Srpen 2013

Velký letní trojkoncert

31. srpna 2013 v 18:50 | Rogue |  Akce
Malebná vesnička Výrava, snadno dostupná z Hradce Králové, Jaroměře, Třebechovic, Dvora Králové, Náchoda a pár dalších měst je proslulá svým letním parketem, kde se po celé prázdniny pořádá mnoho akcí a koncertů.
Výrava má 390 obyvatel. Ale včera v noci se nás tam sešlo 10 tisíc. ( takto přesně počty nejsou z mojí hlavy, ale od Richarda Krajča. Tak nebo tak, je to výkon, zaznamenat jsem to musela). A ten počet byl zasloužený. Na pomyslné zakončení léta se totiž sjeli nadmíru zvučná jména.
Mandrage.
Tomáš Klus a jeho Cílová skupina.
Kryštof.


Diskuze č. 11

29. srpna 2013 v 20:39 | Rogue |  Diskuze
Kdyby jste mohli disponovat nějakou nadpřirozenou schopností, jaká by to byla a proč?
Je mi úplně jedno jestli přijdete s něčím co se objevilo v nějakém filmu/seriálu/knize anebo snad přijdete s něčím neotřelým, ráda si to všechno přečtu ;)
http://www.ptakoviny-praha.cz/emdata/products/744_l.jpg

Wolverine

27. srpna 2013 v 21:42 | Rogue |  Filmy
http://comicbook.com/wp-content/uploads/2013/03/the-wolverine-poster.jpg
Wolverine, nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný.

Cover z Richarda III

26. srpna 2013 v 13:24 | Rogue |  Divadlo
Vím, že se o divadlo asi úplně aktivně nezajímáte - a pokud ano, pak o to, které je ve vašem městě.
Každopádně cover písně Somewhere over the rainbow, kterou v originále nijak zvlášť nepreferuju, zazní v představení Richard III - jsem uchvácená od prvního poslechu a teď když jsem si ji našla v takové kvalitě, div mi neteče slina.
Obdivuju Pavlínu Štorkovou (zpěv) za to co s písní dělá, opravdu při jejím zpěvu mě mrazí, je fenomenální, ještě jsem od ní neslyšela písničku, která by mě pořádně nezatlačila do sedačky.
Přeju příjemný poslech ;)
(záznam je pořízen z koncertu, ne přímo z představení ;))

Já, robot

20. srpna 2013 v 13:18 | Rogue |  Filmy
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/3/3b/Movie_poster_i_robot.jpg/220px-Movie_poster_i_robot.jpg
V nedaleké budoucnosti, na Zemi v roce 2035, kdy roboti tvoří spolehlivou a nedílnou součást každodenního života, je detektiv John Spooner pověřen vyšetřením záhadné smrti Dr. Alfreda Lanninga. Ten byl duchovním otcem umělých bytostí a zformuloval tři zákony robotiky, podle nichž robot nesmí za žádných okolností ublížit člověku.

Puzzle

18. srpna 2013 v 16:52 | Rogue |  Jednokapitolové
Opět kousek z mojí tvorby, nejsem s ním tak docela spokojená, přijde mi, že tomu něco chybí, jsem sama zvědavá, jak budete reagovat vy :)

Život je jako puzzle.
Některé dílky do sebe zapadají dokonale, vždyť pro sebe byly stvořeny!
Další zapadají zdánlivě, pak zjistíte, že k sobě vlastně nepatří, ale následně je napojíte na to správné místo. Ale také se může stát, že některé kusy nepasují nikam. Proč?
Ztratily své sesterské části anebo je to lichý kus, chybný článek? Zatoulal se do krabice pouhým nedopatřením? Jenže když už tam je, co s ním uděláme? Krabici s puzzle lze reklamovat.
Člověka a jeho nezapadající život vám v žádném krámu nevymění. Na život se záruka neposkytuje, zboží je nevratné. A jestli máte pocit, že žití neběží tak hladce jak by mělo, nedá se nic dělat. Jste-li nepasující kousek, musíte se zařídit sami.

Silný refrén (Horkýže Slíže)

15. srpna 2013 v 19:13 | Rogue |  Hudba
Ani nevím, jak se tahle písnička vloudila do pomyslného seznamu oblíbených :)

Tajemné okno

12. srpna 2013 v 14:01 | Rogue |  Filmy
http://cache2.allpostersimages.com/p/LRG/56/5665/YJ1UG00Z/plakaty/tajemne-okno.jpg
Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu.
Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter, obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (csfd.cz)

You make my dream (500 days of summer)

10. srpna 2013 v 12:45 | Rogue |  Hudba
Absolutně skvělá písnička nabušená optimismem a co víc, vážou se k ní úžasné vzpomínky a takové písničky se poslouchají nejlíp :) Ale mohla by se líbit i Vám! ;)

Román pro ženy

7. srpna 2013 v 16:14 | Rogue |  Filmy
http://www.viewegh.cz/filmy/2.jpg
Román pro ženy je jemně groteskním příběhem dvou žen: dvacetileté Laury, která pracuje v redakci dámského týdeníku Vyrovnaná žena, a její ovdovělé matky, tlumočnice a překladatelky Jany. Obě ženy hledají toho pravého a stále se jim to nedaří. Jana, která kdysi chodila s jedním Čechem, a proto "typické" Čechy upřímně nesnáší, marně hledá svého vysněného cizince a útrpně odolává tragikomické dvornosti dobráckého souseda Žemly.