Červen 2013

Výběr domácího mazlíčka

26. června 2013 v 12:30 | Rogue |  Hvězdný deník
V krvi pouze jeden panák a přesto jsme už vedly nadmíru inteligetní řeči a začaly jsme plánovat budoucnost. Kromě toho, že budeme žít někde na samotě u lesa v naprosto a perfektně vybaveném, luxusním a špičkovém srubu si pořídíme i nějaké zvířátko.
"Já bych chtěla nosála." řekla jsem.
"A to je co? Veverka, opice?" dotazovala mě Sára.
"Tak něco mezi tím." vysvětlila jsem a už jsem googlila obrázky. "Není nádherný, toho si koupíme, prosím!" škemrala jsem jak malé dítě před Vánoci nad letákem z Tesca.

Čtvrtý rok

22. června 2013 v 10:05 | Rogue |  Informace
Chovám v sobě matné povědomí, že v červnu jsem blog zakládala a tak, když tento měsíc nastane, kouknu do archivu, kdyže to bylo a napíšu k tomuto dni pár slov.
Ten den nastal právě dnes a když jsem se do toho archivu podívala, prodělala jsem menší šok.
Víte proč?
Můj blog dnes slaví čtvrtý rok své existence!
Kdo by to řekl?
Popravdě já prodělala menší šok, když jsem na to přišla. Ale nakonec bych to řadila mezi ty příjemnější šoky.
Tak tedy blogu, vše nejlepší :-p
A myslíte, že se dočkáme půlkulatin? ;)
Tak uvidíme za rok, jestli budu psát podobný článek... :)
Rogue
http://4.bp.blogspot.com/_xXVH5yiYHyI/SeiUCqOXAPI/AAAAAAAAAJo/SQLA4vFHQlY/s400/birthday4.jpg

Votvírák 2013

18. června 2013 v 21:51 | Rogue |  Akce
http://www.ostravainfo.cz/files/gallery/mimoostravske_akce/votvirak1.jpg

Multižánrový festival Votvírák, který již tradičně otvírá festivalovou sezonu, se koná jen kousek od Prahy (Milovice) v obrovském areálu bývalého letiště. Nutno dodat, že i tento obrovský prostor praskal ve všech a masy lidí expandovaly všude, kam se dalo.
A mezi ty masy jsem se vypravila i já. A jaké to bylo?

Značení k areálům se už ani příliš nenamáhám komentovat, pořadatelé naslibují hory, doly a pak kde nic tu nic, poraď si sám. Naštěstí na Votvírák se vypravilo takové množství lidí, že se stačilo držet davu a řevu a bezpečně jsme došly do cíle. V areálu se našlo kde co - kromě pouťových atrakcí, kterým jsem se vyhýbala obloukem to byly desítky stánků, kde se prodávalo nejen oblečení, upomínkové předměty a různé kravinky typu paruky, svítící rohy a čelenky a samozřejmě jídlo a pití. Jako veliké mínus označuju prodej nealka, které bylo dosti předražené (to si opravdu někdo káknul, když dával ty ceny) a taky najít ta prodejní místa bylo umění.
Dál v areálu nechyběly relaxační zóny, párty stany, bazén, lezecká stěna a dost možná další vychytávky, které mi unikly, neboť jsem valnou většinu času strávila u stage a radovala se z té hudby. Byly rozděleny žánrově: Óčko stage, kde se seskupovaly hopeři ( o této stagi nemohu podat report ani jsem k ní nepáchla) a poté Kofola a Staropramen stage, kde se mísily žánry mému uchu libé a to rock, pop a jim podobné alternativní styly.

