobě třídy a dávat v hodinách pozor. Opravdu to není jednoduché.
Co víc, už za těch pět dní jsem si dokázala vypěstovat alergii na slovo maturita neboť ji za den slyším tak stokrát.
Ať je to jak chce už za těch pár dní jsme zvládly neodolatelně perlit...

Třídní učitelka: Děvčata, nechci vás příliš strašit, ale občas mi to asi ujede; jste v maturitním ročníku!

Den trifidů

5. září 2013 v 19:27 | Rogue |  Knížky
Autor: John Wyndman
Počet stran: 238
Román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny "trifidi", které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklosti, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen welsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou.
http://data.bux.cz/book/014/733/0147336/large.jpg

Školní rok

2. září 2013 v 12:30 | Rogue |  Informace
Nemůžu pochopit, jak ty dva měsíce mohly tak rychle utéct! Kam se poděly, co jsem dělala, že to tak utíkalo, že je to jako mžik?!
Přijde mi to jako několik dní - možná hodin, kdy jsem na JamRocku oficiálně vlétla do prázdnin a teď nám začíná školní rok, což je k nevíře. Potřebovala bych ještě několik týdnů na dospání a další se poflakování, necítím se připravená na návrat do školy, sezení nad učebnicemi a šprtání se a vůbec všechno - co mě čeká v letošním školním roce se mi nechce líbit :D
http://leadnet.org/images/books(1).JPG

Každopádně Vám všem přeju úspěšné zvládnutí školního roku, všech písemek a testů, zkoušek, zápočtů a nevím čeho všeho ještě. Nenechte se tou institucí zdeptat! :D
A teď "hurá" do lavice! ;)
Rogue ;)