Jak stanu narostly nožičky aneb tohle není pohádka

16. června 2013 v 16:11 | Rogue |  Hvězdný deník

Ahoj, ahoj, takže jsem zpátky z Votvíráku - recenzi napíšu v co nejbližší době a zatím jeden malý příspěvek k pobavení, abyste věděli, jak jsem se tam měla! ;)

Vize posledních dní byla chmurná; festival se blížil a z nebe se snášely husté provazce deště, města nám začínala plavat, všechny silnice byly pro vodáky sjízdné a mě trochu chytala panika neboť kvalitní stan značky Tesco promoká už při ranní rose. Bylo mi tedy jasné, že pokud pršet nepřestane nejenže na místo možná vůbec nedojedeme, ale taky že z festivalu budeme mít vodácký kurz neboť stan nemá šanci přežít - a my půjdeme ke dnu s ním.
Nicméně kdosi nahoře se smiloval, vysvitlo slunce a tak jsme v pátek odpoledne vyrazily směr Milovice, naložené jak soumaři (spíš než fesťákového nadšence jsem připomínala zapomenutý vánoční stromek, odložený na peroně) jsme šťastně dorazily na místo konání.
Stanové městečko bylo narvané k prasknutí a najít místo pro náš skromný příbytek nebyl lehký úkol. Přeskakovaly jsme stanové šňůry i první opilce a hledaly kus svého místa pod sluncem. Což se nám nakonec přeci jen povedlo a stan jsme vztyčily v jakémsi improvizovaném kruhu ostatních stanů.

Stigmata (Imodium)

13. června 2013 v 20:35 | Rogue |  Hudba
Tak s kým se uvidím na Votvíráku?!
(moje poznávací znamená - největší pařmenka :-p)

Lapená ve vnitřní prázdnotě

9. června 2013 v 9:03 | Rogue |  Jednokapitolové

Přináším povídku ze své tvorby, s chutí se pusťte do čtení a komentujte, vždycky si ráda čtu co mi napíšete (a teď bych mohla říct, že slovy zrovna neplýtváte :-p). Čímž také připomínám nedávno zveřejněnou jednorázovku (Ne)tvorové, kde bych ocenila ještě nějaké komentářové vyjádření :)
Pěkné čtení...

Spokojeně jsem se rozhlížela kolem sebe. Tady jsem doma. Tady to miluju. Tady jsem se cítila dobře, nemusela jsem se před ničím a nikým schovávat, bez obav jsem mohla být sama sebou, mohla jsem se projevovat a objevovat sebe sama, dostávala jsem příležitosti a cenné rady, učila jsem se a získala zkušenosti, zrála jsem a rostla.
Byla jsem v bezpečí, tohle prostředí a lidi v něm mě chránili a vychovávali, dávali mi svou pozornost a lásku, vedli mě vpřed, čas od času mě nechali, ať se zmýlím a sama svou chybu napravím, ale nikdy mi nic nevyčítali. Ještě mě dokázali pochválit za to, jak jsem si s nelehkou situací poradila. Podporovali mě, nebáli se vyjádřit svůj názor a popostrčit mě vpřed; velmi dobře věděli, kde jsou moje hranice a co dokážu.

Žebrácká opera

8. června 2013 v 13:55 | Rogue |  Divadlo
Režie: Daniel Špinar
Délka představení: 2 hodiny, 15 minut ( s přestávkou)
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové (hlavní scéna)

Podsvětí ovládají dva mafiánské gangy - jeden vedený Peachumem a druhý Macheathem. Šance, jak zlikvidovat konkurenci a ovládnout trh, je jediná - mít v nepřátelském táboře svého špióna. A tak Peachum vybídne svou dceru Polly, aby navázala poněkud intimnější kontakt s Macheathem, jenž je svou slabostí pro něžné pohlaví dostatečně znám. Jenže světácký Macheath má s naivní dívkou vlastní plány. A když se navíc Polly do svého svůdce zamiluje, musí Peachum porazit protivníka daleko rafinovanějšími zbraněmi. Co takhle spolupracovat s policií? Že by doba "starého dobrého poctivého zločinu" byla skutečně pryč? Kdo koho vlastně podvádí? A co je tohle vůbec za svět - děvky filozofují, odmítají prodávat svou duši a majitelka bordelu pronáší bystré sociologické úvahy! Nebo je to všechno trochu jinak?

Impossible (James Arthur)

6. června 2013 v 18:00 | Rogue |  Hudba
Omlouvám se za neaktivitu. Škola mě vraždí.